Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dyspozytor

Pojlot traveller

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to świadczy o uszkodzeniu zegarka, gdy chcę ustawić dokładnie czas (sekundy), koronką po odciągnięciu staram się zatrzymać sekundnik, nacisk na koronkę w przeciwną stronę, później z reguły po puszczeniu koronki zegarek nie chce ruszyć, tylko muszę mechanizmem mocno wstrząsnąć. Czy takie działanie jest dopuszczalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce sam ruszyć to jest lekko "niepełnosprawny". Zamiast mocno wstrząsać lepiej jest lekko pokręcać zegarkiem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to świadczy o uszkodzeniu zegarka, gdy chcę ustawić dokładnie czas (sekundy), koronką po odciągnięciu staram się zatrzymać sekundnik, nacisk na koronkę w przeciwną stronę, później z reguły po puszczeniu koronki zegarek nie chce ruszyć, tylko muszę mechanizmem mocno wstrząsnąć. Czy takie działanie jest dopuszczalne ?

 

Nie wiem o jakim mechanizmie piszesz, bo Travellerów jest cała rodzinka. Ale w przypadku Seiko 7s26b taka pseudo "stop sekunda" działa lub nie zależnie od stopnia naciągu sprężyny. Przy słabym naciągu zegarek się zatrzymuje i trzeba nim potrząsnąć, przy lepszym - rusza w momencie puszczenia koronki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim mechanizmie piszesz, bo Travellerów jest cała rodzinka. Ale w przypadku Seiko 7s26b taka pseudo "stop sekunda" działa lub nie zależnie od stopnia naciągu sprężyny. Przy słabym naciągu zegarek się zatrzymuje i trzeba nim potrząsnąć, przy lepszym - rusza w momencie puszczenia koronki.

 

Mam Poljota Traveller Watch 24 h, tą przypadłość ma po każdym zatrzymaniu sekundnika koronką niezależnie od naciągu sprężyny (aby zatrzymać sekundnik trzeba delikatnie koronkę naciskać w przeciwną stronę niż bieg sekund), lekkie stukanie lub ruszanie nie daje rezultatów, czy to objaw uszkodzenia i trzeba sie udać do zegarmistrza czy norma. Jeszcze jedno pytanie związane z szybką zmianą daty, jeśli koronka ma tylko dwa położenia, jedno to nakrecanie, drugie to zmiana czasu, to aby zmienić datę pozostaje tylko długie krecenie wskazówkami ? Jestem nowy i dopiero zaczynam się wgryzać w świat zegarków więc pewnie pytam o sprawy oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napięcie spreżyny ma wpływ na dokładność zegarka, ja zauważyłem że po nakręceniu spieszy, a później zwalnia i idzie w miarę dokładnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

W miarę rozwijania się sprężyny zmniejsza się jej moment napędowy, a co za tym idzie zmniejsza się dokładność, to tyle na temat sprężyny ale jest jeszcze regulator (np balans) którego zadaniem jest sterowanie kołami mechanizmu w taki sposób aby ich prędkość była stała. Dobrze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że w sprawnym zegarku, naciąg sprężyny nie powinien mieć wpływu na dokładność, jeśli ma to znaczy że zegarek jest uszkodzony bo np. balans źle pracuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat, udało mi się metodą szeregu prób wyregulować mechanizm, aż sam jestem zaskoczony jak teraz poljot dokładnie chodzi, odchyłka na plus około 3 sekund na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.