Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz

Czy cos bliższego o....

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek - przepraszam za duży format zdjęcia, ale chwilowe problemy z dyskami nie pozwalają mi na swobodną obróbkę graficzną :oops:

 

Pozdrawiam Mariusz

 

Edit

 

Minęło sporo czasu i zdjęcia wcięło ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję tylko ze nie za cenę "Price: $2300. USD"

Naprawiałem kiedyś zegar tej firmy - całkiem znośne wykonanie działał pomimo zabiegów kilku kowali, którzy na nim praktykowali.

Adam M


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już traciłem nadzieję, że ktokolwiek się zainteresuje moim postem. :oops:

 

Coś tam sobie w necie znalazłem, ale mówiąc szczerze to nadal jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę :wink:

Doczytałem się, że firma powstała w 1861, w 1901 ja wykupił Arthur Junghans. Jako pierwsi w Austrii robili seryjnie "Vienna regulator clock", co na polski zapewne sie przekłada "Regulatory Wiedeńskie".

Wydaje mi się, że ta nazwa wiąże sie z pewna grupą zegarów dosyć precyzyjnie pokazujących czas, wg których regulowało sie pozostałe domowe zegary.... :oops:

 

Czy firma Remember robiła tylko regulatory - tylko takie opisy zegarów ściennych są w necie. .... znalazłem tylko kilka ofert smile.gif . - EDIT po latach ( mamy 2013 r ) ścienne, ale nie koniecznie tylko wagowe ;)

Czy może ktoś ...a myślę tu głównie o Panu - Panie Adamie - powiedzieć o co chodzi z tymi "Regulatorami" - bo jak rozumiem nie wszystkie zegary ścienne-wagowe nimi są. :oops:

Przepraszam jeżeli pytanie jest głupie, ale nie bardzo wiem w którą stronę ruszyć.

Czym tłumaczyć tak dużą różnicę w cenach..... :roll:

 

 

 

 

Pozdrawiam - dzięki za zainteresowanie - Mariusz


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że ta nazwa wiąże sie z pewna grupą zegarów dosyć precyzyjnie pokazujących czas, wg których regulowało sie pozostałe domowe zegary.... :oops:

I tak było na początku ich produkcji. Potem każdy zegar z wahadłem nazywano regulatorem (zegar automatycznie awansował z domowego na lepszy bo już regulator).

 

Czy firma Remember robiła tylko regulatory - tylko takie opisy zegarów ściennych są w necie. .... znalazłem tylko kilka ofert :)

Nie widziałem innych zegarów tej firmy - tylko wiedeńskie (ale nie wiem może ktoś widział :?: ).

 

Czym tłumaczyć tak dużą różnicę w cenach..... :roll:

Pazernością sprzedających ( no i stanem zachowania poszczególnych egz.)

 

Co do tego zdjecia powyżej i zegara..... to właściwie jest sam mechanizm (kpl - wagi, wahadło). Ma go kolega i może by się go pozbył, ale chyba mnie na niego nie stać ....chyba, że cena by nie przekroczyła kilkuset PLN.

 

Kompletny zegar wart jest od 600 pln do 3000 pln

Za sam sprawny kompletny mechanizm można dać od 1,00 pln :wink: do

600 pln. Ale wiadomo że wszystko zależy od stron handlujących.

Pozdrawiam

Adam Mroziuk


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Łukasiński

Witam serdecznie.Posiadam w swoich zbiorach "wiedeńczyka"z takim samym mechanizmem .Zegar ten jest w skrzyni w stylu eklektycznym,zrobionej w Polsce.Zegar ten posiada sygnaturę "Augustynowicz,największy skład zegarów Warszawa Krakowskie Przedmieście 9" Po adresie firmy doszedłem daty produkcji jest to około 1867r. Myślę że mechanizmy były sprowadzane i zegary montowane w kraju.Pozdrawiam serdecznie Piotr Łukasiński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.