Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Owczar

Aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, długo na tę chwilę czekałem i się doczekałem :)

Postanowiłem zakupić rosyjskiego Aviatora.

Mam na oku dwa egzemplarze:

AVIATOR - 2614/1225483

AVIATOR - 2614/1225484

Budżet na wydatek to wstępnie 600zł.

Rozmiar nie większy niż 40mm.

I tu mam pytania odnośnie wytrwałości tych modelów tudzież mechanizmu 2614, czy zakup danego Aviatora "się opłaci", chcąc go używać prawdopodobnie przez długie lata?

Proszę o ewentualne opinie, porady, sugestie.

Pozdrawiam Tomek :)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję napisać priv do kolegi o nicku Elektion - on się zachwyca tymi zegarkami, więc napewno udzieli szczegółowej odpowiedzi :)


internet mym kościołem, zegarek moim niebem, Doxa mą religią.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, spróbuje napisać, ale jak ktoś coś wie to proszę o info :)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są może oprócz tych modeli co podałem inne rosyjskie Aviatory o śr. 40mm z mechanizmem mołni czy tylko 2614?


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołni nie ma w aviatorach (tzn już jej nie produkują) miałem jednego avka na mołni bardzo dobrze się sprawoawał. Te modele, które podałeś to najniższa półka jeżeli chodzi o rosyjskie aviatory.

Proponowałbym ci dozbierać trochę kasy i kupić coś na 3133 w chronografie (na bazarku u nas są czasem fajne okazje)

Co do wytrzymałości tych modeli, które podałeś to przez długie lata to może nie będą ci służyć ale 4-5 na pewno, jeżeli będziesz odpowiednio dbał o zegarek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia rozmiaru, mój nadgarstek akceptuje max 40mm, wiecie coś o Aviatorach z tej wielkości? Chodzi o mechanizm mołni, lub podobnej klasy.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie takiego na mołni, koszt nowego to 1100zł w sklepie w Warszawie.

Jeszcze jedna sztuka została wielkość ok 39-40mm

p1040010i.jpg

p1040775.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! Fajnie by było, gdyby się taki model znalazł w wersji 40mm, to jest mój ideał ale niestety w wersji 45 jest stanowczo za duży.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm mołni ma 36mm średnicy. Coś trudno mi uwierzyć, że koperta do mołni może mieć zewnętrzną średnicę 39-40mm. To by było prawie jak puszka od konserwy :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama koperta w modelu z mołnią ma 40mm, z koronką 42-43mm. A nowego Aviatora to nie problem kupić, poszukaj na allegro sprzedawcy o nicku 4vwmocny i przeglądnij jego aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądnięciu kilkunastu modelów, to z tego co widze mołnia siedzi w kopertach od 43mm bez koronki. Ktoś widział jakiś model 40mm ?

Pozdr i dzięki wszystkim za pomoc :)


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mołnia = 43 mm, niestety. Też miałem ten dylemat. Mechanizm 2614 wcale nie jest taki zły - przy dobrej konserwacji pociągnie ładnych parę lat.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem pewny, że Aviator z mołnią ma 40mm. Po Waszych postach aż przebiegłem się po suwmiarkę i jak byk jest 43mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to d... :rolleyes: ale spróbuje jeszcze przymierzyć coś na mołni, w razie czego pozostaje mi 2614. To jedyny w miare dobry mechanizm w Aviatorach 40mm? Czy są jeszcze jakieś? niekoniecznie ręcznie nakręcane.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać:rolleyes: Pochodź, przymierzaj i może akurat mołnia Ci styknie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do wytrzymałości tych modeli, które podałeś to przez długie lata to może nie będą ci służyć ale 4-5 na pewno, jeżeli będziesz odpowiednio dbał o zegarek. :blink:

To aż tak pogorszyła się jakość rosyjskich mechanizmów? Stare radzieckie 2614 bez poważnych przeglądów i wymiany części chodziły/chodzą przez kilkanaście lat i są w bdb kondycji.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem z tym 4-5 lat, może z 10 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i 50. Kwestia użytkowania, konserwacji, konkretnego egzemplarza, itp. W każdym razie wcześniej Ci się znudzi niż rozleci :blink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.