Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

symt

Problem z częścią do zegara

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowy na forum, piszę post, bo przydarzyło mi sie nieszczęście z moim kwadransiakiem. Przy nakręcaniu pękła sprężyna od kurantów i w wyniku odbicia złamała czop sąsiedniej ośki. Czy ktoś z forumowiczów posiada taką część lub wie kto mógłby dorobić? Oczywiście oryginał mogę wysłać lub podac wszystkie parametry. Na razie fotka

post-48794-0-86307400-1334339128_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czopy dorabiam do zegarów i zegarków. Zwykle nie ma z tym problemów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka naprawa byłabyskuteczna to czemu nie. Znajomy zegarmistrz powiedział mi, że to jest tryb bezpośrednio przy bębnie więc działa na niego bardzo duża siła i zbyt słaby czop po prostu zetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Bydgoszczy

 

 

Witam,

 

możesz podrzucić do Gdańska - zobaczę co da się zrobić.

 

Albo poszukaj w Bydgoszczy zegarmistrza który zaczopuje

lub dorobi / dobierze odpowiednią ośkę.

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poszukaj w Bydgoszczy zegarmistrza który zaczopujelub dorobi / dobierze odpowiednią ośkę.

Dobranie odpowiedniej ośki jest mało prawdopodobne (trzeba dysponować identycznym mechanizmem - dawcą). Nie dość bowiem, że trwa to zwykle długo i jest uciążliwe, to istotne będą wysokości zębów,ilość,szerokość zębów,podziałka a nawet kształt. Odstępstwa od oryginału będą przyczyną zatrzymywania się zegara. Wg mnie w grę wchodzi jedynie wstawienie czopa. A że jest to część z zegara to praktycznie każdy zegarmistrz bez trudu taki czop wstawi (lub nabije, bo metody są różne).W zegarku jest o wiele trudniej.

 

Pozdrawiam - Turdus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

możesz podrzucić do Gdańska - zobaczę co da się zrobić.

 

Albo poszukaj w Bydgoszczy zegarmistrza który zaczopuje

lub dorobi / dobierze odpowiednią ośkę.

 

pozdrawiam

 

Roman

Cóż, byłem w Bydgoszczy u 2 zegarmistrzów i każdy stwierdził, że może to zrobić ale bez żadnej gwarancji. Oś zazębiona jest bezpośrednio z bębnem spręzynowym od kuranta - a tu siła sprężyny jest największa. Stwierdzili, że wstawiony czop może rozsadzić cienkie ścianki osi (po jej nawierceniu i wbiciu nowego czopa). Zaznaczam, że po pęknięciu sprężyny zcięło czop i lekko wygięło oś ze zdjęcia. Jeśli ktoś z Was (może Roman z Gdańska)macie metodę zapewniającą trwała naprawę tego elementu, to oczywiście moge całe to ustrojstwo wysłać.

Pozdrawiam i dziękuję za chęć niesienia pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.