Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukazs1

Czy to prawdziwy Tissot ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jakiś czas temu w starych rupieciach znalazłem zegarek ... ale kompletnie się na tym nie znam. Napisane na nim jest ze to jest Tissot ale czy to naprawdę jest Tissot tego nie wiem i tu chciał bym was prosić o pomoc w zidentyfikowaniu tego zegarka , może uda się Wam coś więcej powiedzieć o nim , z czego jest zrobiony , z których lat może pochodzić i takie tam. Z góry dzięki i pozdrawiam :)

 

 

http://yfrog.com/j016042010284aj

 

http://yfrog.com/6816042010282bj

 

http://yfrog.com/3d16042010281cj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm sygnowany nie tylko na mostku ale tez na kole, jest to zegarek kieszonkowy przerobiony na zegarek naręczny wyprodukowany prawdopodobnie na początku XX wieku, sam mechanizm jak na moje oko oryginalny podobnie jak tarcza jednak imię i nazwisko jest dodatkowo naniesione, prawdopodobnie na życzenie, któregoś z właścicieli, poczekaj na wypowiedzi kolegów specjalizujących się w zegarkach naręcznych z tamtego okresu, moje spostrzeżenia są tylko ogólnikowe gdyż widziałem takich zegarków sporo, jednak nie jestem ekspertem w dziedzinie mechanizmów z tego okresu. Co nie zmienia faktu że jest to pięknie zachowany egzemplarz i warto go mieć w swojej gablotce, nie zależnie od tego czy jest oryginałem w 100% czy tylko w 50% :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki za odpowiedź ... już mniej więcej wiem na czym stoję , jeszcze chciał bym wiedzieć z czego on możne być wykonany i czy możne jest coś wart? Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne odpowiedzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Tissek nareczny,cal 26.Takie nareczne robiono przed wojna(lata 20/30)i nie jest to skaladak/przerobka.Typowa tarcza w narecznych tissotach z tamtego okresu.Koperta alpaka/argentan.Zegarek moze pochodzic z salonu jednak to trzeba by bylo jeszcze sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ^^ już coś tam wiem B) będę czekać dalej , może ktoś coś jeszcze mi napisze na temat tego "tisska" i w jakiś sposób miał bym się zabrać do sprawdzenia tego czy ten zegarek jest z salonu czy nie ?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dużo się nie pomyliłem, o ile kaido2 ma racje, a uważam że można mu zaufać B)

To posiadasz bardzo stary egzemplarz oryginalnego zegarka naręcznego. Co do wyceny takich zabytków to jest to bardzo trudne i wiele razy było to już poruszane tu na forum, majątku na tym nie zbijesz. To jak totalizator może ktoś da 100 może 200, zegarek jest wart tyle ile kolekcjoner jest w stanie za niego zapłacić, nie wszyscy zbierają czasomierze z tego okresu i nie wszystkim będzie się on podobał.Trzeba przyznać że mechanizm jest bardzo ładny i oryginalny, ale tylko aukcja i dobre zdjęcia pomogą w ustaleniu jego wartości. Ja bym go nie sprzedał ale to moje zdanie jeszcze dwa trzy takie i fajna kolekcja


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.