Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GorasOP

Złoty LORD ELGIN - lata 1930-1940

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po raz pierwszy zagościłem na forum, a to dlatego, że otrzymałem od ojca stary złoty (pruba 14 karatów, waga koperty ok. 10 gr - cecha wybita jest na spodniej stronie denka) zrgarek LORD ELGIN, który on z kolei dostał od mojej babci, która to dostała do jako podarunek od rodziny z USA (była tam w latch 60-tyvh). Gdy go dostałem był nieprawny i w częściach (osibno koperta, szybka i werk). Postanowiłem zanieść go do zegarmistrza i ku mojemu zdziwieniu udało się go wprawić w ruch. Zegarmistrz na moje pytanie o przybliżoną wartość tego zegarka odparł,że jest to przedmiot bardzo stary - prawdopodobnie ma 70 - 80 lat i trudno ocenić jego wartość ponieważ bez wątpliwości jest to zegarek kolekcjonerski (użył słowa antyczny). Żeby nie było tak kolorowo dodam, że cyfrblat zegareka jest w kiepskim stanie, brudny i miejscami głęboko porysowany (zegarmistrz nie chciał go czyścić ponieważ bał się, że zejdą oznaczenia). Myślę, że mam w tym swój udział bo bawiłem się nim jako dziecko. Szukałem po necie informacji o tych zegarkach i prawdę mówiąc nie wiele się dowiedziałem, poza tym, że nia ma ich zbyt wiele w Polsce, za to są powszechne w USA, a te naprawdę stare w złotych kopertach osiągają spore ceny. Na razie nie zamierzam się go pozbywać - nie mam takiej potrzeby, choć tego definitywnie nie wykluczam (los płata różne figle). Stąd też moje pytanie. Zdjęcie postaram się dodać jeszcze dzisiaj.

Pozdrawiam i nieskromnie liczę na spore zainteresowanie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedź. Pytam o to z czym właściwie mam doczynienia. Nie napalmm się, że jest to jakiś super okaz, być może jest on wart tyle ile wynosi cena złomu złota. Dziękuję za przesłane linki - teraz będę mógł dokładnie określić datę produkcji zegarka. Co do opisu firmy w wikipedii to moim dzaniem jest przyzwoita, ale przeważnie tak się pisze o starych markach. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, które trudno ustalić na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakiś rzadki zegarek. Na alledrogo można parę sztuk znaleźć. Firma jak firma w pewnym okresie swojego istnienia produkowała naprawdę zacne zegarki. Ale niestety potem zeszła na psy. Na naszym forum jest wątek dotyczący amerykańskich kieszonek. Możesz tam popatrzeć sobie na Elginy.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakiś rzadki zegarek. Na alledrogo można parę sztuk znaleźć. Firma jak firma w pewnym okresie swojego istnienia produkowała naprawdę zacne zegarki. Ale niestety potem zeszła na psy. Na naszym forum jest wątek dotyczący amerykańskich kieszonek. Możesz tam popatrzeć sobie na Elginy.

 

Dziękuję za informację, tak właśnie zrobię

Pozdrawiam serdecznie

 

Tak jak wcześniej zapowiadałem zamieszczam fotki z dodatkowymi informacjami, tak więc zegarek posiada poniższe oznaczenia (widoczne na wewnętrznej stronie denka i podane w takiej samej kolejności)

 

4508

14 K Gold

Elgin National

U623453

 

Myslę, że to wiele ułatwi. Z mojego wstępnego rozpoznania wynika, ze zegarek pochodzi z 1947 r. (albo z 1873 r. - ale w to nie chce mi się wierzyć. Nie jestem pewien czy dobrze przyporządkowałem numer do rocznika - nie jestem fachowcem)i posiada w pełni złotą kopertę (prawdopodobnie jest to stop złota używany do produkcji biżuterii - próba 585). Więcej nie usytaliłem

 

Tak więc proszę w miarę możliwości o informacje z czym właściwie mam doczynienia

Pozdrawiam serdecznie

post-48997-0-49075100-1334935466_thumb.jpg

post-48997-0-10064400-1334935500_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym mamy do czynienia no z tym o czym piszesz. Elgin z lat 40. Tarcza no troszkę zniszczona ale tragedii też nie ma. Pokaż co ma w środku.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym mamy do czynienia no z tym o czym piszesz. Elgin z lat 40. Tarcza no troszkę zniszczona ale tragedii też nie ma. Pokaż co ma w środku.

 

Postaram się go dzisiaj sam otworzyć, ale jak mi się nie uda w poniedziałek poproszę o to zegarmistrza i zrobię fotki. Jednak z tego co mówił mi wcześniej i jak zresztą pisałem mechanizm jest bardzo stary i jestem przekonany, że oryginalny. Także najdalej w poniedziałek uzupełnię post

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.