Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomato

Klasyczny czasomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Któryś dzień siedzę na forach i staram się zorientować w dostępnej ofercie. Niestety dostępnych firm są chyba setki, a jak już znajdę coś interesującego to jest to na 90% podróbka.

 

Mam więc do was prośbę, taką jak wszyscy inni użytkownicy pytający w tym dziale o modele. Z góry przepraszam za brak odpowiedniego rozeznania w temacie, zwykle jestem użytkownikiem forum o innej tematyce i wiem jak denerwujące są te same pytania na tematy które przewijają się cały czas.

 

Wiele lat temu po dość burzliwym związku rozstałem się z moim zegarkiem ( chyba 10 latek ). W dobie telefonów, smartfonów i innych fonów godzina jest dostępna na tyle sposobów że zegarek traci sens bytu. Aż pewnego dnia dotarło do mnie że wcale nie traci sensu, wręcz przeciwnie.

 

Tak więc szukam zegarka o klasycznym wyglądzie, pasującego do garnituru, marynarki. Koniecznie na pasku. Na zakup mogę przeznaczyć dość skromny budżet w granicach 1000 - 1500 zł. Nie interesują mnie zegarki naszpikowane elektroniką i bateriami, skłaniam się raczej ku zegarkom mechanicznym, może być automat.

 

Nie wiem czy w tej cenie mogę liczyć na wysoką jakość, ale miło będzie gdy zegarek posłuży mi dobre kilka lat. Chce też zachować możliwość bezproblemowego serwisowania. Jak pamiętam w przeszłości było z tym ciężko.

 

Jeżeli chodzi o przykładowy wygląd zegarka:

 

http://www.zegarki.com.pl/613504121-atlantic-p-4893.html

 

http://www.zegarki.com.pl/tissot-classic-dream-t0334101605300-p-18808.html

 

http://www.zegarki.com.pl/tissot-pr-100-t0494101603700-p-18798.html

 

http://www.zegarki.com.pl/tissot-couturier-quartz-t0354101605100-p-18758.html

 

http://www.zegarki.com.pl/tissot-visodate-t0194301605101-p-18700.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazany Tissot Visodate jak najbardziej.

 

Również Tissot Le Locle:

385ee0095450c21b16fce572eb7f9185.jpg

 

Certina DS-1:

88cd9724b691d3ef08791fb49a5498f3.jpg

 

Archimede Arcadia:

7919-A23-dia.jpg

 

Archimede DeckWatch (nakręcany ręcznie), ten bym brał:

7952-H11-d4.jpg

 

Steinhart Marine (nakręcany ręcznie, bardzo duży):

1796363016mc2_A_01.jpg

 

Troszkę droższy - Stowa Marine Automatic (ponad 500 EURO):

stowa-marine-automatic-2.jpg

 

Stowa Antea Kleine Sekunde (nakręcany ręcznie, dość mały, ale bardzo elegancki), ok. 500 EURO

5218315377_6fa2f70479.jpg

 

Seiko SARB (bransoletę zamieniamy na pasek):

sarb021-5001.JPG

 

Większość z pokazanych zegarków występuje w wersji białej i czarnej.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje,

 

Z zaprezentowanych najbardziej przypadł mi do gustu Stowa Antea Kleine Sekunde. Ma u mnie wielki plus za swoją prostotę.

 

Czy poza ich oficjalną stroną mogę zakupić gdzieś zegarki tej firmy w naszym kraju ? Czy jest jakiś polski dystrybutor ? Pytałem Wujka Google ale nie wiele powiedział mi na ten temat.

 

Czy z serwisem i częściami zamiennymi nie będzie problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiada Ci styl Stowy Antea Kleine Sekunde, to zobacz jeszcze Antea 365 i Antea 390. Te numery w oznaczeniach to średnica koperty (36,5mm i 39mm). Niestety są nieco droższe (ponad 600 EURO), ale to piękne zegarki.

Jeśli chodzi o mechanizm: Kleine Sekunde ma ręcznie nakręcany Peseux 7001. Szczerze mówiąc nie jestem pewny jak by było z serwisem w Polsce, raczej nie powinno być problemów, chociaż jest to mniej popularny mechanizm w porównaniu np. z ręcznie nakręcanym Unitasem (w Archimede DeckWatch i Steihart Marine). W Antei 365 i 390 jest automatyczna ETA 2824-2, czyli najpopularniejszy mechanizm, z którym w razie czego nie będzie kłopotów. Stowę można zamawiać tylko przez stronę internetową Stowy, nie ma z tym żadnych problemów, są jedynie długie terminy realizacji (ok. 3 miesiące), ale warto.

Podobny do Stowy Antea będzie Epos Originale 3387, http://www.epos.info.pl/?ref.-3387,55 tylko cena niestety idzie w górę, ale za to płacisz za lepszy mechanizm ETA 2892-A2. W sprawie Eposów możesz pogadać z forumowiczem TIK TAK.

 

Generalnie mierzyłbym w zegarki firm, które są mniej oklepane (np. Stowa, Archimede, Epos, Davosa). Masówkę (Tissot, Certina, Atlantic) odpuściłbym. Moim zdaniem warto mieć na nadgarstku coś wyjątkowego, nie występującego w każdym centrum handlowym.

 

P.s.

Najlepszym przedstawicielem gatunku, który Ci odpowiada wizualnie będzie Nomos Tangente, podaję to jako ciekawostkę, bo niestety cenowo jest znacznie wyżej. Chociaż z drugiej strony... ta pasja wciąga :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im głębiej w las tym więcej drzew ... Po przebrnięciu przez gąszcz marek i modeli uznałem że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i zdecydowałem się na zakup Stowa Antea Kleine Sekunde. To właśnie ten model spodobał mi się najbardziej z wielu które widziałem. Niestety jest bardzo mały a do mojego nadgarstka bardziej pasuje coś w wielkości 39 - 41. Pozostaje więc bardzo podobny choć nie identyczny Antea 390. Ten model jest też nieco droższy i jak to najczęściej bywa z kwoty 1500 zrobiła się kwota 2600. No cóż najwyżej przejdę na dietę i w ten sposób dozbieram brakująca sumę. Chleb i woda przez dwa tygodnie chyba mi nie zaszkodzą :)

 

Dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem tego czasomierza jest konieczność czekania przez przynajmniej 2 miesiące na dostawę. Wiem że to dziwnie brzmi, ale byłem dzisiaj po obiadek w centrum handlowym Tulipan w którym znajdują się takie marki jak Real, Orange, Play, i MCDonald. Z łatwością mogłem kupić też zegarek jednej z dość popularnych marek w kwocie od 500 do 5 tyś. Jednak wizja że mój zegarek na wybór którego poświęciłem sporo dni, wyląduje w torbie razem z Colą, bułkami, śmietaną i kiepskiej jakości kurczakiem z rożna jakoś do mnie nie przemawia.

 

Z kliknięciem "Kup Teraz" a w przypadku Stowy raczej "Kaufen" poczekam do poniedziałku, tak więc jeżeli ktoś chce powiedzieć coś w stylu " Człowieku co ty wyprawiasz obudź się, kup lepiej zegarek w Lidlu " to jest jeszcze na to czas.

 

Mirku, dziękuję że poświęciłeś mi swój czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.