Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartosz 86

Remontoir Ligne Droite (prośba o informacje i ocenę) + PILNE PYTANIE :)

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny mechanizm mam u siebie w zegarku (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/55373-mechanizmy-do-identyfikacji/page__gopid__607688#entry607688),

 

znalazłem podobny mechanizm FHF 18''' z okolic 1900 roku - może doczytasz gdzieś więcej, tez zastanawiam się nad renowacja kieszonkowca...

 

Mechanizm: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&0&2uswk&FHF_18

 

Rezerwa chodu: 36 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Podobny nie znaczy taki sam.FHF18 to werk cylindrowy Twoj zas to ankrowy AS z poczatku XXw. z rezerwa chodu ok 31h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój tych 30h narazie nie wyciąga, ale może musi się rozruszać? Dobę ciągnie bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Nie sadze aby zegarmistrz zrobil cos zle, choc roznie to bywa.Podejrzewam ze sprezyna w nim jest juz zmeczona , badz tez za krotka i nie "wyciaga" on 30h.Mam przynajmniej 2 kieszonki na tym werku i spokojnie chodza one lekko ponad 30h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że jest zmęczona skoro zegarek prawdopodobnie leżał jakieś 70 lat nie używany a co najmniej 20 lat zacięty z naciągniętą sprężyną.

 

Swoją drogą to wielka frajdą odnawianie starych zegarków - przy tym co prawda praktycznie nić nie robiłem (trochę się bałem ze względów sentymentalnych, ten zegar jak się dowiedziałem jest w rodzinie minimum 110 lat), ale już szukam jakiegoś klasyk na którym mógłbym sam troszeczkę popracować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jak lezal tyle lat naciagniety to sprezyna nadaje sie do wymiany, chyba ze potrafisz ja rozhartowac, nadac jej odpowiedni ksztalt i odpowiednio zahartowac.Zegarek jest z okresu ok 1880-1895 r wiec 110 lat, badz troche wiecej jest w tym przypadku calkiem prawdopodobne.Twoj zegarek jest swego rodzaju klasykiem, ten mechanizm i kilka innych wiekszych cal. byly typowymi werkami kotwicowymi w tamtym okresie, a sama stylistyka tez klasyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę się rozbujał bo dzisiaj przyśpieszył 3min 40s w ciągu doby. Sprężyna była napięta bo dokręcałem co kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

To ze przyspieszyl to nie znaczy ze sie rozbujal.Rownie dobrze moze spieszyc jak gdzies zacznie mu brakowac smarowidla np w czopach balansu lub gdzies sie zaciera.Mozliwe tez ze jak go dokrecales co kilka godzin to przyspieszyl i wynik dobowy wyszedl taki a nie inny.Dokrecanie i nakrecanie do oporu w przypadku tak starej sprezyny ktora naciagneta w bebnie przelezala tyle czasu bym odradzal, bo jak strzeli to znow zrobi sie klopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mozesz i 5 x na dobe byleby nie do oporu a np do polowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.