Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bp1

E-zakupy za granicą, a obowiązek celny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam na imie Paweł i jestem tu nowy i zielony. Do niedawna nie bardzo interesowałem się zegarkami ale chyba przez andropauzę nagle cos mi ,,tiknęło" i zapragnąłem nabyć zegarek, najlepiej dobry, najlepiej trochę ekstrawagancki i najlepiej okazyjnie( stygmat Poznaniaka:).Od tygodni szperam po necie.Ostatnio ,,zachorowałem" na Meistersingera Perigrapha(z datownikiem).Mam pytanko.W związku z tym,że trudno go kupić w Polsce,a od lat nie opuszczam domu, szperam trochę po ,,ebayu".Proszę powiedzcie mi, ile wynosi cło za zegarek w okolicach 1000 Euro ?(i czy można to jakoś ewentualnie obejść).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ale tak dwa w jednym ?

Przypomina mi się staaary kawał:

Stary Żyd dawał do gazety nekrolog po swojej żonie i spytał o cenę. - Do pieciu wyrazów za darmo. - Nooo... to niech bedzie: Zmarła Zelda Goldman. - Ma pan do dyspozycji jeszcze dwa wyrazy. - To niech będzie - Zmarła Zelda Goldman, sprzedam Opla


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej kwocie, jeśli zegarek nie z UE, to vat i cło pewne. Vat 23%, cło kilka, dokładnie nie pamiętam. Urząd celny wymaga określonych dokumentów np wydruk aukcji, lub wydruk przelewu - paypal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ale tak dwa w jednym ?

Przypomina mi się staaary kawał:

Stary Żyd dawał do gazety nekrolog po swojej żonie i spytał o cenę. - Do pieciu wyrazów za darmo. - Nooo... to niech bedzie: Zmarła Zelda Goldman. - Ma pan do dyspozycji jeszcze dwa wyrazy. - To niech będzie - Zmarła Zelda Goldman, sprzedam Opla

Tak, czułem,że tak to się skończy (to ten mój poznański stygmat).

Dzięki za reprymendę.Paweł Ł., 46 lat, andropauza,kryzys wieku średniego,trochę muzykuję ,trochę jeżdżę na rowerze,przedstawiciel handlowy,zmęczony życiem.Miłośnik Meistersingera, zegarków nietuzinkowych,trochę ekstrawaganckich(na początku tej drogi).

Pozdrawiam wszystkich na forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy skad go sciagniesz, w Unii nie bedzie cla ani vatu do zaplacenia

Jeśli tak, to super! Czyli teraz muszę się zdać na uczciwość lub jej brak sprzedawcy z ebaya, czy Chrono 24?

Jak sie zastanowić,to wcale mnie nie pociesza:)Naciągaczy i tam nie brakuje.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy skad go sciagniesz, w Unii nie bedzie cla ani vatu do zaplacenia

Jeśli tak, to super! Czyli teraz muszę się zdać na uczciwość lub jej brak sprzedawcy z ebaya, czy Chrono 24?

Jak sie zastanowić,to wcale mnie nie pociesza:)Naciągaczy i tam nie brakuje.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.