Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mario

Zegarek przyspiesza jednorazowo ok. 10 min na 1h!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem ze swoim zegarkiem. Posiadam go ponad 4 lata i wszystko bylo w Porzadku. Od 2 miesięcy zegarek zaczął szaleć. Co 2-3 dni potrafi przyspieszyć w ciągu 1 godz od 6 do 10 minut! Pozniej wszystko jest ok i chodzi co do sekundy. Pomyślałem, iż to może być wina baterii gdyż wymieniana była jakieś 2 lata temu. Wymiana nic nie zmieniła i od razu zegarmistrz coś tam przeczyścił gdy powiedziałem mu o tym problemie. To również nic nie pomogło. Zegarek co jakiś czas nadal ma odbicia. Czy to może być coś poważnego? Może powinienem oddać do innego zegarmistrza który sie specjalizuje w tego typu zegarkach. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę zadałem niezłego ćwieka tym problemem. W poniedziałek zaniosę do serwisu. Napisze co było, jesli wogóle da się to naprawić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Napisze co było, jesli wogóle da się to naprawić. Pozdrawiam

Zapewne zimny lut, albo coś gdzieś przywiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Obstawiam uszkodzenie oscylatora kwarcowego lub w jego okolicach np. patyna na ścieżkach. W serwisie wymienią całą elektronikę jak nie cały mechanizm i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam uszkodzenie oscylatora kwarcowego lub w jego okolicach np. patyna na ścieżkach. W serwisie wymienią całą elektronikę jak nie cały mechanizm i po kłopocie.

Czyli rozumiem, ze wartość naprawy przekroczy wartość zegarka? O kurde :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Zależy, co jest w środku - części do kwarców bywają dość tanie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Czyli rozumiem, ze wartość naprawy przekroczy wartość zegarka? O kurde :).

 

W rzeczy samej tak być może. Nie napisałeś co to za zegarek? Marka, typ wskazówki/cyfry/..., napisy na tarczy... .

 

 

Dla przykładu Timex Indiglo naprawa nie realna, Perfect naprawa jak najbardziej możliwa, Casio wskazówki + lcd naprawa nierealna,... . Dlatego fotografie są jak najbardziej wskazane a jak jeszcze udałoby się odkręcić/otworzyć koprertę i zrobić fotografię mechanizmowi to już byłoby super by wiedzieć co się da zrobić.

 

 

 

Sama wymiana oscylatora to groszowa sprawa dla wprawnego majstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałeś co to za zegarek?

Jest w opisie tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, model jest w opisie tematu, dodam jeszcze, że chronograph WR 50 m. I podobno (tak stwierdził zegarmistrz) na mechanizmie citizena. Zdjęcia niestety nie moge dodać w chwili obecnej. Korzystam z internetu przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zgadza się, model jest w opisie tematu, dodam jeszcze, że chronograph WR 50 m. I podobno (tak stwierdził zegarmistrz) na mechanizmie citizena. Zdjęcia niestety nie moge dodać w chwili obecnej. Korzystam z internetu przez telefon.

SR927W to dla mnie nazwa popularnego ogniwa do zegarków.

 

 

Mechanizm jeśli to Citizen kojarzę po tarczach i sztyfrach. Nie zmienia to faktu, że najprawdopodobniej jest uszkodzony rezonator kwarcowy lub jego okolice. Sam mechanizm jest trudno rozbieralny a elektronika od wewnętrznej strony płytki PCB przykrywającej mechanizm od tyłu. Na mój gust niestety mechanizm w całości do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.