Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość dalia

co mam zrobic??zegarek Junghans

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dalia

mam zegarek Junghans solar 1 iw Lublinie w moich okolicach nie moge wymienic akumulatorka-zegarek dzialal 5 lat-teraz tez 'chodzi' ale bardzo sie pozni nawet jesli bardzo dlugo trzymam go pod np lampka.Bardzo lubie ten zegarek i nie wiem co mamz robic:(podobno tych akumulatorow juz sie nie produkuje.czy to mozliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domin01

Hmmm.... Moim zdaniem jeżeli jest porządny zakład zegarmistrzowski i właściciel tego zakładu traktuje swoją prace powarznie i ma jakieś ambicje to bez żadnego problemu powinien sprowadzić takowy akumulatorek...a z tą produkcja to może być różnie ale napewno taka firma jak Junghans nie produkuje zegarków i baterii ( akumulatorków ) specjalnie do jednego modelu zegarka. Więc radził bym poszukać lepszego zakładu zegarmistrzowskie w którym pracują ludzie bardziej ambitni :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dalia

Tak powinien ale podobno w hurtowni z ktorej ten pan korzysta nie ma takich i kolega mu powiedzialze nie produkuja takich akumulatorow:(( Dziwne bo chyba Junghans to porzadna firma i chyba nie kupuje sie takiego zegarka na 5 lat tylko na dluzej.W Warszawie zaproponowano mi przerobienie tego mechanizmu na zwykle baterie.Nie wiem czy to nie 'zniszczy" mi zegarka.Boje sie -nie chce odebrac koperty z zupelnie innym wnetrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przerabiać. Jak nie da rady w Polsce to zapakować, opisać problem i wysłać do producenta. Niemieckie firmy na ogół szanują klientów i starają się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Domin01

To dziwne że nie może tego dostać. Powinien ściągnąć ten akumulatorek bez najmniejszysz problemów. Albo korzysta ze słabo zaopatrzonych hurtowni :twisted: Jeżeli jest taka możliwość to proszę o podanie symbolu który jest na mechaniźmie a ja zobacze co się da zrobić. Akurat w ten piątek mam dostawce więc zobaczymy co Mój dostawca powie na ten temat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dalia

nie moge otworzyc zegarka:( ale jesli mi sie uda to spisze,albo pojde do innego zegarmistrza i poprosze zeby mi symbol podal.Byc moze jeszcze inny powie ze sie uda sprowadzic ten akumulator.Chcialam miec ciekawy malo popularny zegarek to mam teraz problemy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie moge otworzyc zegarka:( ale jesli mi sie uda to spisze,albo pojde do innego zegarmistrza i poprosze zeby mi symbol podal.Byc moze jeszcze inny powie ze sie uda sprowadzic ten akumulator.Chcialam miec ciekawy malo popularny zegarek to mam teraz problemy:/

 

Kilka lat temu miałem podobny problem. Znalazłem zegarmistrza, który specjalizuje się w naprawie Junghansów i udało mu się sprowadzić z NIemiec potrzebne części. Trwało to kilka tygodni. I skończyło się dobrze.

 

Acha, wcześniej napisałem do Junghansa i dostałem namiar na serwis w Polsce. To była jakaś krakowska firma, niestety nie pamiętam nazwy, i oni wysłali mnie do zegarmistrza we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dalia

No wlasnie dzis bylam u innego zegarmistrza i powiedzialzew Lublinie nie mam co marzyc o takim akumulatorku.I powiedzialzeby pytac w innych miastach-ale symbolu nie podal akumulatorka-w ogole nie chcial patrzec jak zobaczyl ze to solar;Napisalm maila do JUnghansa do Niemiec na razie nie mam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dalia
To dziwne że nie może tego dostać. Powinien ściągnąć ten akumulatorek bez najmniejszysz problemów. Albo korzysta ze słabo zaopatrzonych hurtowni :twisted: Jeżeli jest taka możliwość to proszę o podanie symbolu który jest na mechaniźmie a ja zobacze co się da zrobić. Akurat w ten piątek mam dostawce więc zobaczymy co Mój dostawca powie na ten temat!

wiemze ten moj post byl "sto lat temu" ale jesli nadal jest mozliwe sprawdzenie przez Ciebie czy sa dostepne te akumulatorki to prosze o kontakt-producent polecil kontakt z osobaw Polsce,a ta osoba stwierdzila ze nie ma mozliwosci wymiary akumulatorka bo juz go nie produkuja:( ale moze gdzies jeszcze sa u kogos i kazala szukac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u którego zegarmistrza byłaś w Lublinie? odwiedź pana Chrusta w Galerii Centrum i panów na narutowicza po schodkach. jak oni Ci w Lublinie nie pomogą to nikt Ci nie pomoże. Tylko trzeba byc wytrwałym i nie dac się łatwo zbyć :(


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dalia

bylam u nich:( dali mi adres w Wawie:( ale nie wiedza czy to cos da...Ale przerabiac nie radza...tylko, ze jak nie bedzie tych akumulatorkow to co mam zrobic? rzucic zegarekw kąt? Ja go lubie! i nie kosztowal 5zl tylko 400zl!a dla mnie to w czasie studiow byla duza suma,sentymentalna jestem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten akumulatorek to GC-920 nadal produkowany tylko do różnych modeli zegarków są przypunktowane różne wyprowadzenia. koszt takiego akumulatorka w time-polu w w-wie to niestety około 43 pln. Takie same akumulatorki są wlutowane w płytkę komórek Ericsona. Najlepiej podejść do takiego komórko-majstra i pewnie niesprawną płytkę za 5pln odsprzeda (uwaga w niektórych komórkach jest akumulatorek gc-621 trochę mniejszy i o mniejszej pojemności - też go można włożyć tylko zegarek po pełnym naładowaniu chodzi około 26-30h).

Często ten zegarek wymaga oczyszczenia, a nie wymiany akumulatorka - to dlatego się późni - przy słabym akumulatorze chodzi dobrze, ale pełne naładowanie starcza na 5-6h i wtedy do rana "nie dociągnie"

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek3

Witam,

Dałeś za niego 400 w 2001?

Ile dziś może być warty taki zegarek? (sprawny, w bdb stanie)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.