Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Z_bych

Użytkownik
 • Content Count

  4,763
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Z_bych last won the day on October 15 2013

Z_bych had the most liked content!

Community Reputation

1,534 Guru zegarmistrzostwa

About Z_bych

 • Birthday 10/11/1968

Kontakt

 • Strona WWW
  http://sklep.katatime.pl; http://toskania.org.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lublin
 • Hobby
  Muzyka, muzyka, muzyka, podróże po Włoszech, Polsce i świecie. Czytanie :-) O zegarkach wspomniałem?

Recent Profile Visitors

3,995 profile views
 1. Może komuś się już znudził i leży smutny, nienakrecany? Przygarnąłbym
 2. @Burns Aku nie ma, jest za to regulator diametralnie różny od tych znanych z mechanicznych zegarków. I ten regulator jest w obu typach Spring Drivów, automatycznym (z wahnikiem) i manualnym
 3. Tia... I wszystko jasne, zamiast ładowania wahnikiem (automat) jak w poprzednich mechanizmach (np. 9R02) zastosowano ładowanie manualne przez typowy wałek/koronkę I wszystko jasne. Dzięki Wszystkim
 4. Dobra chyba niejasno napisałem. Chodzi mi o to, że spring drive wg mnie był zupełnie nowym rozwiązaniem technologicznym werku. To nie był automat (choć posiadał wahnik) to nie był kwarc, choć posiadał akumulator (tak dla uproszczenia). To też nie była hybryda jak np. kinetic od Seiko. To był Spring Drive - typ mechanizmu. Wg mnie pisanie na zegarku z werkiem manualnym Spring Drive ma taki sam sens, jak na zegarku kwarcowym pisanie automatic czy na automatycznym- manual. Poprawcie mnie jeśli się mylę... Bo jeśli się mylę, to czym w takim razie jest Spring Drive?
 5. Pomocy, bo zgłupiałem. Do dziś sądziłem, że Spring Drive w GS to typ mechanizmu. Mechanizmu o określonym sposobie działania (już bez wgłębiania się w szczegóły technicznie), dla uproszczenia mechanizm manualny, automatyczny, kwarcowy z jego licznymi modyfikacjami. Tymczasem na tarczy kilku modeli GS z mechanizmem 9R31A2 umieszczono napis Spring Drive. Tylko na próżno szukać w środku tego mechanizmu, to manual jest... Co znaczy zatem "Spring Drive"?
 6. Łatwo poszło tym razem, niektóre zdjęcia naprawdę fajne!
 7. Z_bych

  Poszukuję

  @wz71 Myślę, że zadowoli Cię każdy naręczny zegarek z synchronizacją z zegarek atomowym (sporo modeli Casio) ale i Junghansy, Eurochrony. Musisz tylko pomyśleć o jakiejś fajnej podstawce lub taką zamówić Eurochrony mają też wolnostojące i naścienne zegary z synchronizacją czasu.
 8. Szukam jakiegoś fajnego zegarka w tematyce motoryzacyjnej Mechanizm bez znaczenia, stan co najmniej bardzo dobry ale mile widziałbym komplet. Cena tak do 1200 zł.
 9. Szukam jakiegoś fajnego chronografu z "złotej" kopercie. Mechanizm bez znaczenia, stan co najmniej bardzo dobry ale mile widziałbym komplet. Cena tak do 2000 zł.
 10. No cóż... przyzwyczaiłem się :D Zastanawiałem się tylko kiedyś, czy nie robię niedźwiedziej przysługi moim faworytom, głosując na nich... ale tak dużej mocy sprawczej nie imputuję sobie
 11. Mój wybór tym razem nie był trudny a moi faworyci znów nie wygrają
 12. Tyle to wstyd. Dodatkowo 250 Atlantic 150 Doxa 250 Atlantic150
 13. A co rozumiesz pod określeniem "polskie branże zegarkowe"?
 14. A nie za ma co Nosiłbym dupką do góry Właśnie przekonałeś mnie, żeby zamiast sprzedawać swoje, kupić kolejnego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.