Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janek Sarnowski

Wkladanie balansu

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem sie uczyc do egzaminu,ale nie daje mi to spokoju.Skladam zegarek,mecze sie z wcelowaniem tym malym kamieniem na balansie w otwor w kotwicy.Sa na to jakies sposoby,czy po prostu metoda prob i bledow?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie uczyc do egzaminu,ale nie daje mi to spokoju.Skladam zegarek,mecze sie z wcelowaniem tym malym kamieniem na balansie w otwor w kotwicy.Sa na to jakies sposoby,czy po prostu metoda prob i bledow?

 

W zasadzie to nie ma jakiegoś uniwersalnego sposobu - każdy werk to oddzielna historia :rolleyes: Ja mam pewien sposób, wprawdzie nie wiem czy jest on zgodny z prawidłami sztuki (tu należałoby zapytać prawdziwych Fachowców), niemniej jednak zawsze działa. Otóż przed włożeniem mostku z balansem odchylam kotwicę w jedno ze skrajnych położeń. Następnie chwytam pęsetą za mostek (z założonym balansem), przymierzam do prawidłowego położenia i obracam całość w osi balansu o kąt prosty (zgodnie z ustawieniem kotwicy) - palec przerzutowy (czyli ten kamień na balansie) jest wówczas w "mocno zewnętrznym" położeniu. Później celuję czopem osi balansu w kamienie incablocka. Mając pewność, że dolna część osi "siedzi" w łożysku obracam mostek o kąt prosty w kierunku przeciwnym do poprzedniego, po czym delikatnie "nakrywam" balans i umieszczam mostek na swoim miejscu. Istotne jest przy tym aby nie dopuścić do nadmiernego rozhuśtania balansu przy trzymaniu mostka - mogłoby to spowodować deformację włosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się jak wyżej ;) choć ciężko opisać takie rzeczy .

 

Ja jeszcze przed tym co wyżej sthool opisał nakręcam nieco werk, potem montuje balans i jak trafisz, (a jak poćwiczysz, z tym ustawieniem kotwicy), to często zanim opuścisz i spasujesz dobrze mostek balansu do płyty, to już zacznie pracować, mile dla oka i wg. mnie ułatwia pasowanie balansu :D


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Podobniez zakladam balans,jednakze zegarek przed zalozeniem nie zawsze nakrecam.Nakrecam 5-6 przekrecen koronka , tylko jak sprawdzam poprawnosc przerzucania kotwicy.Sposobow zakladania jest wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.