Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

chronofil

Użytkownik
 • Content Count

  7,429
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Everything posted by chronofil

 1. Kurczę, też bym chciał za grosze kupić takie zegarki, nawet w takim stanie...🙂
 2. Podejdź do zegarmistrza i poproś o określenie kosztu naprawy. To nie są jakieś cenne zegarki, więc jeśli nie mają dla Ciebie wartości sentymentalnej, to z pewnością nie warto zbyt wiele w nie inwestować.
 3. Tarcza jest ewidentnie odnawiana, przy czym to raczej nie jest współczesna renowacja
 4. https://www.ebay.pl/itm/Antique-14k-AUDEMARS-FRERES-GENEVE-REPEATER-Chronograph-Hunter-Case-Pocket-Watch/264252371869?hash=item3d86ab339d:g:wV4AAOSwNmNakFp~
 5. To, że ktoś tyle żąda, nie znaczy, że tyle za zegarek dostanie 😉 Poza tym same oczywiste oczywistości - repetiery z chrono to dość skomplikowane i relatywnie rzadkie zegarki, których reż pierwszy lepszy nie robił. Do tego złoto, plus przygotowanie zegarka do sprzedaży, no i są efekty 😀
 6. Lepsze oczy 😀 To tym bardziej warto zobaczyć werk.
 7. Mechanizm pokaż, bo tak to tylko widać, że tzw kryta kieszonka w srebrnej kopercie, z dawniejszym systemem nastawiania, w dość kiepskim stanie wizualnym. Możesz nim trochę pobujać i zobaczyć, czy balns się kołysze i czy zegarek w ogóle ma chęć chodzić. Delikatne nakręcenie też mu jakiejś krzywdy nie zrobi. No i podaj, co tam na tarczy napisane, bo zdjęcie mało wyraźne i nie można przeczytać.
 8. Zdaje się, że ten: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&HPP_126
 9. Ale Panowie, takich firemek było przecież setki. Składaly zegarki na gotowych werkach, niczym się w historii zegarmistrzostwa nie zapisały i w jakiś tam sposób zakończyły działalność. Czasami gdzieś wypływają tego typu zegarki i, mimo nazwy na tarczy, tak naprawdę to prawie "no name".
 10. Być może chodzi o MIL FORD, tylko M się starło https://www.mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=mil___ford&searchMode=exact&searchWhere=all Ten Mil Ford nic mi nie mówi, a zegarek wygląda jak typowy czasomierz popularnej klasy z lat40/50-tych. W środku zadnych cudów się nie spodziewam, ale przy okazji zrób zdjęcie - coś więcej będzie można powiedzieć
 11. Cóś z tej parafii: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&AS_1795
 12. Fajne pamiątki. Ich największa wartość to złoto, no i sentyment, oczywiście. Zegarmistrzowsko to nic specjalnego. Ich kształt i wielkość też nie należą do obecnie modnych, ale na wyglądają na bardzo ładnie zachowane. Mechanizmy z pewnością ułatwiłyby identyfikację, ale tak "na oko" to wszystkie są raczej z okolic lat 60/70-tych, choć w tych biżuteryjnych damkach nie czuję się mocny...
 13. Raczej trudno będzie ustalić. A na mechanizmie coś napisano?
 14. Trochę szczegółów by się znalazło, ale ogólnie jest bardzo przyzwoicie. Inna sprawa, że tarcza wyglądała naprawdę nieźle i nie bardzo wiem, po co ją odnawiałeś?
 15. Trzeba przyznać, że tarcza wygląda bardzo dobrze. Trochę "r" na końcu mi się nie podoba, ale może to być efekt zdjęcia. Masz fotki sprzed renowacji?
 16. Myślę, że jest to typowe, przedwojenne etui, a grawer na nim to raczej nie sygnatura producenta, tylko inicjały własciciela
 17. Z ustaleniem producenta będzie ciężko, skoro się nie podpisał. Zresztą, może się i podpisał, ale chyba tarcza była zmieniana, bo ta jakoś nie bardzo pasuje. wskazówki też jakieś zbierane. W środku Osco 66 http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Osco_66 Mnie natomiast bardzo interesuje, czym się kierowała szanowna Małzonka, wyhaczając ten zegarek w internetach?
 18. Też bym tu nic nie przekładał, bo zegarek oryginalny. Ale, co kto lubi...
 19. Typowy damski zegareczek biżuteryjny z lat 60-tych. W środku również typowy, "obcy" mechanizm, którego charakterystykę znajdziesz tutaj: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&AS_1977 Dzisiaj raczej niemodny, ale jako pamiątka bardzo sympatyczny. Warto przesmarować mechanizm i zrobić delikatną kosmetykę, a potem już tylko się cieszyć pamiątką
 20. Jeśli koperta jest w bardzo dobrym stanie, to aż dziw, że tarcza tak wygląda. We mnie taka niekompatybilność zawsze budzi wątpliwości, czy coś tu nie było przypadkiem kombinowane, choć pewności, oczywiście, nie ma. Do bardzo ładnej koperty ta podrapana tarcza nie bardzo pasuje. Warto choćby na próbę założyć tę nową i ocenić efekt.
 21. Bardzo ładny zegarek z porządnym mechanizmem. Werk przypomina mi konstrukcje Julesa Jurgensena, ale może to być też zmodyfikowany jakiś inny. Gdzieś widziałem podobny mechanizm, który był modyfikacją FHFa http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Jules_Juergensen_19 http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&Emile_Richard_16_75 Co do lat produkcji, to obstawiam przełom XIX/ XXw.
 22. To chyba coś z tej rodziny: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&FHF_19H6_5
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.