Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mat_k

Tag Hajer

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, co bedzie zobaczymy jutro - mam dostac paragon i certyfukat od zegrmistrza

cholera wie co w srodku przesyłki... sprawdze i dopiero zapłace.

na jaki fakt zwrócic szczegolnie uwage trzymając go w ręku??? cos co jest ewidentne.... po za tym ze musi chodzić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nasi mniejsi żółci bracia potrafią już tak podrabiać zegarki to niedługo strach będzie kupić sikor gdziekolwiek indziej niż w autoryzowanym salonie :wacko: Trzymam kciuki za pozytywny finał tej sprawy.

 

Pozdrawiam,

 

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym obejrzal:

 

- Tyl: sprawdzi czy rotor (wachnik) plynnie sie porusza, czy sa zdobienia jak trzeba (w tym wypadku muszą być pasy genewskie)

- Przod: czy przyciski dzialaja, czy wskazowki dzialaja (przy odmierzaniu czasu stoperm, wskazowka na subtarczy minutowej powinna plynnie przeskakiwac przy kazdej pelnej minucie)

- Inne: posluchaj jak tyka. Powinien robic 28 800 polwachniec na godzine, i to slychac jak szybko "bije". Ale to trzeba byc osluchanym, ja bym juz powiedzial na tej podstawie :) Mozesz sprobowac w necie znalezc jakis filmik z mechanizmem ktory tyka tak szybko i posluchac. Chociaz tu nie wiem jak wyglada to z azjatycką podróbką mechanizmu, nie wiem z jaką częstotliwością ona pracuje.

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na tych zdjeciach to pasów genewskich na wachniku nie widze

http://allegro.pl/or...3113172090.html

 

A ja widze :) widac je w zaleznosci od padania swiatla. Mam pasy na wachniku u siebie i czasem wogole ich nie widac :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wachnik lekutko i wrazliwie sie przekreca wrecz bezwladnie ..

pasy genewskie sa i faktycznie na zdjeciu nie widac a w golym okiem zalamuja swiatlo niczym przetloczenia

tyka faktycznie jak szlony ... zagupilem sie przy liczeniu do 5142..... :)

wskazówka płynnie przeskakuje

a gość z pocztexa juz wiecej kawy nie chciał pić... :)

 

wydaje mi sie ze udana transakcja

paragon dostlem i taką karte z numerem i piczontkami :)

 

dziekuje wszystkim za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty.

Niech się nosi.

Teraz pozostały dwie rzeczy do zrobienia.

Pierwsza iść do jakiegoś zegarmistrza co sprzedaje Tagi i porównać.

A druga to oczywiście oblać. :)

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty.

Niech się nosi.

Teraz pozostały dwie rzeczy do zrobienia.

Pierwsza iść do jakiegoś zegarmistrza co sprzedaje Tagi i porównać.

A druga to oczywiście oblać. :)

 

Z tego co opisuje kolega chyba nawet nie trzeba. Ale jesli to moze byc podorbka, to strasznie sie dzieje. Jak chinole zrobia oplacalna podrobke, ktora ma mechanizm nawet o odpowiedniej czestotliwosci to masakra.

 

 

wachnik lekutko i wrazliwie sie przekreca wrecz bezwladnie ..

pasy genewskie sa i faktycznie na zdjeciu nie widac a w golym okiem zalamuja swiatlo niczym przetloczenia

tyka faktycznie jak szlony ... zagupilem sie przy liczeniu do 5142..... :)

wskazówka płynnie przeskakuje

a gość z pocztexa juz wiecej kawy nie chciał pić... :)

 

wydaje mi sie ze udana transakcja

paragon dostlem i taką karte z numerem i piczontkami :)

 

dziekuje wszystkim za rady

 

Przyjzyj sie jeszcze wachadle balansu, musi miec regulacje czestotliwosci (podrobki ety 2824-2 np. jej nie maja). Wyglada to tak:

 

omega1164beauty.jpg

 

Jest tam skala oraz znaki + i - .

 

 

 

A WOGOLE! To mozesz wrzucic fotki do forumowej galerii to sami popatrzymy :)

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisuje kolega chyba nawet nie trzeba. Ale jesli to moze byc podorbka, to strasznie sie dzieje. Jak chinole zrobia oplacalna podrobke, ktora ma mechanizm nawet o odpowiedniej czestotliwosci to masakra...

