Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

DOXA NAVYSTAR AUTOMATIC by SYNCHRON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów szukam informacji o modelu jaki udało mi się dziś zakupić u znajomego zegarmistrza, zegarek przeleżał u niego w pudełku 5 lat dziś go wygrzebałem i dogadaliśmy się co do ceny. Jednak nie potrafię określić jego przybliżonej daty produkcji nie wiem czy to bliżej lat 80-tych czy bliżej lat 90-tych. Design raczej lata 70-80 ale to wy mi pomóżcie :) !! Teraz wracają te kwadraciaki w dużo większych kopertach więc wziąłem do niebieskiej koszuli będzie jak znalazł :). Wiem na pewno że koperta stalowa, w pełni sprawny na chodzie. kalendarz się przesuwa jak po maśle niestety zdjęcia mechanizmu nie jestem w stanie zrobić gdyż do zdjęcia dekla jest potrzebny specjalny klucz (niestety nożyczki odpadają,dekiel oryginalny ze znakiem jak na tarczy),choć widziałem na necie jak może wyglądać, na ręku prezentuje się fantastycznie choć nie pomyślałem żeby go na nim sfotografować :) A oto nabyty błękitny grooooom :) Czekam na wasze informacje i opinie!!

 

post-29151-0-37589900-1331580252.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-74245500-1331580253.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Jaka szerokość koperty bez koronki, a grubość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz telewizorki i zblizone, to bardzo dobrze trafiłeś. Zegarek wyglada na bardzo dobrze zachowany i ładnie się prezentuje. W zachwyt nie popadnę, bo wolę okrągłe kształty :)

Wdzięku dodaje mu dolny datownik i wracajaca do łask kolorystyka.

Wg mnie to raczej lata 70-te, a w środku zdaje się, że jest jakś modyfiakcja ETY -278x. Niedawno bawiłem się w regulację podobnej doxy, którą kupił kolega i o ile dobrze pamiętam, to własnie taki werk tam był


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz telewizorki i zblizone, to bardzo dobrze trafiłeś. Zegarek wyglada na bardzo dobrze zachowany i ładnie się prezentuje. W zachwyt nie popadnę, bo wolę okrągłe kształty :)

Wdzięku dodaje mu dolny datownik i wracajaca do łask kolorystyka.

Wg mnie to raczej lata 70-te, a w środku zdaje się, że jest jakś modyfiakcja ETY -278x. Niedawno bawiłem się w regulację podobnej doxy, którą kupił kolega i o ile dobrze pamiętam, to własnie taki werk tam był

 

Powiem Ci chronofil, że na 20 zegarków które mam 19 to okrągłe tissoty, omegi, atlantiki itd. Kiedy tego wziąłem do ręki też mnie nie zachwycił, ale na ręku to co innego, nie powiem że przyprawia mnie o omdlenie bo tez nie przepadam za telewizorkami, ale jak mówiłem do niebieskiej koszuli jak znalazł :), a teraz coraz ciężej znaleźć Doxę w dobrym stanie nie wspominając o Doksie z epoki.

Ale wczoraj przyszła do mnie taka jak lubisz zajrzyj w piątek koło 20-tej, chorowałem no i jest na piątek ma być po czyszczeniu i smarowaniu z nowym szkiełkiem i koronką. Myślę że jest to dość rzadki egzemplarz.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Jaka szerokość koperty bez koronki, a grubość ?

 

Szerokość bez koronki 35mm z koronką 37mm, natomiast grubość jakieś 6mm.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.