Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornaszewski

Hamilton Khaki Mechanical na ETA2804 - precyzja chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok 4 lat mam Hamiltona wymienionego w temacie postu i jeden nierozwiązany problem. Problem jest taki, że mechanizm zachowuje dokładność chodu na poziomie +/- 6 sekund na dobę, ale tylko na jakiś czas po regulacji. Potem mechanizm "samowolnie się przestawia" zachowując dobowe odchyłki.

Wygląda to mniej więcej tak:

- dokładność wyregulowana na poziomie ok -5 do +5 sekund na dobę,

- mija jakiś okres (jak do tej pory nie udało mi się ustalić, czy jest w tym jakaś regularność) i z dnia na dzień zegarek zaczyna wykazywać na przykład -35 do -45 sek. na dobę.

- mija jakiś okres i z dnia na dzień zegarek zaczyna wykazywać na przykład -10 do 0 sek. na dobę.

- itd.

 

Nie jestem niestety dość systematyczny, aby przez kilka miesięcy sprawdzać, czy przestawianie się mechanizmu ma jakiś związek z kalendarzem. Jeśli ktoś zetknął się z podobnym problemem i najchętniej mógłby podjąć się naprawy, to byłbym bardzo wdzięczny, bo mnie niedługo krew zaleje. Mojego zegarmistrza z resztą też :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.