Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zigi555

co to za narzędzia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.Więc dostałem od znajomego narzędzia po zegarmistrzu sęk w tym iż niewiem do czego służą.zamieszczam linki do zdjęć i postaram się je krótko opisać:

1)__ narzędzie opisane cyframi wykonane z mosiądzu widoczna półeczka jest regulowana gora dół z możliwością ustawienia również pod skosem,nad otworami stalowe wkrętki (kołki) jakby do ustalania położenia,otwory nie jednakowe 1 leciutko owalny 2 wiekszy 3 wielkości 1 ale okrągły

 

2) góra stalowa duł chyba żeliwny w górnym talerzu 4 prowadnice jednakowej średnicy pasyjace do pręta który prawdopodobnie jest punktakiem w dolnym talerzu 4 otwory karzdy o nieco innej średnicy w jednym otworze zamocowane jakby wymienne gnizdo (mam takie gniazda rużnego rodzaju przy nabijarce boleya) główka na urządzeniu jak widać ma kszstałt gniazda smaarowniczego w płycie zegara tylko ten rożmiar średnica ok 2,5 cmhttp://img715.imageshack.us/img715/8628/17519935.jpg

http://img715.images...28/17519935.jpg

http://img243.images...89/56114833.jpg

http://img594.images...16/23758680.jpg

http://img714.images...40/97515322.jpg

http://img704.images...17/73103460.jpg

http://img19.imagesh...14/65680107.jpg

http://img706.images...82/66171707.jpg

http://img38.imagesh...89/58557477.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to chyba narzędzia z produkcji "seryjnej" , a raczej z produkcji własnej, więc to tylko domysły. Pierwsze wygląda na dość prymitywną nabijarkę, a drugie na podstawkę, której konkretne przeznaczenie może znać tylko jej wykonawca.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to chyba narzędzia z produkcji "seryjnej" , a raczej z produkcji własnej, więc to tylko domysły. Pierwsze wygląda na dość prymitywną nabijarkę, a drugie na podstawkę, której konkretne przeznaczenie może znać tylko jej wykonawca.

 

 

pierwsze narzędzie też podejrzewam że jest to rodzj nabijarki ,natomiast drugie zastanawiam się czy nie było pomocne przy wyrobie zawieszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło matko ! chłopie te zdjęcia to żelazkiem robiłeś ? straszna jakość...


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.