Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Z_bych

Zostały domysły :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Raz jeszcze proszę o pomoc.

Historia zegarka jest dość prosta. Ale mnie nie udało się jej potwierdzić.

Zegarek dostał mój wujek od swojego kolegi, który przechodził na emeryturę. Miało to miejsce w roku 1950. Ze słów wujka wiem, że ów kolega dostał go także, kiedy przyszedł do pracy od swojego starszego kolegi. Ten z kolei był pierwszym właścicielem zegarka. Otrzymał go najprawdopodobniej w roku 1898. W tym roku w Łodzi ruszyły tramwaje elektryczne, a pierwsi tramwajarze otrzymali takie zegarki. Mogę założyć, że tak było, gdyż wujek był człowiekiem poważnym i z reguły wiedział co mówi.

Niestety, mnie nie udało się znaleźć drugiego takiego egzemplarza. Nie udało mi się także jednoznacznie określić firmy, która ów zegarek wyprodukowała.

Będę wdzięczny za każdy ślad i każde info :-)

 

 

14052011070.jpg

 

14052011072.jpg

 

14052011076.jpg

 

14052011077.jpg

 

14052011078.jpg


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zegarek z późniejszego okresu(ok 1910)r, a świadczy o tym napis swiss made no i FHF 1144/2144.Jest to Railway Timekeeper inaczej też Railway Regulator(przeznaczenie dla koleji wtedy zwanych żelaznymi), a więc wykorzystanie jego w komunikacji tramwajowej jest tu jak najbardziej prawdopodobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jeśli to możliwe, to byłbym wdzięczny za informacje co mogę znaczyć czerwone inicjały G.B. oraz R.C. (po środku SWISS MEDE).

Chciałbym prosić ponadto o info, czy napis CHRONOMETRE znaczył na początku ub. wieku to samo, co dziś? Na moje lajkonikowe oko ten mechanizm nie odbiega niczym od podobnych oglądanych kieszonkach z tego okresu.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Napis chronometre oznacza iż mechanizm w zegarku spełnia parametry chronometru pod względem dokładności chodu.Napis ten umieszcany był na tarczy zegarka też od ok. 1910 r.m wcześniej tego typu informacje były umieszczane na drugim deklu.G.B. to zapewne inicjały kogoś(bądź skrót firmy) kto ten zegarek złożył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

Dzięki raz jeszcze. Zostaje szukać braciszka.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.