Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ulan

Cortebert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie specjalizuje sie w kieszonkach, choc je lubie. Tu znalezisko w szufladzie u mojego Taty.

Wiedzialem ze tam jest ale dopiero teraz zdecydowal sie mi je ofiarowac. :(

dsc06439d.jpg

By ulan65 at 2010-11-16

By ulan65 at 2010-11-16

dsc06440s.jpg

By ulan65 at 2010-11-16

 

Maly fajny zegareczek, watpliwosc budzi tylko wskazowka minutowa - wyglada jakby przycieta z dluzszej, mechanizm niekombinowany.

Moze ktos wie wiecej o firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma zacna i do połowy XX w, w Polsce bardzo popularna. Popularność zbudowana na zmówieniach budżetowych,oficjalny dostawca zegarków dla Kolei Państwowych. Tutaj krótki opis długiej historii marki:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/26023-cortebert-a-wlasciwie-cortobert/page__p__355312__hl__cortebert__fromsearch__1#entry355312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Ulan a wskazówka rzeczywiście musiała zostać przycięta, może haczyła. Ten wzór wskazóweczek był bardzo popularny także w Omegach, sam w dwóch kieszonkach mam takie :(


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma zacna i do połowy XX w, w Polsce bardzo popularna. Popularność zbudowana na zmówieniach budżetowych,oficjalny dostawca zegarków dla Kolei Państwowych. Tutaj krótki opis długiej historii marki:

http://zegarkiclub.p...__1#entry355312

Dziekuje - powinienem przeszukac forum przez zadanem tego pytania.

Zle zalozenie zrobilem, ze maloznana firma to nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ten wzor wskazowek czyli breguety byl stosowany praktycznie we wszystkich zegarkach z okresu 20/30.Wskazowki w zegarku sa oryginalne i tak jak sugeruje Stary, zapewne ktos przycial bo minutowa zahaczala o rant plastika(szklo nieoryginalne).Jest to ten sam zegarek co dla PKP czy PW na przyzwoitym cal 532.Zegarek oczywiscie z konca lat 30-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mial zerwana sprezyne naciagu. Juz zrobiony.

Nalezal do ojca mojego chrzestnego.

 

Maly zwarty, dobrze spasowana koperta, lekko uszkodzona porcelanka na 4tej.

Mozna powiedziec ze mniejszy i pozniejszy brat mojego Longinesa ( juz nie spieszy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.