Gdzieś czytałem, że do najdroższych podrób wkładają oryginalny 7750. Czy do Taga to nie wiem.

Ale oczywiście mam nadzieje, że ten Tag jest oryginalny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że do najdroższych podrób wkładają oryginalny 7750. Czy do Taga to nie wiem.

Ale oczywiście mam nadzieje, że ten Tag jest oryginalny.

 

Pewnie tak - Valjoux 7750 czy taka eta 2824-2 sa obecne w modelach marek nie tylko szwajcarskich ale tez niemieckich (Junghans), amerykanskich (Invicta). Chinczycy tez moga ja sobie kupic, a potem poprzerabiac zeby wygadaly jak np. calibre 16. Takie to wlasnie mechanizmy - popularne i dostepne jak coca cola :P Cale szczecie Tag zmienil polityke (przez ograniczenie dostaw ETY) i ma mechanizm 1886, ktorego chinczycy musza sie dopiero nauczyc i nie moga go kupic na licencji - chociaz i tak pewnie zaczna go coraz lepiej podrabiac :/

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat_k w ktore miejsce na forum wrzucic- wskazanie poprosze zebym offtopica nie zrobił... :) uruchomie zara japonski sprzęt odzwierciedlajacy rzeczywistosc i :) przesylam...

 

na razie sie w domu nie ujawniam... póki nie odwiedze salonu znanej firmy na A celem zakupu diamenta dla Pani Żony (co by jej żal w Świeta nie było jak zegarek do koscioła założe) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale galeria. Załóż temat z o nazwie modelu zegarka i czekaj na komentarze, czekamy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ktoś może mi podpowiedzieć gdzie w KRK mogę się wybrać żeby go sprawdzić?

Wybieram się po niego w piątek, a że trochę na niego zbierałem to chciałbym mieć na piśmie autentyczność... myślicie, że warto się wybrać do apartu czy kruka, czy znacie lepszego fanatyka, który mi potwierdzi jego 100% autentyczność ?

BTW. mam nadzieję, że to nie offtop...

Pozdro ;)

 

http://allegro.pl/tag-heuer-grand-carrera-rs2-automatic-i3102845895.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płonka na Sławkowskiej wystawia certyfikaty autentyczności. Kilka lat temu za 100zł.

Zresztą Sprzedający sam Ci zaproponuje tego zegarmistrza.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czyli tam warto się wybrać? A skąd pewność, że sprzedający tam będzie chciał się skierować? Właśnie chciałem uniknąć "znajomego" Sprzedającemu zegarmistrza ;) Chyba, że to ktoś warty zaufania.

Trochę zamotałem, w każdym bądź razie dzięki za odp Dorian06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od niego zegarek :)

Po drugiej stronie ulicy jest KOBE.

Możesz tam się udać.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach... fajnie, czyli raczej nie ma się czego obawiać, nie było z nim żadnych problemów ? Intryguje mnie tylko jeszcze jedna kwestia...zegarki są nowe, wystawione jako używane - modele ekspozycyjne, choć bez możliwości obejrzenia w sklepie i gwarancja podbita w dniu zakupu...

BTW dzięki! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka gwarancja?

Jak ja kupowałem, to było bez żadnych problemów. Miły, sympatyczny facet. Mogę podejrzewać, że tak nadal jest. Ale tego nie wiem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No daje na tą RS2 -

2 letnia gwarancja od dnia zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może. Tego nie wiem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azjatyckie podrobki Valjoux 7750 w natarciu :/

 

31295845832.jpg

 

A tu porównanie Asia 7750 vs. Valjoux 7750 (Calibre 16)

 

Tag Hajer (brak etachron)

 

262920d1267630666-how-identify-fake-caliber-16-movement-carrera-01e.jpg

 

Orginał

 

262923d1267630666-how-identify-fake-caliber-16-movement-untitled-1.jpg

 

Tag Hajer (brak zdobien poza wachnikiem)

 

263025d1267659209-how-identify-fake-caliber-16-movement-fake3.jpg

 

Natomiast są jeszcze lepsze podróbki tego mech mające wszystko na miejscu. Zrobie reaserch i napisze co z nimi nie tak i jak odrozroznic.

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny :P

 

d015d1722091fdf18d4428b.1100x1100.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxxxxxxx

Edytowane przez lotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.