Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

retrowatch

Użytkownik
 • Content Count

  412
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

retrowatch last won the day on January 19 2015

retrowatch had the most liked content!

Community Reputation

8 Początkujący

About retrowatch

 • Birthday 08/05/1975

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 1. To jest wręcz zastanawiające, że Pan Prezes Eugeniusz napisał "Jak można poważnie traktować zapowiedzi imprezy za którą nie wiadomo kto stoi i o której nic nie wiadomo", a na Fecebooku Klub zaprasza na ową imprezę. Dajcie jasny przekaz, bo na ten moment "To jakaś kpina!" P.S. To chyba dobrze, że powstają nowe inicjatywy, najważniejsze żeby były profesjonalnie organizowane i nie były oparte na megalomanii.
 2. Sopockie mają nowe, dodatkowe konto http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=19873&us_id=25367074
 3. http://allegro.pl/iwc-bardzo-ladny-w-super-stanie-i5228175299.html Padłem
 4. Na Allegro zgodnie z regulaminem oraz polskim prawem nie można handlować przedmiotami podrabianym. To że Allegro nie jest w stanie zagwarantować przestrzegania prawa to już inna sprawa. Replika zegarka to nie podróba, repliką może być przedmiot nawiązujący do pierwowzoru wyprodukowany przez producenta pierwotnego przedmiotu, lub przez podmiot mający takie prawa. Natomiast podróba jakakolwiek łamie wszelkie prawa.
 5. Nie można sprzedawać, bo był taki jeden na Allegro, który na głupocie i naiwności ludzkiej zrobił majątek i oszukał tysiące osób. Jedyną szansą na zarobienie na złocie to jest albo kupno sztabek i schowanie ich na kilka/kilkanaście lat albo kupowanie pierścionków/biżuterii/kopert ze złotych zegarków/kopert pozłacanych itd itp i topienie tego a następnie czekanie przez kilka/kilkanaście lat. Na złocie najwięcej zarabiają nie ci co w nie inwestują tylko ci co nim obracają a zarobek jest na wahaniu kursów. To tak jak z walutami, kilka złotych na gramie i kasa się kręci. Liczenie na to że zarobi się na wyrobie jubilerskim jest złudne i fałszywe, dlatego warto kupować(trzeba mieć do tego wiedzę) biżuterię na targach staroci i topić. Ceny w porównaniu do cen u jubilerów to przepaść, tak jak z zegarkami zresztą.
 6. Jak ktoś szuka markowych okularów to warto zahaczyć o sklepy TK MAXX, można tam często znaleźć świetne marki, w atrakcyjnych cenach.
 7. Link do aukcji Certiny, dzisiaj pewnie zniknie bo mijają 2 miesiące. http://allegro.pl/zegarek-damsk-certina-cal-19-10-1957-vintage-b-c-m-i3871045886.html Tak z technicznego punktu, gdyby zegarek rzeczywiście był wyregulowany a wibrograf wskazywał +/- 1,5 min to regulatorem możnaby go ustawić precyzyjniej, jak widać na zdjęciu regulator ustawiony na środku.
 8. Najważniejsze, że jest "Z NIEBIESKIM PIERŚCIENIEM PO KTÓRYM CHODZI SEKUNDIK". Chodzi po tym pierścieniu jak skazaniec po spacerniaku.
 9. Pewnie nie widzisz różnicy bo okulary dla Armaniego wykonuje Luxottica, czyli właściciel Oakley, Ray-Ban, Persol itd itp. Jakość okularów Armani zapewne wysoka, ja mam z tej stajni (Luxottica) 2 pary Oliver Peoples i jestem zachwycony.
 10. szkło za 10 PLN i owszem ale chińskie, szwajcarskie w hurtowni 15 PLN u zegarmistrza 35 PLN. Cena dobrego chromu 80-120 PLN, przegląd i czyszczenie 40 ale u swojego zegarmistrza, jak ktoś z zewnątrz 60-80 -120PLN. Pasek Chiński za 3,7 PLN w hurtowni a na All za 11 PLN, Reda 11 PLN w hurtowni a 25 PLN na All,
 11. Artur, Helvetia zacna, mam na tym samym kalibrze Helvetię Chronometer, (na deklu numer 353, mechanizm oczywiście z numeracją) więc mechanizm musi być porządny.
 12. I tutaj jest całe sedno Atlantica tyle wiemy ile sami wymyślimy, obgadamy, napiszemy. Nie ma wzorca, nie ma prawdy objawionej, nad wszystkim musimy pracować a i tak wszystkiego nie jesteśmy pewni. Dla mnie schockprotekted to co innego niż incabloc, za dyzo miewam tych zegarków, popadam w rutynę i wiem że w atlantikach nic nie jest pewne. Skandynawskie są i tak najlepsze
 13. Ja wrócę do zbiorczego zestawienia, które uważam za błędne. Za dużo zegarków i rozmywa się problem ze składakami i malowanymi tarczami. Podchodźmy do zegarków indywidualnie, bo rykoszety mogą trafić uczciwych sprzedawców. Zegarek Sneera fajny, tarcza jakaś za biała ale to tylko zdjęcia ale myślę, że odnowiona, nowe znaczniki. Koperta nie powinna być stalowa, zgodnie z napisem na deklu, raczej bardzo dobry stan. Dekiel, jeden z moich ulubionych i koronka, dla mnie warta każdych pieniędzy. Odnośnie opisu dekla schockprotected to nie incabloc a taki system ma mechanizm. Litera A na mechanizmie dodana ? nie wiem, pierwszy razwidzę. Fajny zegarek ale coś mi do końca nie gra:) I tak jest super !!!
 14. Ja to rozumiem, nie pojmuję akcji kolegi bez uzasadnienia swoich subiektywnych ocen:)
 15. Oj ja bym tak bardzo nie szedł ze swoją wiedzą do przodu. Handel zegarkami nie jest czymś wstydliwym a jeżeli za taki go uznamy to i kupujących należy napiętnować. Najlepiej sprzedawać zegarki zasyfione, zardzewiałe i za 5 zeta. Zalecam co poniektórym trochę zegarkowej pokory, bo ani nie są wysokiej klasy znawcami ani autorytetami w tej wymagającej wiedzy branży. Sprzedaż zegarków to taki sam biznes jak sprzedaż mieszkań, samochodów, czy pietruszki. Tutaj tak dla zobrazowania megalomani kolegi " Cieszę się że koledzy "renowatorzy i handlarze" odwiedzają to forum w celu pogłębiania wiedzy jak rozumiem" Z całym szacunkiem, trochę pokory, odwiedzam to forum od jakiegoś czasu a w sprawie opracowań Atlantica co nieco dałem od siebie, a wiedzę faktycznie pogłębiam nieustannie, czego i mądremu koledze życzę A teraz proszę o konkretne zastrzeżenia odnośnie mojej oferty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.