Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Narfas

Orient Czy Orient?

Rekomendowane odpowiedzi

Męczy mnie taki jeden Orient.

FD0F004W (albo FFD0F004W0, nomenklatura Orienta jest dla mnie nieco tajemnicza).

post-48824-0-17732600-1334521136_thumb.png

Kosztuje niestety 1260 zł we wszystkich sklepach, w których szukałem.

 

Bardzo podobny model FD0E002W (czy tam FFD0E002W0) kosztuje jedyne 820 zł.

post-48824-0-67152600-1334521148_thumb.png

Jakie różnice wyjaśniają taką różnicę w cenie (ponad 50%)?

 

Zegarek nr 1 ma szafirowe przednie szkiełko, na deklu obydwa mają mineralne - i na tym poważniejsze różnice się kończą.

Werk? To pojawiają się pierwsze zagadki. Wg większości źródeł obydwa mają caliber 46N46, ale czasem piszą, że ten pierwszy ma 46N45. O ile wiem, to werki Orienta cieszą się niezłą renomą, ale prosiłbym Forumowiczów o opinię na temat tych konkretnych.

Wodoszczelność? Znowu, większość źródeł w obu przypadkach podaje 30m, ale zegarek nr 1 czasem ma 50m, a czasem wcale nie.

Wykończenie? Nie jestem w stanie tego określić na podstawie fotek, które bywają koszmarnie mylące. Obydwa mają giloszowane tarcze, których jakości nie sposób ocenić siedząc przed komputerem.

 

Prawdę mówiąc zdecydowałbym się na nr 1, tylko ze względu na kremową tarczę, ale taka różnica cenowa jest dla mnie trudna do przyjęcia.

Poszukałem trochę, na niemieckich ShoeneUhren i Orientuhren go nie mają. Głupia sprawa, ten zegarek jest dostępny tylko w Polsce i u Ruskich?

 

Albo znacie może coś podobnego z Power Reserve w cenie poniżej 1000? (przy czym "coś podobnego" nie oznacza jakiegoś nurka czy pilota; chińczyka też nie chcę, bo mam).

Automat, kremowy, niezaśmiecony, giloszowany cyferblat, BEZ chronografu, wielkość w okolicach 40mm, brązowy pasek, koniecznie Power Reserve i dzień miesiąca, inne komplikacje opcjonalnie.

 

I tak cholernie podoba mi się nr 1. Pomocy. Gdzie się da taniej, ewentualnie w którym sklepie da się sensownie negocjować, no i skąd taka różnica w cenie?

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A patrzyłeś ten model?

 

_vyr_825CEX05003W0.jpg

 

Mój odnośnik

 

Power Reserve, biała tarcza, WR 50m, data, dobra cena.

Bransoletę zawze mozęsz sobie podmienić na pasek, przecież żaden problem, a nawet z dobrym paskiem pewnie wyjdzie taniej niż 820zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo bardziej podoba mi się nr 1, okienko daty po lewej stronie jakoś do mnie nie przemawia tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zaoszczędzić na cenie to możesz w niemieckich sklepach internetowych poszukać, jeśli się nie myle, to kiedys widziałem tego białego orienta power reserve za 150 euro nowego.


Nie ma rzeczy których nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego CFD0F004W (pierwsza litera oznacza kraj przeznaczenia) brałem z singapuru. Wyszedł mnie ok. 900 zł. Na deklu ma 50m - pływać jednak w nim nie zamierzam ;) Tarcza jest wykonana świetnie - fotki poniżej. Na innym forum napisałem krótką recenzję tego modelu

3.jpg

0.jpg

1.jpg

5.jpg

Wady:

- brak dokręcania i stop sekundy,

- niesygnowana koronka

Zalety:

- cała reszta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Chciałbym uniknąć białej tarczy, a ma być jasna, dlatego upieram się przy numerze 1, chociaż szukam możliwości kupienia tego taniej.

 

Poszukałem trochę i chyba znalazłem to Inne Forum, o ile tam jslanina jest znany jako Słoniu (dzięki za fotki i recenzję!). Jak rozumiem, wymienienie nazwy tego forum grozi tu oblaniem smołą i wytarzaniem w pierzu. :lol:

 

No dobra, chcę FD0F004. Zdradź proszę, gdzie go kupiłeś i jak tam z VATem i cłem.

 

Przy okazji, na Innym Forum natknąłem się na coś takiego:

post-48824-0-29019600-1334690071_thumb.jpg

[więcej zdjęć]

 

Tarcza w kolorze kości słoniowej, mmm...

 

Tego też chcę. I jeszcze parę innych OrientStarów. Wiem, że to Orienty w innym opakowaniu, ale i tak chcę. Gdzie się kupuje takie rzeczy, bo w Polsce, czy nawet Niemczech raczej o nie trudno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
name=FD0F004W (albo FFD0F004W0, nomenklatura Orienta jest dla mnie nieco tajemnicza).

 

Nie wiem jak z tą serią orienta ale np seria CFM00...i FFM00.. nie różni się od siebie. Orient zmienił oznaczenia i zastąpił 1 literę indeksu C na literę F -bez różnic w konstrukcji czy cenie zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.