Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kazior

pytanie do posiadaczy SUMO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako, że małymi krokami przymierzam się do zakupu mojego egzemplarza siedzę w Necie i czytam różne recenzje. I trafiłem na taką:

 

"that said, there had been documented cases of faulty hand-winding Sumos. The first SBDC001 that was delivered to me was unfortunately one of them. :-( It would sometimes wind the main spring and then it refused to wind at all. There was no feedback when I hand wound the watch. The crown was obviously defective.

 

The culprit was not the main spring as the oscillating rotor could wind the watch automatically. So it had to be the crown that wasn?t engaging the winding mechanism. I sent the watch back to Japan at my cost and Higuchi replaced it with a properly hand winding one.

 

I also noted that some Sumo divers unfortunately have chapter rings that don?t line up perfectly with the index markers. For a USD400-plus (now the price has crossed the USD500 barrier) watch I would have expected better quality control from Seiko. This is however, an aesthetic defect rather than a mechanical problem.

 

Many people have fielded this question: ?Is it normal for the crown to feel gritty when I hand-wind the Sumo?? The short answer to that is yes. Most, if not all hand-winding automatics should have that gritty, ratchety feel when you turn the crown to wind the main spring. If the crown turns too smoothly when you wind it, something?s definitely not right.

 

Another popular query is if the watch is supposed to wind as you?re screwing-in the crown to lock it. Again, the answer is also a resounding yes. There seems to be a lack of a clutch mechanism to disengage the manual winding when you screw in the crown into the case.

 

If your crown doesn?t feel gritty while you?re locking it then the watch you may have a crown problem.

 

My theory is that the SBDC-series divers were Seiko?s first watches with screw-in crowns based on the 6R15 caliber and the engineers probably didn?t get the crown design right.

 

I?m not sure if it?s a design or a quality control issue but one thing?s for certain ? it is certainly not typical for Seiko, renowned for its robust and reliable movements to have faulty winding watches.

 

The hand-winding issue is not due to the 6R15 movement itself because the caliber has been used in the Seiko Spirit dress watches long before the Sumo divers were introduced. The 6R15 movement is quite reliable. Unfortunately the crown is not, but I?m sure this issue has been fixed by Seiko since then. By contrast, I have yet to hear of complaints of 6R15 based Seiko Spirits and Alpinists having hand-winding problems."

 

wycinek pochodzi ze strony http://quartzimodo.com/6r15/seiko-prospex-sbdc001-review/

 

 

"chapter rings that don?t line up perfectly with the index markers" - rozumiem to tak, że podziałka na bezelu nie pokrywa się z indeksami na tarczy tak?

 

możecie jakoś się ustosunkować do tego tekstu i powiedzieć jak się sprawują Wasze modele?

 

pzdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiściez pierwszymi egzemplarzami sumiaka bywały problemy ale to było dawno temu i nieprawda ;) Z tego co wiem Seiko wszystkie problemy z nakręcaniem rozwiązało. 6R15 o przyzwoity mechanizm, który dobrze spisuje się w sumo. Mój egzemplarz od 1,5 roku sprawuje się bez zarzutu.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainspirowany poszedłem sprawdzić kwestię indeksów - pod pewnymi kątami patrzenia jest perfectly, a pod pewnymi wydaje się, że całkiem perfectly nie jest ;) , co oznacza, że gdyby nie komentowany post, nic nie zwróciłoby mojej uwagi, a to oznacza, że chyba nie ma żadnego problemu

 

co do nakręcania - nigdy nie nakręcałem na całego, co najwyżej kilka obrotów na rozruch. Nie stwierdziłem żadnych problemów. Generalnie jednak jestem z tych, którzy w temacie, czy dokręcanie szkodi automatom, zajmują pozycję ostrożnościową (nie nadużywam)

 

aha - zakupiony względnie niedawno, jesienią minionego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na: "Now we move on to the most common complaint: the slightly misaligned date issue." ?

 

znaczy się, że data jest lekko przesunięta do góry. Celowy zabieg żeby łatwiej odczytać datę pod kątem czy niedoróbka? Z tego co czytałem to sporo ludzi o tym pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak kupisz - nie zdejmiesz z ręki - Sumo jest świetne - ale nie miałem marinemastera :blink:

 

 

 

Pozdrawiam


Są ludzie, którzy przez całe życie spoglądają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

a co powiecie na: "Now we move on to the most common complaint: the slightly misaligned date issue." ?

 

znaczy się, że data jest lekko przesunięta do góry. Celowy zabieg żeby łatwiej odczytać datę pod kątem czy niedoróbka? Z tego co czytałem to sporo ludzi o tym pisze.

