Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ukke-4

Użytkownik
 • Content Count

  383
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  lenistwo

Recent Profile Visitors

574 profile views
 1. Orienta Pilot bardzo ładny i w dodatku atut w postaci znośnego budżetu. Dla mnie prawdziwy Pilot musi mieć przynajmniej najistotniejszy element z tzw "california dial" czyli ten trójkątny indeks zamiast lub nad/pod godz. 12 (Orient to ma!). Idealną budżetową jeszcze opcją byłby dla mnie K-34 Black Pilot albo Sturmovik, ale niestety ani jeden ani drugi nie posiada daty, a ja będąc typem osobnika "roztrzepanego" często w pracy korzystam z daty w zegarku.
 2. w odniesieniu do zwykłej piątki to masz rację, ale są też inne Piloty od Seiko. Dla przykładu: jeśli chodzi o obrotowy bezel w pilotach to fajne rozwiązanie mają Komandirskie z serii K-34 i K-35
 3. Liczy się sklejanie samolotów, bo to tzw modelarstwo redukcyjne p.s widać prawdziwy fun Seiko z Ciebie, ale żeby pozbywać się Pilota kosztem nurka?!
 4. Ładne piloty! Ale żeby z dumą nosić taki zegarek to trzeba mieć coś wspólnego z lotnictwem. A jeśli się nie ma nic wspólnego to powinno się przynajmniej raz nad morzem skoczyć z wysokich wydm na piasek, tak żeby chociaż poczuć wiatr we włosach. Inaczej to wszystko nie ma sensu.
 5. SG w tym wypadku jest skrótem od Swatch Group, a nie serwisu gwarancyjnego.....
 6. Czysto marketingowy bełkot sprzedawców/producentów mający na celu zwiększenie sprzedaży droższych rotomatów. masz Ty rozum i godność człowieka? To i tak niezły wynik. Lepszy można uzyskać znając tendencje chodu zegarka w określonych pozycjach (przez odpowiednie odkładanie). Z +15 s można wyregulować jak się ma taki kaprys, z +7 s to nie warto chyba nawet zawracać sobie głowy. Pozdrawiam
 7. Odpowiadam: tańszy rotomat nie uszkodzi zegarka, ale w skrajnych wypadkach włos balansu może zostać przezeń namagnesowany. Czy to możliwe w rotomatach Conrad? skąd niby mam to wiedzieć.... sam się wysil, dokonaj odpowiednich pomiarów i podziel się tą pasjonującą wiedzą z pozostałymi użytkownikami forum.
 8. to dowiedz się jeszcze dzięki dyskusji na forum, że jesteś osobowością, która zamiast skupić się na ważnych rzeczach, próbuje się dowartościować poprzez bycie właścicielem Seiko 5. Co do meritum - stwórz sobie jakiś pokrowiec z materiału ferromagnetycznego, włóż tam Seikacza i daj nam już odpocząć od tych swoich pytań... Nakręcanie zegarka nie musi się odbywać non- stop, przesadzasz z tym smarowaniem werku - to nie jest organizm żywy, w którym bezustannie musi krążyć krew, bo inaczej umrze... poza tym nawet jakby z tego miały wypływać jakieś korzyści to weź też pod uwagę fakt wystąpienia minusów - łożysko automatu szybciej będzie się zużywać jak nie będziesz dawał swojej "piątce" czasem odpocząć od nakręcania..
 9. Kiedyś czytałem opinię, że tańsze rotomaty generują podczas pracy dosyć silne pole magnetyczne, co nie pozostaje obojętne dla zegarka będącego w środku. Teraz noszę Orienta, który po przeglądzie robi mi -7s a czasami -9s, tak więc trochę jestem rozczarowany tym przeglądem... p.s. A tak ogóle to wstyd mi tutaj za niektórych, że tak po chamsku potraktowali Magika (to jest Mariusz, wcześniej Mcintosh). On ma szalenie dużą wiedzę i wie wszystko odnośnie AP. Życzyłbym sobie więcej szacunku dla takich osób, bo one wiedzą co to ecsclusive w naszej pasji!
 10. @carlito1 - jakie to jest uczucie być bardzo bogatym człowiekiem?
 11. Fajny Oris - podobają mi się w nim najbardziej te nakładane indeksy A jak tam sprawa wadliwego egzemplarza kolegi rafala112? Udało się coś ugrać w serwisie?
 12. ukke-4

  P-261

  Piękny jest!
 13. ok, ale chodzi o to, że tych wad jakoś specjalnie nie widać na zdjęciach, które dołączyłeś.... ale może niech inni forumowicze się wypowiedzą.... czy widać tam coś szczególnego co powodowałoby, że ta reklamacja jest zasadna??? czy raczej można to podciągnąć pod jakąś "nerwice natręctw" kolegi....
 14. trzeba mieć niezły tupet żeby reklamować zegarek z powodu jakiejś ryski, użytkując go wcześniej przez kilka miesięcy :/ wygląda to trochę tak jakby użytkownikowi się on znudził i chciał doszukać się na siłę jakiejś wady, żeby wymienić go np. na inny model albo odzyskać forinty ale oczywiście nie posądzam o takie rzeczy kolegi rafal112 i ciekaw jestem jak serwis podejdzie do tego tematu :]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.