Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek c.

Omega Geneve Dynamic-problem po naprawie

Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem do naprawy wyżej wymieniony zegarek z lat 70tych(automat).Zegarmistrz zrobił następujące rzeczy:mocowanie tarczy i sekundnika,czyszczenie mechanizmu,dorobienie "kluczyka"(tak napisał na karteczce,chodzi pewnie o jakiś element wałka przy koronce).Zegarek przed naprawą robił odchyłkę -10sek/doba.Po naprawie chodził w miarę dobrze 2 dni po czym nagle zrobił aż 2 minuty na minus.Skorygowałem to koronką i po kilku godzinach zrobił 2 min. ale na plus...Mam pytanie czy trzeba zaczekać jakiś czas ,czy takie zachowania mechanizmu są normalne po czyszczeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
....dorobienie "kluczyka"(tak napisał na karteczce,chodzi pewnie o jakiś element wałka przy koronce)
Klucz mniej fachowo zwany jest walkiem naciagowym i to ten element do ktorego przykrecona jest koronka. Zastanawiajace jest, dlaczego ten zegarmistrz dorabial nowy walek,miales jakis problem z nakreceniem zegarka badz nastawem daty i czasu? Napisz jaki w srodku siedzi werk , nie jest to czasem Omega 1481? Wydaje mi sie ze nie pozostalo Ci nic innego jak reklamacja uslugi.

 

Mam pytanie czy trzeba zaczekać jakiś czas ,czy takie zachowania mechanizmu są normalne po czyszczeniu?
Przy prawidlowo przeprowadzonej operacji opisywana sytuacja nie powinna miec miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz absolutna pewność, ze sprawdzałeś z tym samym, prawidłowo ustawionym zegarkiem elektronicznym? Bo wygląda to tak - zauważyłęś że ma -2 minuty, skorygowałeś o 2 do przodu i za chwile miałeś o 2 minuty za dużo. Hmmm... może po prostu pierwsza korekta była niepotrzebna?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem z dobrze ustawionym zegarkiem kwarcowym.W momencie gdy zrobił tą odchyłkę na 2min. in minus zostawiłem go na noc po czym rano stwierdziłem że nadal jest to ta różnica.Skorygowałem koronką o 7 rano.W południe tego samego dnia zrobił 2 min. in plus co nigdy mu się nie zdarzało.Teraz już nie przyspiesza(minęło kilka dni) i wrócił do dawnego trybu zwalniania jaki miał przed naprawą ale widzę że są to odchyłki większe niż kiedyś były.Zegarek ma swoje lata i mechanizm był zabrudzony ale myślałem że jak zostanie oczyszczony to będzie miał dokładność chociaż taką samą a nie gorszą.Być może fachowiec użył za dużo oleju do smarowania. Skłaniam się do tego że raczej znów go będę musiał odwiedzić i niech poprawia albo oddaje część pieniędzy jak nie umie zrobić jak należy.Dodatkowo zauważyłem że wskazówka minut przy ustawianiu czasu w momencie wciskania koronki robi czasami skok do przodu o minutę albo dwie :).

Ta Omega ma kaliber 1012(automat z datownikiem pojedynczym,podobno z możliwością dokręcania).Główny problem był z koronką która całkiem wychodziła na zewnątrz i nie dało się przestawić wskazówek(przestawiała tylko datownik).Drugi problem to że czasami zegarek zatrzymywał się po odłożeniu na noc pomimo noszenia go przez 13-14 godzin w ciągu dnia.Byłem już z tym zegarkiem u dwóch innych panów i jeden od razu powiedział że nie podejmuje się naprawy.Wygląda na to, że był z nich najuczciwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

1481 tez mozna bez problemu dokrecac manualnie, jak i wiele, wiele innych automatow .Byc moze gdzies przypadkiem dostalo sie cos na wlos i od czasu do czasu sie skleja? Tu mozna gdybac jak sie zegarka w rece nie ma.Najlepiej niech poprawi,zapewne to jakasblachostka ktora zalatwi w 5 minut, chyba ze bedzie na nowo czyscil chociazby incablocki czy wlos. To ze jeden z nich powiedzial ze sie nie podejmie nie znaczy jeszcze ze byl najuczciwszy.To nie jest jakis tam skomplikowany mechanizm i z naparwa jego nie ma najmniejszych problemow.Mogl nie posiadac odpowiednich umiejetnosci, narzedzi, czesci , oraz checi.Po prostu powiedzial ze sie nie podejmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wskazówka skacze przy ustawianiu, to moze ma jakiś luz i skacze też podczas chodu - stad te dwuminotowe różnice? Nie wiem, jak tam jest zrobiony napęd wskaóżwek, ale może mechanizm chodzi dobrze, a wina leży po stronie ruszającej się wskazówki minutowej? Daj mu, niech obejrzy. Mize być jakiś błachy problem, czasami jakaś drobna niedokładność montażu może spowodować takie czy inne problemy...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację,też myślę że coś jest nie tak z tą minutową wskazówką-zdarza jej się że nie dochodzi równo do indeksów.Robił sekundnik i pewnie przy okazji coś nie tak zrobił z sąsiednią wskazówką.Do koronki też mam zastrzeżenia więc na pewno go znowu odwiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.