Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cmyk76

atlantic worldmaster super de luxe - jak ocenić wiek zegarka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Wczoraj wpadł mi w ręce zegarek otrzymany od kolegi, który załączam w tym temacie.

 

post-36136-0-12193000-1299433361_thumb.jpg

post-36136-0-81553100-1299431313_thumb.jpg

 

Z jego informacji posiadaczem zegarka był jego pradziadek ale mając go w ręku odnoszę dziwne wrażenie iż wygląda nazbyt dobrze jak na swój potencjalny wiek. Zastanawiam się nad jego kupnem i dlatego wychodzę z pytaniem jakie kroki należy wykonać aby sprawdzić jego dokładny wiek oraz wartość. Jestem laikiem w tym temacie. Od 3 tygodni rozglądam się za kupnem starego zegarka a ten wpadł mi dziś zupełnie przypadkowo (zbieg okoliczności ale byłby to mój 3 zegarek marki Atlantic). Sprawa wartości zegarka jest równie istotna gdyż jak wiadomo najtrudniej jest dokonywać zakupu od przyjaciela, nasuwa się więc dodatkowe pytanie czy prezentowany model jest wart polecenia w Waszej strony. Jeśli przypadkiem ktoś z Was jest posiadaczem podobnego modelu będę wdzięczny za Waszą diagnozę wieku i wartości.

 

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualną pomoc

Jarosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz i poczytaj zlinkowaną książkę:

http://atlantic.helwecja.com/

Sprawdź też jaki mechanizm znajduje się w środku. Jak dla mnie to zegarek z lat 1960/70 - oceniam po logo pisanym wyłącznie małymi literami. Dekiel wydaje się pasować do oznaczeń na tarczy.

Cena, cóż... Atlantiki to zegarki, które w Polsce osiągają trudne do uzasadnienia ceny.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie lata 60 XX wieku

w latach 70 nie było już INCABLOC


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Atalantic z samego końca lat 50/początek lat 60. Świadczy o tym styl wskazówek. W drugiej połowie lat 60 montowano już inny rodzaj.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.