Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wocio19

Przeskakująca sprężyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ekspertów:

Kupiłem na Walentynki dla mojej dziewczyny stary zegarek Junghans. Wszystko jest z nim OK oprócz tego, że po ok. 10 godzinach po nakręceniu zatrzymuje się. Po krótkich oględzinach stwierdziłem (słuchowo), że po ok 4 ruchach koronką w celu nakręcenia sprężyna przeskakuje - poluźnia się. Nie wydaje mi się żeby było to zamierzone, chciaż słyszałem, że istnieją systemy, które maja zapobiegać nadmiernemu naciągnięci sprezyny.

Czy powinienem oddać ten zegarek do naprawy?

Chciałem sam się za to zabrać, rozebrałem werk na części, wyjąłem bęben ze spreżyną, lecz jest on niestety szczelnie zamknięty (nie ma żadnych nacięć lub otworów). Nie wiem nawet czy powinienem to otwierać, bo boję się coś zepsuć (np. że mi się sprężyna rozwinie...). Czy możecie mi coś doradzić?

 

W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcie werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, cierpliwy zegarmistrz. Jeżeli trzeba będzie coś naprawić to, jak się domyślasz, z częściami krucho. Mi kiedyś zegarmistrz zreperował urwaną sprężynę, której nie mógł dobrać. Coś rozhartowywał i wyginał - nie wiem dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, pozostaje wycieczka po zegarmistrzach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw zerwanego zewnętrznego zaczepu sprężyny.

Zegarmistrz ma (powinien mieć) wszystko żeby go uleczyć.

:D


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, powinni Cie sklonować i po jednym egzemplarzu umieścić w każdym powiatowym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Typowy objaw zerwanego zewnętrznego zaczepu sprężyny

Dziękuję, właśnie o taka odpowiedż mi chodziło. W ruskich zegarkach może nawet sam bym kombinował, ale tan Junghans ma bęben sprężyny bardzo szczelnie zamknięty i nawet nie wiedziałbym jak się do tego dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.