Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kolka

alpina

Rekomendowane odpowiedzi

(...) inny numer referencyjny w opisie a na zdjęciach inny numer referencyjny

gostek nie chce pokazać karty gwarancyjnej i sklepu gdzie został zakupiony

 

...Jeśli pomimo to jeszcze ciągle jesteś zainteresowany tym zegarkiem, to po co pytasz o jego oryginalność?

Pomijajac kwestię ortginalności zegarka, jeśli sprzedający nie chce pokazać dokumentów sprzedawanego zegarka, to ja bym sobie dał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy mój wpis

http://allegro.pl/alpina-extreme-regulator-automatic-nowa-nowy-i1460684386.html

co o tym zegarku sądzicie opis; inny numer referencyjny w opisie a na zdjęciach inny numer referencyjny

gostek nie chce pokazać karty gwarancyjnej i sklepu gdzie został zakupiony

 

 

Teraz już tutaj szukamy odpowiedzi? Bardzo dobrze!

To przy okazji proszę przeczytać moje inny posty,

żeby się dowiedzieć jakie zegarki ja kolekcjonuje i nosze.

Powinno wtedy być jasne, że taka Alpina to niewielka inwestycja dla mnie

i że właśnie z tego powodu w życiu nie wziąłbym repliki do ręki...

 

Ile razy mam tłumaczyć, że ten zegarek nie

jest od koncesjonera, ale od kogoś, kto pracuje dla tej marki.

I ponieważ jest kilka modeli tego zegarka a wieczko tylko jedno

(po co robić 9 różnych wieczek?) zamiast kolorów i materiałów wstawia się

tzw. joker'y. Czy n.p. Rolex Daytona Cosmo ma różne wieczka!?!? Albo numer referencyjny na nich?!?!

Odpowiedź chyba jasna... I co każda z nich to podróba, bo nic nie tam nie ma!?!?

 

Prosze porównać zdjęcia tego modelu u handlarzy w USA

i w Anglii (na ebay.com i ebay.co.uk)! no i jak? - Ale przypadek!

Mają też tylko jeden numer na wieczku!

No nie wierze...

 

A po za tym proszę kupić ten zegarek u jubilera za 7.000,-, to będzie spokój :)

Będzie do niego kilka papierków i certyfikatów a po wyjściu z salonu straci

minimum 2.000 na wartości, jak po wyjściu od każdego jubilera.

 

A co do wartości takich certyfikatów,

to (dla tych co znają niemiecki) przykład, jak można zostać oszukany nawet

przez jubilera. I tu nie mówimy o zegarku za kilka tysięcy - tylko o Hublot Bing Bang!

Kupiec dostał certyfikaty i papiery i kupił u jubilera, który prowadzi m.i.:

Lange, Jaeger, Panerai, IWC itd...

 

http://uhrforum.de/hublot-big-bang-t32682

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny: pierwszy raz wystawiłeś tą alpinę na allegro ze zdjęciami kilka zdjęć różne zegarki zwróciłem uwagę że coś nie tak szybko aukcję zwinąłeś

następnie proszę cię o kartę gwarancyjną i namiary na dilera coś tam piszesz że nie posiadasz nie miej pretensji że jestem czujny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny: pierwszy raz wystawiłeś tą alpinę na allegro ze zdjęciami kilka zdjęć różne zegarki zwróciłem uwagę że coś nie tak szybko aukcję zwinąłeś

następnie proszę cię o kartę gwarancyjną i namiary na dilera coś tam piszesz że nie posiadasz nie miej pretensji że jestem czujny

 

 

Co do pierwszej aukcji daję racje! Sam pomyliłem jedno zdjęcie i wstawiłem

(tak jak sam dopisałem w nowej aukcji) zdjęcia właśnie wersji naciąganej

ręcznie (czyli z mechanizmem Unitas i 48mm), bo jest aż tak bardzo podobna na zdjęciach.

 

A potem zdecydowałem zrobić nowe porządne zdjęcia i wstawiłem jeszcze raz.

Namiary dałem i to bezpośrednio do Alpiny, żebyś u nich sprawdził zegarek.

 

A pretensji jeśli chodzi o tą pierwszą aukcje nie mam a wręcz przeciwnie -

jestem wdzięczny. A co do drugiej aukcji i zdjęć tutaj na forum to nikt jeszcze

oprócz ciebie nie pytał, czy to oryginał. Wręcz przeciwnie; miałem już oferty zamiany

zegarka na inny i kupna. Tylko tyle, że i inne zegarki i oferowana cena mnie jeszcze

nie zadowalały.

 

Oto kilka wspomnianych ofert na innych platformach - różne tarcze ale wieczko to samo:

 

http://cgi.ebay.com/Alpina-Extreme-Regulator-Automatic-Black-Dial-NEW-/180600970412?pt=Wristwatches&hash=item2a0ca81cac

 

http://cgi.ebay.com/Alpina-Extreme-Regulator-Automatic-Rose-Gold-PVD-NEW-/180600966203?pt=Wristwatches&hash=item2a0ca80c3b

 

I zwróć uwagę na model podany w opisie - po twojej teorii też inny!!??