 

Przesunięcie daty do góry powoduje przy naturalnym podniesieniu nadgarstka lepszy jej odczyt. Pomoć celowy zabieg. Mój egzemplarz miał datę idealnie, ani pół mm nie była przesunięta. Za to miała nierówno nałożony indeks godziny "6". Był przesunięty na lewo w kierunku minuty 31. Nie wyglądało to fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na początku miał datę lekko przesuniętą. Teraz wszystko z nia ok. Albo się dotarł albo przestałem zauważać.

Dla mnie jeśli chodzi o sumo to największym problemem był oryginalny gumowy pach, który zupełnie mi nie pasował. Cena oryginalnej bransolety odstarszała i w ten sposób zegarek wylądował na natostrapie od Timefactors. Od kilku dobrych miesięcy używam bransolety od Yobokies. Świetna jest.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak kupisz - nie zdejmiesz z ręki - Sumo jest świetne - ale nie miałem marinemastera :blink:

 

 

 

Pozdrawiam

 

szkoda, ze juz nie masz ;) Twoj Monster nosi sie swietnie ;)

 

--

 

dzieki za komentarze. Nie ukrywam, ze design Sumo bardzo mi sie podoba i cos czuje, ze niedlugo zagosci na moim nadgarstku ;)

 

Od kilku dobrych miesięcy używam bransolety od Yobokies. Świetna jest.

 

kkwpk mozesz wrzucic jakas fotke swojego sumo na tej bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w sumo indeksy na tarczy nie pokrywaja sie z tymi na bezelu

przydalaby sie jakas recenzja na forum marinemastera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholercia...to ja juz teraz nic nie wiem. Mętlik w głowie. Byłem przekonany w 100% do Sumo. A teraz sam juz nie wiem..znajac zycie dostal bym model z krzywa data i krzywymi indeksami :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

cholercia...to ja juz teraz nic nie wiem. Mętlik w głowie. Byłem przekonany w 100% do Sumo. A teraz sam juz nie wiem..znajac zycie dostal bym model z krzywa data i krzywymi indeksami ;)

 

To masz tak samo jak ja :blink: Jak kupujesz w necie możesz zwrócić, więc problemu nie ma poza tym przed zakupem możesz napisac do sprzedającego co by wyszperał model bez wad które mogłyby Ci denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholercia...to ja juz teraz nic nie wiem. Mętlik w głowie. Byłem przekonany w 100% do Sumo. A teraz sam juz nie wiem..znajac zycie dostal bym model z krzywa data i krzywymi indeksami :blink:

krzywe to za mocne słowo... gdyby nie Twój post, nawet bym nie zwrócił uwagi na indeksy... gdyby nie wcześniejsze posty, nawet bym nie zwrócił uwagi na datę (zresztą jak patrzę teraz, to chyba mam tak jak kkwpk - wyprostowała się). Czytałeś posty o niedoróbkach u Vacherona? ;)

 

na marginesie - ostatnio o Kruka widziałem rolki, wypucowane, świeciły pięknie, pomyślałem, że gdzie do nich mojemu sumo. A teraz przetarłem dokładnie szmatką od okularów i stwierdzam, że nie tak daleko, no w każdym razie nie aż tyle, ile sugeruje różnica w cenie (pomijam aspekt wnętrzności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem czytalem ;)

 

wrzucce zdjecia swoich Sumo pls ...sam nie wiem po co, ale chce zobaczyc jak to u Was wyglada :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa np u mnie gorna wewnetrzna krawedz prawego dolnego ucha idzie w delikatny luk a nie po prostej , co ciekawe gdzies w necie widzialem podobnie czyli to nie jednostkowy przypadek, powiem szczerze precyzyjniej mialem wykonana koperte z najtanszego seiko 5 , koperta w sumo jest bardzo skomplikowana no i pewnie dlatego wychodza takie chocki klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem wrzucę fotki.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-23896-0-59851900-1331563866.jpg

post-23896-0-39277500-1331563863.jpg

post-23896-0-01637100-1331563865.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-266-0-44684900-1331563975.jpg

post-266-0-84153600-1331563971.jpg

post-266-0-50174000-1331563973.jpg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Orient jedwabisty. Seiya ma go teraz w promocji za 438 dolców na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient jedwabisty. Seiya ma go teraz w promocji za 438 dolców na bransolecie.

 

podoba sie ;)

 

kurcze, indeksy swietne, zolte akcenty swietne no i ta podzialka rezerwy chodu..ehh..no i cena tez niezla...

 

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22779-0-43650700-1331564875.jpg

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.