Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anselmo

Actua Geneve Ancre

Rekomendowane odpowiedzi

No może nie doczytałem do końca regulaminu, przyznaję się :P

Obiecuję poprawę.

Zrobiłem zdjęcia mechanizmu, i wciąż proszę o pomoc...

 

Ancre 15 rubis Actua Geneve.Przez przypadek wykasowałem wcześniej zawarte informacje na forum, dlatego napisałem teraz w skrócie co wiem o tym zegarku. Jest produkcji Brytyj. z pozłacana bransoletą. Na odwrocie widnieje napis Fond Acier Inoxydable Swiss. Nie znalazłem żadnych informacji o tym zegarku poz tym ze napis "Ancre" oznacza rodzaj mechanizmu zegarka-balans ankrowy(doskonalszy i wprowadzony w zastepstwie balansu cylindrowego(Cylindre). Prosze o pomoc w "opisaniu" tego klasyka. Dziekuje i przepraszam jesliw jakis sposób nie postąpiłem z regulaminem.

Anselmo.

post-40941-0-76468800-1312722744_thumb.jpg

post-40941-0-83718100-1312722754_thumb.jpg

post-40941-0-66961700-1312723499_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w "opisaniu" tego klasyka.

Niestety nie znalazłem nic na temat firmy czy tez kalibru mechanizmu. Mechanizm jest wprawdzie bardzo podobny do produktów FHF serii 80, ale tylko podobny, a firma najprawdopodobniej jest jednym z lokalnych producentów szwajcarskich, jakich masa rozbłysła w latach powojennych i zgasła w latach 70-tych podczas rewolucji elektronicznej, nie pozostawiając jakiegoś trwałego śladu po swojej działalności. Musisz się więc raczej pogodzić z tym, że nie uzyskasz już obecnie żadnych konkretnych danych o zegarku, no chyba, że ktoś trafi na coś przypadkowo.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem nic na temat firmy czy tez kalibru mechanizmu. Mechanizm jest wprawdzie bardzo podobny do produktów FHF serii 80, ale tylko podobny, a firma najprawdopodobniej jest jednym z lokalnych producentów szwajcarskich, jakich masa rozbłysła w latach powojennych i zgasła w latach 70-tych podczas rewolucji elektronicznej, nie pozostawiając jakiegoś trwałego śladu po swojej działalności. Musisz się więc raczej pogodzić z tym, że nie uzyskasz już obecnie żadnych konkretnych danych o zegarku, no chyba, że ktoś trafi na coś przypadkowo.

 

Dziękuję za odpowiedź.

I mam nadzieją że ktoś spotkał się już z tą marką i potrafi powiedzieć coś więcej. Przyznam jednak że jak do tej pory nic nie znalazłem w internecie i nie widziałem ani jednego zegarka z taj firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.