Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

godzilla242

mako a ustawienie czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem,że pewnie zadaje durne pytanie, ale nie mialem do tej pory do czynienia z tego typu zegarkami( nie licze amfibi).

Chodzi mi o to jak ustawić czas co do sekundy( wzór z waveceptorem w moim G) w Mako.

Jak odciagam koronke to sekundnik nie zatrzymuje sie tak wiec nie moge sekundnika "wyzerowac".

I nie moge tym samym ustawic czasu na równi wlasnie z waveceptorem.

 

Nie wiem pewnie plote bzdury ale moze ktos mi coś rozjaśni w mojej głowie.

 

dziękuje

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w tym modelu nie ma stop sekundy więc się nie da "wyzerować' sekundnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak radzicie sobie ustawiając czas i mierząc potem dokładnośc chodu? Czy robicie to tylko "mniej więcej" i pamiętacie, że od ustawienia był np +5s od wzroca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuś stop sekunde przy słabym naciągu, np rano przed założeniem zegarka.

 

 

@bbartlomiej - jeśli przy pierwszym sprawdzeniu jest +5s od wzorca, a przy drugim +7s, to znaczy że zegarek zrobił 2s do przodu, i nie jest to "mniej więcej" tylko bardzo dokładnie :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuś stop sekunde przy słabym naciągu, np rano przed założeniem zegarka.

 

 

W jaki sposób i jak to się ma do trwałości mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuszanie stop sekundy przy słabym naciągu polega na tym, że po wyciągnięciu koronki w pozycję do ustawiania wskazowek przykładamy siłę tak, jakbyśmy chcieli cofnąć, ale tylko tyle, żeby opór na ćwiertniku zatrzymał mechanizm. Jak przesadzimy, to część mechanizmów zaczyna iść do tyłu. Czy jest to szkodliwe? Generalnie wszedzie piszą, żeby broń boże nie cofać wskazówek w mechanicznym zegarku, jednak jedyne, co można wtedy uszkodzić to datownik, wiec o godzinie 8:00 nic zegarkowi raczej nie grozi. Piszę raczej, bo o ile sprawny zegarek wytrzyma bez problemu, o tyle minimalna niedokładność montażu moze spowodować to, co w mojej Amfibii - po cofnięciu wskazówek mechanizm zablokował się i trzeba było dać do zegarmistrza. Generalnie jednak sposób jest uważany za bezpieczny. Najłatwiej jednak mierzyć odchyłkę innym prostym sposobem - bierzesz elektroniczny stoper i uruchamiasz go dokładnie o pełnej godzinie. Jak masz wprawę, to uzyskasz tu wstępny błąd poniżej sekundy, wiec nieistotny. Zegarek sobie chodzi cały dzień czy dwa, stoper też i znasz odchyłkę :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.