Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mirosuaw

Użytkownik
 • Content Count

  6,162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Mirosuaw last won the day on February 8 2018

Mirosuaw had the most liked content!

Community Reputation

2,954 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  San Escobar

Recent Profile Visitors

3,718 profile views
 1. Ja znam odpowiedź. Bo to jest chory kraj.
 2. Dokładnie, co kto lubi. Gdyby ta "najlepsza możliwa" miała micro adjustment z prawdziwego zdarzenia i nie zwężała się do niewieścich rozmiarów, nazwałbym ją Najlepszą przez wielkie N. Ale jest jaka jest, tylko lepsza od tej z 1861.
 3. No to lecimy z nowym Moonem, tym bardziej, że przyszedł do niego nowy kajdan, Forstner 1450 President. Co mogę rzec na temat tego żelastwa. Wygląd kwestia gustu, ale dla mnie na plus, wygląda super. Ogniwa większe niż w nowej oryginalnej bransolecie z 3861, ale mniejsze niż w starej 1861, idealny kompromis. Bransa w 1861 w ogóle się nie zwężała, w 3861 moim zdaniem zwęża się za bardzo. Tutaj ponownie Forstner jest w sam raz. Klamra w Forstnerze nie jest taka jakościowa jak ori Omegi, ale za to ma duży zakres regulacji, bo ta Omegowa to pod tym względem porażka. Spasowanie bardzo dobre, łatwo się zakładała między uszy. Śrubki nie sprawiają żadnych problemów, w Forstnerze śrubki są na całą szerokość bransolety, więc montaż dziecinnie prosty, czego nie można powiedzieć o mikroskopijnych śrubkach Omegi. W zestawie jest śrubokręt [emoji846]
 4. Masz rację. Piszą nawet o tym na WUS: https://www.watchuseek.com/threads/2021-speedmaster-chronoscope-clasp-compatibility-with-the-3861-moonwatch-bracelet.5343457/ Tylko, że zakres mikroregulacji wciąż bardzo mały, podobno 2,3mm.
 5. No nie jest aż tak bardzo do niczego, ale swoje wady ma. Przede wszystkim ułomna mikroregulacja. Zarówno w starej i w nowej to porażka. Do starej jeszcze można było dokupić inną omegową klamrę z mikroregulacją. Do nowej nic takiego nie ma. Stara była ciężka i wydłużała lug to lug, z kolei nowa jest lekka i wygodna, dobrze się układa, ale uważam podobnie jak [mention=55792]desmo[/mention] że przesadzili ze zwężeniem i bransoleta wygląda za delikatnie, albo zegarek zbyt masywnie przy niej. Presidenty od US albo Forstnera plasują się rozmiarowo tak pomiędzy starą i nową omegową, na zdjęciach z netu wyglądają kusząco. Kolega [mention=96686]denver47[/mention] też wrzucał zdjęcia, ale te od niego wszystkie są jak milion dolców. Sam się dałem skusić na Forstnera i to do Moona 3861, lada dzień przyjdzie. Tylko psia krew nie wiedziałem, że teraz będą dawać rabaty [emoji27]
 6. Ja tu widzę zakamuflowaną odpowiedź, że właśnie powinieneś kupić 1450. Poprawisz zarówno estetykę, jak też komfort noszenia i regulacji Ja bym się nie przejmował, że nie jest to ori bransoleta. Moon to taki zegar do różnych przebieranek.
 7. Do starego Moona wolałbym chyba bransoletę President od Uncle Seiko albo Forstnera. Też będzie wygodniej i świetnie wyglądają, do tego duży zakres mikroregulacji.
 8. Koledzy tak na luzie podpowiadają żeby czekać na 321. Nie wiem czy byliby tacy pewni, gdyby przyszło im wydać 3x większą kasę niż za podstawowego Moonwatcha Oczywiście, że 321 jest ciekawszym modelem, ale czy na tyle?
 9. @pisar gratulacje. Już takich fajnych PAM-ów nie robią. Super, że udało Ci się upolować.
 10. Podwyżka tylko na divery? A np. na Moonwatcha albo Aqua Terrę nie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.