Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ferdek3318

Poszukuję ósemki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy miałby któryś z Panów do odstąpienia za niezbyt duże pieniądze ósemkę zegarmistrzowską, dla początkującego zegarmistrza amatora?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak duże zainteresowanie, szkoda, że odzew był marny. Sprawa już nie aktualna. Właśnie nabyłem, jest w drodze. :)

post-34701-0-47230800-1320260060_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Nie dziw sie, w koncu to towar deficytowy który to zapenwe wielu z nas posiada w swoich warsztatach lecz jak się łatwo domyślić nie sprzeda.Ja np korzystam z 3 różnych 8-mek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw sie, w koncu to towar deficytowy który to zapenwe wielu z nas posiada w swoich warsztatach lecz jak się łatwo domyślić nie sprzeda.Ja np korzystam z 3 różnych 8-mek.

Doskonale rozumiem, nikt pochopnie nie pozbywa się skarbów. Czy mógłbyś napisać, czym różnią wzmiankowane Twoje ósemki i do czego używasz, zależnie od rodzaju? Gdzieś tam napisałeś, że nawet wyważasz w ósemce. Co myślisz o świeżo nabytej?

A tak przy okazji, w jednym z tematów napisałeś, że nie jesteś zegarmistrzem, no więc kto, jeżeli nie Ty?? Ja nazwałem siebie "początkującym zegarmistrzem" wiedząc, że jest to bardzo na wyrost, teraz wobec powyższego, muszę to w ogóle odszczekać :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Przedstawiona przez Ciebie 8-ka to w sumie najbardziej wyewoluowana wersja która to jak najbardziej nadaje się do prostowania kół czy wstępnego wyważania kół balansowych.Jej wada jest taka że jest tylko jednostronna.Ośemek używam głównie do prostowania kół, czopów(po zmianie końcówki) i wstępnego wyważania.Mam 3 sztuki z różnym rozstawem pod różne długości ośki i grubości czopów, jedna ma blokady na czopy inna zaś wymienne końcówki dlatego własnie że są różne mam 3 sztuki i raz używam takiej , a raz takiej w zależności co potrzebuje zrobić na danej długości osi.Najstarsza jaką mam i zarazem najprymitywniejsza pochodzi z połowy XIXw. zaś najnowsza jest z lat 30-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido,

Nie odpisałeś na ostatnie pytanie kolegi Ferdka :) no cóż, to forum to nie program Drzyzgi, ale może byś coś kiedyś wspomniał, jak się zaczęła Twoja przygoda z zegarkami i, jeśli naprawdę nie jesteś zegarmistrzem, to skąd masz czas zgłębiać swoją wiedzę i nabywać umiejętności ?!

 

Pozdrawiam,

 

i tak generalnie - dzięki, Twoje posty są mi niezmiernie pomocne.


poETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.