Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wampirek

Jak sprawdzić dokładność chodu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nowy zegarek na ręku i póki co zachwyt kompletny czuję :rolleyes: To Oris na Ecie 2893-2 elabore, modyfikowanej przez Orisa i mam nadzieję, że dobrze będzie trzymał czas.

Jak już mechanizm trochę się dotrze, chciałbym skontrolować dokładność chodu zegarka.

Przy różnych recenzjach piszecie, że zegarek spieszy się lub późni np. 2 sekundy na dobę. W jaki sposób to ustalić, do czego porównać?

Wydaje mi się, że mógłbym porównać do kwarca albo elektronicznego Casio, ale nie mam 100% pewności, że one idealnie odliczają, co do sekundy. I stąd moje pytanie - czy jest jakiś bardziej pewny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam dokładny czas zegarka porównując z odczytem godziny 12tej w Polskim Radiu Program 1 . Początek ostatniego sygnału oznacza dokładnie godzinę 12tą w południe.

A tak mniej dokładnie + 1-2 sek to na portalu Astronet-dokładny czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj aplikacji na PC ktora pobiera czas z zegara atomowego. Mozesz ustalic aktualizacje np co 1h lub czesciej zalezy od aplikacj. Wtedy mozna w domowych warunkach uznac takie wskazanie za wozrcowe i chyba wystarczajace.


żarliwy wyznawca systemow korporacyjnych :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mógłbym porównać do kwarca albo elektronicznego Casio, ale nie mam 100% pewności, że one idealnie odliczają, co do sekundy.

Jak masz dobry zegarek kwarcowy, to też go możesz użyć za wzorzec. Jeśli kwarc śpieszy się powiedzmy +3 sekundy na miesiąc, to na dobę wypada 0,1 sek. Wartość praktycznie pomijalna przy porównaniu z mechanikiem. Jeśli dodatkowo jest ten kwarc synchronizowany codziennie radiowo, to już w ogóle nie ma o czym gadać :rolleyes:

 

Poza tym, jak ktoś już wcześniej wspomniał, strona greenwichmeantime.com też jest pewna.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, za jakiś czas wezmę się za porządne testowanie.

Póki co, porównując do elektronicznego Casio, zrobił + 5 sekund od wczoraj 8 rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na "GPS-ie " czyli np w nawigacji .


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem że w telewizorze odbierającym sygnał dvb-t (czyli tzw cyfrowej telewizji naziemnej) zegarek jest bardzo stabilny. Synchronizuje się z nadajnika, chyba codziennie przy pierwszym włączeniu.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ppóki co używam do sprawdzania chodu programu Biburo. Trzeba tylko wykonac przedwzmacniacz do mikrofonu piezoelektrycznego i podłaczyć to do wejścia karty dzwiękowej komputera. Sprawdza się znakomicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.