Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

kieszonkowa Omega

Rekomendowane odpowiedzi

post-29151-0-49314200-1331586780.jpg

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg numeru mechanizmu to lata 1923-28, czyli mowiac ogolnie - lata 20-te. Sadzac z opisu naprawa calkiem nieoplacalna finansowo, nawet jak ja dostales za darmo, ale rozumiem, ze podchodzisz do tego bardziej uczuciowo oraz szkoleniowo. Powodzenia!


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg numeru mechanizmu to lata 1923-28, czyli mowiac ogolnie - lata 20-te. Sadzac z opisu naprawa calkiem nieoplacalna finansowo, nawet jak ja dostales za darmo, ale rozumiem, ze podchodzisz do tego bardziej uczuciowo oraz szkoleniowo. Powodzenia!

 

Zbyszke myślę, że największym problemem jest balans, z którym mój zegarmistrz poradzi sobie bezproblemowo resztą zajmę się osobiście, ale masz racje gdybym miał za wszystko zapłacić w renomowanym zakładzie, to na pewno nie było by to opłacalne, jednak nie mogłem patrzeć jak leżała wśród innych zdezelowanych kieszonek, tym bardziej,że sprężyna cała mechanizm w doskonałym stanie,po za wskazówkami i szkiełkiem całkowicie kompletna, a to że nie cyka!!!! cóż będzie cykać za parę dni :lol:

Wielkie dzięki za pomoc


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ten model omegi produkowany byl od ok 1912r na starej grubej 18-ce LSB , do poczatku lat 30 na cienszej wersji 18-ki.Wskazowki w tych modelach byly roznorakie, po takie jak na wyzej pokazanym foto pogladowym.Balans w omegach akurat fajnie i bezproblemowo sie robi, zwlaszcza gdy zespol balansowy jest kompletny i ma jedynie uwalony czop na osi.Najwiekszym problemem w tych balansach jest dorobienie przerzutnika.W swojej omedze nabytej za flache dorabialem caly balans, mialem jedynie kolo balansowe.Mechanizm to nietypowa odmiana 19-ki z 1899r i najwiekszym problemem przy calkowitym brakiem balansu moze okazac sie zdobycie polmostka balansu do tego werku.Cala reszta z dorobieniem odpowiedniego przerzutnika oraz szatona na polmostku balansu(nie bylo) poszlo w miare gladko.Zostalo mi zalozenie tarczy(tarcze juz mam).Najgorzej robi sie balansy niskoprofilowe z wlosem breguetowskim.Zycze powodzenia w ratowaniu zegarka bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model omegi produkowany byl od ok 1912r na starej grubej 18-ce LSB , do poczatku lat 30 na cienszej wersji 18-ki.Wskazowki w tych modelach byly roznorakie, po takie jak na wyzej pokazanym foto pogladowym.Balans w omegach akurat fajnie i bezproblemowo sie robi, zwlaszcza gdy zespol balansowy jest kompletny i ma jedynie uwalony czop na osi.Najwiekszym problemem w tych balansach jest dorobienie przerzutnika.W swojej omedze nabytej za flache dorabialem caly balans, mialem jedynie kolo balansowe.Mechanizm to nietypowa odmiana 19-ki z 1899r i najwiekszym problemem przy calkowitym brakiem balansu moze okazac sie zdobycie polmostka balansu do tego werku.Cala reszta z dorobieniem odpowiedniego przerzutnika oraz szatona na polmostku balansu(nie bylo) poszlo w miare gladko.Zostalo mi zalozenie tarczy(tarcze juz mam).Najgorzej robi sie balansy niskoprofilowe z wlosem breguetowskim.Zycze powodzenia w ratowaniu zegarka bo warto.

Dzięki Kaido na pewno się łatwo nie poddam zobaczę w poniedziałek najpierw czym dysponuje mój zegarmistrz, bo widziałem że posiada sporo chodzących i kilka prawie chodzących kieszonek , więc częściami też pewnie dysponuje,a jest najstarszym zegarmistrzem w moim mieście, myślę że coś z tego będzie, w poniedziałek będę wiedział konkretnie.Prędzej czy później będzie chodzić :lol:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

=post-0-0-47697800-1331587082.jpg/

post-0-0-45337500-1331587080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.