Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

etlen

Casion Edifice EF-114 - problem z datownikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie odnosnie zegarka Casio Edifice EF-114 z datownikiem (tarcza granatowa).

Datownik w powyzszym zegarku zawsze dochodzi do numeru 31 zanim przejdzie na 1,

bez wzgledu na miesiac. Jest tak od czasu kiedy go kupilem, okolo 5 lat temu.

Zastawiam sie czy jest on uszkodzony czy moze ten zegarak tak wlasnie sie zachowuje i

jest to normalne? Czy ewentualnie jest to normalne zachownie datownikow generalnie rzecz

ujmujac?

 

Bede bardzo wdzieczny za podpowiedz. Wlasnie sie zastanawiam nad kupnem zegarka marki

Tissot, niektore modele bardzo mi sie podobaja i zalezy mi rowniez na datowniku.

Planuje przeznaczyc max 500 Euro i moze ktos przy okazji wie czy tam datowniki same sie

ustawiaja na odpowiedzni dzien, zwlaszzca w zegarkach kwarcowych lub nakrecanych korbka?

 

Dziekuje

pozdrawiam

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Jak miesiąc ma mniej niż 31 dni musisz na koniec sam skorygować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

dziekuje, przynajmniej wiem, ze nie jest uszkodzony.

pozdrawiam

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos przy okazji wie czy tam datowniki same sie

ustawiaja na odpowiedzni dzien

raczej sam będziesz musiał korygować datownik w wypadku krótszych miesięcy

 

nakrecanych korbka

studnia u mojej babci staneła mi przed oczami :( to się nazywa koronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie odnosnie zegarka Casio Edifice EF-114 z datownikiem (tarcza granatowa).

Datownik w powyzszym zegarku zawsze dochodzi do numeru 31 zanim przejdzie na 1,

bez wzgledu na miesiac. Jest tak od czasu kiedy go kupilem, okolo 5 lat temu.

Zastawiam sie czy jest on uszkodzony czy moze ten zegarak tak wlasnie sie zachowuje i

jest to normalne? Czy ewentualnie jest to normalne zachownie datownikow generalnie rzecz

ujmujac?

 

Bede bardzo wdzieczny za podpowiedz. Wlasnie sie zastanawiam nad kupnem zegarka marki

Tissot, niektore modele bardzo mi sie podobaja i zalezy mi rowniez na datowniku.

Planuje przeznaczyc max 500 Euro i moze ktos przy okazji wie czy tam datowniki same sie

ustawiaja na odpowiedzni dzien, zwlaszzca w zegarkach kwarcowych lub nakrecanych korbka?

 

Dziekuje

pozdrawiam

marcin

 

 

Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądasz, ale spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie skąd zegarek "ma wiedzieć" ile dni ma dany miesiąc.

 

Jeśli chcesz by datownik prawidłowo wskazywał datę bez korekt gdy miesiąc ma 30 dni, to kup sobie zegarek "perpetual calendar" lub dowolny cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.