Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marw

Wytrzymałość zakręcanej koronki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Moje pytanie może się niektórym wyda dziwne, ale nurtuje mnie ono odkąd zostałem posiadaczem Big Maka. Mianowicie, jak to jest z ta zakręcaną koronką? Chodzi mi tu o wytrzymałość gwintu. Nie używam tego zegarka na co dzień i choć staram się zachować ciągłość chodu to czasem 2 razy w tygodniu muszę ustawiać godzinę. Ok, można go mieć w rotomacie, ale i tak raz w tygodniu dokonuje się korekty i sprawdza dokładność. I tu moje obawy, czy cotygodniowe (niekiedy częstsze) odkręcanie, zakręcanie koronki nie spowoduje wytarcia gwintu? No a powiedzmy zegarek użytkujemy przez kilka lat. Proszę o wyrozumiałość, ale nurtuje mnie ten temat. Jak to jest w Waszych zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Po pierwsze jeszcze raz gratulacje dorwania Orienta ;)

mi się na razie nic nie wyciera a chodze, myje się w nim, śpie ...

Nic mu nie dolega ...

Raz na tydzień w weekend w ramach relaksu i odpoczynku zwłaszcza psychicznego czyszczę go i ewentualnie nakręcę na właściwą godzine,

choc im bardziej się dociera tym śle twierdzić że coraz dokładniej chodzi !

Mam qmpla w pracy co ma Wave ceptora i jak porównujemy czasem która godzina to Orient jak jest noszony non stop to na tydzień robi może jakieś + 2-4 sec !!!

Mam swojego Big Maka od kwietnia i nie widzę żadnych problemów z gwintem.

Pewnie po paru latach się to wytrze i będzie trzeba iść z tym do servisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
myje się w nim, śpie ...

Myjesz się w nim? Śpisz w nim?

A do pracy jeździsz na mrówce?

Twoja kobieta to Calineczka w wersji XXS?

Kiedyś dawno temu odwiedziłes miasto zatytuowane Miyota, 21 jewels?

WTF?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laugh.giflaugh.giflaugh.gif Brechtasz z kolegi, ale tak na serio to też tak mam..Nie ładnie nabijać się z chorobywink.gif

A co do koronki:jak ją użyjesz 2 razy w tyg.to się jej nic nie stanie wszak Orient ostatnim szrotem nie jestlaugh.gif


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ja tez tak mam, zegarek noszę 24/7.

Wyjątkiem od noszenia na okrągło moim zdaniem są sytuacje tzw intymne, coby ukochana osoba nie mówiła: Kochanie wiem że Ci się podobam, ale dlaczego Twój zegarek depiluje mi nogi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Classified, albo sytuacja gdy kobieta podczas stosunku powie Ci: Dlaczego wciąż spoglądasz na ten cholerny zegarek a nie na mnie ;)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Albo Kochanie, ten zegarek ma taką średnicę ze czuję go lepiej od Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) dlatego nie ma co kupować dużych zegarków ;)

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiecie ... niektóre widok fajnego zegarka kręci ... ;] Pisałem już o tym w jednym temacie,

a co Tajemniczej Krainy Miyota ... pochodzę z tamtych krain i dobrze Cię Pamiętam Classified ;P ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twój temat Jimi ;)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... a co do wielkich zegarków mam już pre order na Vostoka Europe Anchar'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do meritum to jest to pewien problem. Gwint w koncu sie wytrze - pytanie kiedy nastapi ten koniec. Ale zwykle grozi to zegarkom z recznym naciagiem - wiem, ze sa osoby, ktore z tego powodu oszczedzaja swoje stare Rolexy ( nie automaty). Ta kombinacja - manualny naciag i zakrecana koronka nie jest najszczesliwsza. Natomiast przy automatach nie slyszalem, zeby to byl jakis specjalny problem. Jest tak wiele Rolexow "vintage" z lat 50-tych i 60-tych (sam mam takiego), gdzie koronka i gwint dzialaja bez zarzutu. Orient to nie Rolex, ale z niskiej jakosci nigdy nie byl znany, wiec wszystko powinno byc dobrze wiele lat.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uspokoiliście mnie co do tej koronki. Jimi dzięki, im dłużej go mam tym bardziej mi się podoba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam więcej szczęścia. Zegarki z zakręcaną koronką mam dwa (oba Seiko). Obydwa utrzymuję na chodzie. W obydwu znalazłem pozycje spoczynkowe, w których można zegarek zarówno przyśpieszyć, lub zwolnić, w zależności od potrzeb.

W rezultacie, koronkę odkręcam tylko wtedy, kiedy trzeba datę pchnąć z 31 na 1 (tak jak przedwczoraj) lub jak jest zmiana czasu letni/zimowy.

Czyli w sumie tylko 7 razy na rok :rolleyes:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam, zegarek noszę 24/7.

Wyjątkiem od noszenia na okrągło moim zdaniem są sytuacje tzw intymne, coby ukochana osoba nie mówiła: Kochanie wiem że Ci się podobam, ale dlaczego Twój zegarek depiluje mi nogi? :lol:

 

Eee ja nawet wtedy nie sciagam...seks seksem ale mako(1)nic nie jest w stanie przebic(Tylko dostal pacha bo bransoletka rzeczywiscie orze wszystko co napotka) :lol: A tak na serio to te zegarki sa naprawde wytrzymale,ja w swoim mako 1 naprawialem tylko koronke od zmiany dnia tygodnia bo tak mocno zakrecalem ze spadla zawleczka ktora przytrzymywala koronke w kopercie i wyszla sobie koronka(przycisk wlasciwie)Glowna korona siedzi jak zespawana.Super jest ten zegarek,kilka razy juz myslalem o wymianie na cos innego ale zawsze w pore sie opamietywalem.Pozdrawiam

P s co do gwintu to koperta oraz przyciski,koronki itp sa ze stali 316L,tutaj macie dane techniczne,akurat mowa o srubach ale charakterystyka materialu jest zawsze taka sama co by z niego nie bylo zrobione,ma nadzieje ze Szanowno grono moderatorow nie uzna tego za reklame,chodzi mi o udostepnienie charakterystyki materialu a nie reklamowanie kogokolwiek. http://www.abot.com.pl/wyroby_srubowe_wlasciwosci.htm Generalnie stal bardzo wytrzymala tak wiec gwinty tez dlugo posluza,jedna wazna moim zdanie zasada:gwint po ruszeniu zawsze oczyscic na ile to mozliwe z pylu piasku itp i odrobinka oliwy technicznej...bedzie sluzyl dluuuuugo! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
ja nawet
nie sciagam
seks
mako
jest w stanie przebic

 

Prawdziwy z Ciebie patogen :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.