Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ukke-4

Użytkownik
 • Content Count

  383
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  lenistwo

Recent Profile Visitors

457 profile views
 1. Orienta Pilot bardzo ładny i w dodatku atut w postaci znośnego budżetu. Dla mnie prawdziwy Pilot musi mieć przynajmniej najistotniejszy element z tzw "california dial" czyli ten trójkątny indeks zamiast lub nad/pod godz. 12 (Orient to ma!). Idealną budżetową jeszcze opcją byłby dla mnie K-34 Black Pilot albo Sturmovik, ale niestety ani jeden ani drugi nie posiada daty, a ja będąc typem osobnika "roztrzepanego" często w pracy korzystam z daty w zegarku.
 2. w odniesieniu do zwykłej piątki to masz rację, ale są też inne Piloty od Seiko. Dla przykładu: jeśli chodzi o obrotowy bezel w pilotach to fajne rozwiązanie mają Komandirskie z serii K-34 i K-35
 3. Liczy się sklejanie samolotów, bo to tzw modelarstwo redukcyjne p.s widać prawdziwy fun Seiko z Ciebie, ale żeby pozbywać się Pilota kosztem nurka?!
 4. Ładne piloty! Ale żeby z dumą nosić taki zegarek to trzeba mieć coś wspólnego z lotnictwem. A jeśli się nie ma nic wspólnego to powinno się przynajmniej raz nad morzem skoczyć z wysokich wydm na piasek, tak żeby chociaż poczuć wiatr we włosach. Inaczej to wszystko nie ma sensu.
 5. też mi się wydaję, że nie ma szans na odzyskanie kasy, tym bardziej, że paproch w środku to nie jakaś awaria, a jedynie zaniedbanie, które można szybko poprawić. W tym salonie/ serwisie masz już chyba status mocno roszczeniowego klienta, albo nawet "lekkiego freak'a"
 6. Jak odbierzesz to daj znać jak się spisał serwis. Jestem też ciekaw czy Sellite da się w ogóle nakręcić do maksymalnej rezerwy chodu nosząc zegarek na ręku bądź kręcąc go w rotomacie. Podejrzewam że jest to możliwe tylko przy dokrecaniu koronką, co z resztą obrazują wcześniejsze testy Twojego egzemplarza (przed wymianą mechanizmu).
 7. No i po co Janusz takie bzdury piszesz? Przejrzyj SUB'y, historię marki Doxa, obejrzyj jak zmieniały się poszczególne modele na przestrzeni lat, a potem jeszcze raz się zastanów co oferuje tak Adriatica z jakimś Claro w środku, żeby ją zestawiać z uznaną w świecie marką. A propos tematu pytanie do autora: czy doszło do wymiany mechanizmu i czy rezerwa chodu jest już w porządku? Lipa tylko, że w tych nowych modelach wsadzają Sellite, dawniej zawsze była ETA i zero problemów.
 8. Najlepszy odcinek z "czapką niewidką" i babką co była Ginem
 9. SG w tym wypadku jest skrótem od Swatch Group, a nie serwisu gwarancyjnego.....
 10. Czysto marketingowy bełkot sprzedawców/producentów mający na celu zwiększenie sprzedaży droższych rotomatów. masz Ty rozum i godność człowieka? To i tak niezły wynik. Lepszy można uzyskać znając tendencje chodu zegarka w określonych pozycjach (przez odpowiednie odkładanie). Z +15 s można wyregulować jak się ma taki kaprys, z +7 s to nie warto chyba nawet zawracać sobie głowy. Pozdrawiam
 11. Odpowiadam: tańszy rotomat nie uszkodzi zegarka, ale w skrajnych wypadkach włos balansu może zostać przezeń namagnesowany. Czy to możliwe w rotomatach Conrad? skąd niby mam to wiedzieć.... sam się wysil, dokonaj odpowiednich pomiarów i podziel się tą pasjonującą wiedzą z pozostałymi użytkownikami forum.
 12. to dowiedz się jeszcze dzięki dyskusji na forum, że jesteś osobowością, która zamiast skupić się na ważnych rzeczach, próbuje się dowartościować poprzez bycie właścicielem Seiko 5. Co do meritum - stwórz sobie jakiś pokrowiec z materiału ferromagnetycznego, włóż tam Seikacza i daj nam już odpocząć od tych swoich pytań... Nakręcanie zegarka nie musi się odbywać non- stop, przesadzasz z tym smarowaniem werku - to nie jest organizm żywy, w którym bezustannie musi krążyć krew, bo inaczej umrze... poza tym nawet jakby z tego miały wypływać jakieś korzyści to weź też pod uwagę fakt wystąpienia minusów - łożysko automatu szybciej będzie się zużywać jak nie będziesz dawał swojej "piątce" czasem odpocząć od nakręcania..
 13. Kiedyś czytałem opinię, że tańsze rotomaty generują podczas pracy dosyć silne pole magnetyczne, co nie pozostaje obojętne dla zegarka będącego w środku. Teraz noszę Orienta, który po przeglądzie robi mi -7s a czasami -9s, tak więc trochę jestem rozczarowany tym przeglądem... p.s. A tak ogóle to wstyd mi tutaj za niektórych, że tak po chamsku potraktowali Magika (to jest Mariusz, wcześniej Mcintosh). On ma szalenie dużą wiedzę i wie wszystko odnośnie AP. Życzyłbym sobie więcej szacunku dla takich osób, bo one wiedzą co to ecsclusive w naszej pasji!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.