Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Werk

Jakie cło przy zakupie z U.S.A.?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak się zastanawiam, czy w ogóle przy zakupie na zatoce przy wartości 89,- USD, tj. ok. 250,-zł powinienem przygotować się na opłatę cła i podatku vat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się przygotuj, bo lepiej się miło zaskoczyć niż niemiło zawieść. Aczkolwiek raczej nie powinno nic być, bo jest taka niepisana zasada, że wszystko do 100$(kwota z przesyłką) przechodzi bez kontroli. Po prostu nie opłaca się wszczynać procedury przy takiej kwocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się przygotuj, bo lepiej się miło zaskoczyć niż niemiło zawieść. Aczkolwiek raczej nie powinno nic być, bo jest taka niepisana zasada, że wszystko do 100$(kwota z przesyłką) przechodzi bez kontroli. Po prostu nie opłaca się wszczynać procedury przy takiej kwocie...

Właśnie na to liczę, że łączna kwota z przesyłka bedzie w okolicach 280,- zł, więc procedura celna byłaby niecelowa ze strony UC. A oferta jest uważam b.dobra, GW-M5600-1ER (z multiband WC i tough solar) poniże 300.- zl. Oczywiście brak gwarancji w Polsce. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A oferta jest uważam b.dobra, GW-M5600-1ER (z multiband WC i tough solar) poniże 300.- zl.

 

Każdego G opłaca się kupować w Stanach. Kiedyś rozmawiałem z jednym żołnierzem, który był w Afganistanie i w amerykańskich bazach G shocki są jeszcze tańsze niż w amerykańskich sklepach( G-9000 za 80zł to cena raczej niezbyt wygórowana :D ). Ale to tak nawiasem...

 

Jednak muszę cię ostrzec, że twój występek jest w świetle polskiego dystrybutora - firmy Zibi - uznawane za podejrzane źródło i nie zdziw się, jeśli dostaniesz pozew do sądu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe clo nie zaleznie od kwoty zegarka to 3zl, przygotuj sie na vat 23% od wartosci przesylki + koszt transportu ktory tez jest brany pod uwage przy wyliczeniu naleznosci celno-podatkowych.

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe clo nie zaleznie od kwoty zegarka to 3zl, przygotuj sie na vat 23% od wartosci przesylki + koszt transportu ktory tez jest brany pod uwage przy wyliczeniu naleznosci celno-podatkowych.

 

Potwierdzam, mi "dołożyli" tylko VAT od wartości przesyłki i kosztów transportu liczony wg kursu NBP w dniu wyliczania. Przesyłałem do celników zrzuty ekranowe z transakcji i dowody zapłaty.

 

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jednak muszę cię ostrzec, że twój występek jest w świetle polskiego dystrybutora - firmy Zibi - uznawane za podejrzane źródło i nie zdziw się, jeśli dostaniesz pozew do sądu :(

 

Jakie skutki może przynieść taki pozew? Za co zostanę oskarżony? Za wprowadzanie na rynek RP produktów nieposiadających certyfikatów i norm zgodnych z jakimiś paragrafami UE???Generalnie czuję tę ironię w Twoim poście, ale pytam całkiem poważnie. Czy mam się czego obawiać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie skutki może przynieść taki pozew? Za co zostanę oskarżony? Za wprowadzanie na rynek RP produktów nieposiadających certyfikatów i norm zgodnych z jakimiś paragrafami UE???Generalnie czuję tę ironię w Twoim poście, ale pytam całkiem poważnie. Czy mam się czego obawiać???

 

Nie masz się czego bać, to tylko żarty do których doprowadza postawa firmy Zibi wobec innych dystrybutorów zegarków Casio w Polsce :( Spokojna głowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czego bać, to tylko żarty do których doprowadza postawa firmy Zibi wobec innych dystrybutorów zegarków Casio w Polsce B) Spokojna głowa :)

Czuję się już spokojniejszy, dzięki za informacje wszystkim piszącym w tym temacie. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk PW- kupowałem, jestem zadowolony a cena wraz z przesyłką ok.60% polskiej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakies sprawdzone pewne zrodla w USA?


tengo hambre pero no tengo dinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na angielskim amazonie jest za 70 funtów tzn gw 5600,to tez duzo taniej niz w Polszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem wczoraj z kimś z agencji celnej -- wszystko zależy od celnika jeden nałoży cło drugi nie ale podpowiedzieli mi żeby do niemiec wysłać ze stanów żeniby tam bez problemu ... aaa noi znam jeden faaaajny adersik sklepu w US i wysyłają ba nawet zapraszają klientów Z PL no i cenki w sklepie ehhhhh miodzio :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.