 

A oto inne modele - i zawsze zamiast koloru tarczy jest "x" na wieczku a 4 lub 6 określa materiał:

 

http://cgi.ebay.com/Alpina-Avalanche-Extreme-Automatic-mens-sports-Watch-/120686550027?pt=Wristwatches&hash=item1c197a9c0b

 

http://cgi.ebay.com/Alpina-Avalanche-Extreme-Black-PVD-AL-950BB4FBAE6-/400194486944?pt=Wristwatches&hash=item5d2d7342a0

 

http://cgi.ebay.com/New-Mens-Alpina-Avalanche-Extreme-Black-PVD-Watch-/150561540311?pt=Wristwatches&hash=item230e2ac8d7

 

itd... itp...

 

Mam nadzieje, że te linki zostaną chwile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny:

1,ja piszę abyś pokazał kartę gwarancyjną na której są numery zegarka i dystrybutor u którego zegarek został zakupiony a Ty mi każesz oglądać aukcje na e-buy i innych stronach

2.dotyczy sprzedawców(dilerów) dziwnym trafem w 90% godzina minuta i sekunda na zdjęciach jest miej więcej taka sama jak u ciebie

3.dotyczy metki z ceną na twoim zdjęciu albo jest zaciągnięta z internetu albo darczyńca zrobił wielki nietakt dając ci zegarek z ceną

4.pudełek w internecie jest więcej niż zegarków

i na tym zakończyłem ten wątek

forum przeglądam miej więcej od dwóch lat a na forum jestem żółtodziobem

poproszę kogoś niezależnego o wypowiedzenie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny:

1,ja piszę abyś pokazał kartę gwarancyjną na której są numery zegarka i dystrybutor u którego zegarek został zakupiony a Ty mi każesz oglądać aukcje na e-buy i innych stronach

2.dotyczy sprzedawców(dilerów) dziwnym trafem w 90% godzina minuta i sekunda na zdjęciach jest miej więcej taka sama jak u ciebie

3.dotyczy metki z ceną na twoim zdjęciu albo jest zaciągnięta z internetu albo darczyńca zrobił wielki nietakt dając ci zegarek z ceną

4.pudełek w internecie jest więcej niż zegarków

i na tym zakończyłem ten wątek

forum przeglądam miej więcej od dwóch lat a na forum jestem żółtodziobem

poproszę kogoś niezależnego o wypowiedzenie się

 

do 1. jeśli (tak jak pisałem) jest to zegarek od kogoś, kto pracuje dla tej marki, to raczej nie mam karty od dilera?! no bo jak?! może tu też sobie jakąś załatwię? tak jek metke z ceną!? :)

do 1. to nie e-buy - bo nazwa nie pochodzi od zakupów - tylko ebay - od zatoki

do 2. bo 90% dilerów i ja oferujemy oryginalny produkt? w końcu to nie rolex, gdzie opłacało by się wyprodukować replikę, dodać pudełko i jeszcze prowadzić stronę internetową z marketingiem, żeby sprzedać fałszowany rolex za 200$-300$. alpina produkuje 9.000 zegarków rocznie i jest mało znana - kto by ją fałszował, jeśli można podrobić

rolex'a, tag heuer'a, breitling'a, iwc, patek'a, i minimum 30 innych bardziej znanych marek?

do 4. dziwne, że dotąd miałem metki z ceną sugerowaną n.p. w maurice lacroix i w innych zegarkach szwajcarski.

one po prostu są u niektórych w opakowaniu, a ponieważ dostałem moją alpine nie otwartą, pomyślałem sobie, że nie oddam zegarka z powodu metki i po prostu przebaczę. ale jak ci na takiej metce aż tak zależy, to mogę ci ją w prezencie wysłać po końcu aukcji - jeśli ten co ją wygra nie zrobi też wszystkiego, żeby mieć tak fajną metkę...

do. 4. proszę o podanie jednej (tylko jednej!!!) strony, która handluje pudełkami alpiny... nie pojedynczego

pudełka, którego się ktoś pozbywa na ebay albo chrono24 - ale strone na której (tak jak pisałeś) jest więcej pudełek niż zegarków...

 

kupowałeś już kiedyś jakiś szwajcarski porządny zegarek? i nie mówię tu o zodiac'u albo swiss-military, ale o zegarku przynajmniej na eta?! tak szczerze? bo raczej w to wątpię. pisałem ci już raz, żebyś zerknął na mechanizm w tym zegarku - po to jest szkiełko. a przecież widać, że to eta 2892 z wahadłem alpiny...

post-31397-0-86420200-1298323508_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega hurricane opowiada dyrdymały

Nikt nie fałszuje Alpina?. Bardzo proszę:

http://www.oidv.com/Alpina_luxury_watches%5CreplicawatchAlpina_ExtremeRegulator_AL-650LBBB3AE6743.html

 

Przedmiotowy zegareczek można nabyć za 259 USD. Jest nawet specjalna promocja.

169 USD do zaoszczędzenia. Tylko brać

Inne modele Alpina też są. Do wyboru, do koloru.

 

Znam jeszcze parę takich miejsc ale pozwólcie że nie będę wklejał reklam badziewia.

 

Kolega kolka ma rację co do pudełek czy innych dokumentów. Je również można nabyć tak jak replikę. Więc nerwy hurrican'a są nie na miejscu.

Nie wiem czy sprzedawany zegarek jest oryginalny czy nie. Ale wątpliwości są jak najbardziej uzasadnione, tłumaczenie sprzedającego nie trzymające się kupy, zaś kultura odpowiedzi kompletnie odstraszająca od jakiejkolwiek transakcji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27934-0-82049000-1331822606.jpg

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.