Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DragonFly

Suunto Observer ST Vs. Casio Protrek PRW-1500T-7VER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od pewnego czasu planuję zakup outdoor-owego zegarka. Mój styl bycia "na zewnątrz" to głównie jazda na rowerze górskim, ale nie po jakimś szczególnie trudnym terenie.

Na oku mam dwa zagarki:

 

1. Casio Protrek PRW-1500T-7VER

2. Suunto Observer ST

 

Oba bardzo przypadły mi do gustu. Tzn bardzo mi się pdobają i ich funkcje także. Powiedzmy są bardzo nietypowe.

Zegarek Casio widziałem na żywo w sklepie i podoba mi się, że jest duży. Suunto widziałem niestety tylko na zdjęciach.

 

I teraz pytanie, na który z nich się zdecydować? Który można polecić dorosłemu poważnemu facetowi?

 

Za Protrekiem przemawia to, że pokazuje wszystko tak jak Observer plus pływy i fazy księzyca. No i ma panele słoneczne i ustawia się poprzez fale radiowe.

 

Za Observerem przemawia nietuzinkowy wygląd, bo w sumie funkcji ma trochę mniej.

 

Który z tych zegarków bezproblemowo posłuży dłużej?

Czy gumowe elemnty paska Suunto nie wpływają na jego wytrzymałość?

 

Może ktoś ma jakieś sugestie lub doświadczenia, którymi się może podzielić w temacie tych zegarków.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś ma jakieś sugestie lub doświadczenia, którymi się może podzielić w temacie tych zegarków.

 

Pozdrawiam.

 

Jeśli ten teren to ma być głównie rower, to sugerowałbym G-Shocka. Obydwa zegarki są przeznaczone głównie w teren górski i to raczej na działanie dwóch rąk - praktycznie każda z funkcji ma jakieś "ale". Nie sądzę, żeby któryś z nich przetrwał "grubszy" wypadek na rowerze.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pomyśl może o SUUNTO, ale CORE na gumowym pasku.Wiem,że da się go kupić bez problemu za cenę CASIO-1500.Myślę,że byłbyś zadowolony.Ja używałem CORE ALU na czarnym skórzanym pasku równocześnie z CASIO-1500 oraz CASIO-1300 i powiem szczerze,że w SUUNTO brakowało mi tylko słonecznego ładowania baterii,ale w CORE też to fajnie rozwiązali,bo baterie można samemu wymieniać i zegarek posiada wskaźnik zużycia baterii,także polecam SUUNTO CORE przede wszystkim ze względu na design oraz spore możliwości zegarka,ale wybór pozostawiam Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pomyśl może o SUUNTO, ale CORE na gumowym pasku.Wiem,że da się go kupić bez problemu za cenę CASIO-1500.Myślę,że byłbyś zadowolony.Ja używałem CORE ALU na czarnym skórzanym pasku równocześnie z CASIO-1500 oraz CASIO-1300 i powiem szczerze,że w SUUNTO brakowało mi tylko słonecznego ładowania baterii,ale w CORE też to fajnie rozwiązali,bo baterie można samemu wymieniać i zegarek posiada wskaźnik zużycia baterii,także polecam SUUNTO CORE przede wszystkim ze względu na design oraz spore możliwości zegarka,ale wybór pozostawiam Tobie.

Dzięki bardzo anbru za poradę. W sumie dzięki Tobie dokonałem zakupu SUUNTO CORE Alu na ebayu. Też bardzo mi się podoba. Teraz czekam na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ;) ,niech się dobrze nosi.Jestem przekonany,że będziesz zadowolony.CORE to coś więcej niż tylko zegarek :huh:.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.