Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jasiek1712

Głupie pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Jak w tytule-mam goopie pytanie. Kiedyś mówiło się o cyferblacie i fosforyzujących jego częściach,dziś są inne określenia typu superluminova itepe. Czy możecie,używając właściwej terminologii napisać coś o fluorescencji tarczy i wskazówek,jak dbać o to,żeby wieczorem czy nocą odczyty były czytelne,jak długo odblaskowe powłoki wytrzymują w ogóle i jak "konserwować" je,żeby trwały jak najdłużej?

Pozdrawiam.

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ma głupich pytań,są tylko głupie odpowiedzi :-) Może wójek google pomoże...i na forum np.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1730-superluminova/


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem podane w temacie linki ale nie znalazłem wszystkich odpowiedzi,przede wszystkim nie wiem,jakie substancje mam w moich zegarkach (TH Link 6 + Glycine Combat).Wygooglać też nie umiałem,może więc ktoś będzie tak miły i napisze więcej,szczególnie o tym,jak utrzymać "świecenie" w nocy-czy wystarcza naświetlanie dzienne?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienne jest najlepsze, bo superluminova "lubi" szerokie widmo promieniowania, w tym UV. Ale jak chcesz, żeby wyraźnie było widać wszystko do rana - kilkuminutowe podświetlenie wieczorem żarówką czy np. diodową latarką nie zaszkodzi. A czy w danym przypadku wystarczy tylko dzienne naświetlanie - nie pytaj tylko sprawdź.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak dbać o to,żeby wieczorem czy nocą odczyty były czytelne...

podświetlić wieczorkiem chwilkę np pod lampką, to (jak producent się postarał) powinno dać się do rana spokojnie odczytać godzinę

 

 

...jak długo odblaskowe powłoki wytrzymują w ogóle...

mam Seiko które ma jakieś 30 lat- luma wciąż trzyma, choć w porównaniu do nowych Seiko intensywność świecenia jest raczej symboliczna

 

 

...i jak "konserwować" je,żeby trwały jak najdłużej?

Nic specjalnego nie wymyślisz- co producent dał, tak będzie.

Można ewentualnie dokupić masę świecącą(są w mniejszych i większych pojemniczkach)

i gdy zegarek już nie chce świecić tak jak powinien, można próbować maznąć odpowiednie elementy,

ale zrobić to ładnie równiutko podobno nie jest takie łatwe,

a poza tym oryginał zawsze będzie oryginałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo,już jestem odrobinę mądrzejszy,cieszę się,że znajdują się na forum osoby,które albo nie pozjadały wszystkich rozumów albo mimo (a raczej dzięki) dużej wiedzy i doświadczeniu potrafią odpowiadać laikom.

Thx raz jeszcze.

Pozdrawiam.

J.

P.S. Pozdrawiam Wrocław:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.