Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stani.swiss

CIMIER

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Coś link nie ten Staszku.

Chodziło chyba o ten model:

img_large_20115_20110622140009.jpg

articleimage1_large_20110622135659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak B)

 

link pokazuje cala kolekcje :mellow:

 

ale zawsze trzeba sie wspierac :)

imglarge203392011062215.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny kurcze.....jak z dostepnoscia?cena? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mi się zegarek podoba, no ale... Dlaczego dodano automatyczny naciąg do mechanizmu manualnego? Jaki (poza udziwnieniem) jest tego sens? Lepiej było stworzyć coś swojego lub zamontować ładnie zdobiony werk z gamy automatów ETA? Unitas jest trwały i bezawaryjny, ale w wersji manualnej. A tu?

Poza tym, wizualnie mi się podoba. Mała sekunda fajnie umieszczona i ładnie ozdobiona dodatkowym kręgiem. Tarcza prosta i czytelna. Mi brakowało by jedynie daty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mi się zegarek podoba, no ale... Dlaczego dodano automatyczny naciąg do mechanizmu manualnego? Jaki (poza udziwnieniem) jest tego sens? Lepiej było stworzyć coś swojego lub zamontować ładnie zdobiony werk z gamy automatów ETA? Unitas jest trwały i bezawaryjny, ale w wersji manualnej. A tu?

 

Dlaczego dodana automatyczny naciąg? Dlatego, że dodanie modułu automatycznego nie jest wielkim kosztem w porównaniu do stworzenia mechanizmu od nowa. Sens jest taki, że mamy dużej średnicy ładny mechanizm z automatycznym naciągiem - podobny werk (konstrukcja) można podziwiać w nowym Maurice Lacroix Calendrier Retrograde, wygląda to ok. Jak zapewne wiesz Unitas od lat należy do ETY, więc to też werk z gamy Eta. Można było zamontować Valgranges, ale nie jest to ładny werk i duże płaskie mostki Unitasa wyglądają lepiej. Unitas jest trwały i bezawaryjny, a jeśli łożyskowanie automatu jest prawidłowe, to nic z tej bezawaryjności nie ucieknie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ze Unitas należy do Ety. Z jednej strony nadal uważam to za dziwny wynalazek, a z drugiej (jak już pisałem) bardzo mi się to podoba :) Poprostu jestem typem człowieka, który do tego typu udziwnień podchodzi z rezerwą. Inna sprawa, zegarki ze zwykłym Unitasem w tej klasie są tańsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, orientuje się ktoś jak wygląda cenowo?


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę bardzo ładne wykończenie mechanizmu, cena ta wydaje się być akceptowalna IMO.

Doxa Chateau des Monts kosztuje ok. 7000zł-7500zł też na Unitasie, ale prezentuje się dużo skromniej, żeby nie napisać ubogo. A ten Cimier, ma unitasa nietypowo zmodyfikowanego i z pięknym wahnikiem :P


"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg cię nie lubi, nigdy cię nie chciał i prawdopodobnie cię nienawidzi" Tyler Durden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.