Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

uczeń

popsuty mechanizm

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim zegarkiem otórz sweo czsu złamał mi się wałek i zanisłem go do zegarmistrza aby go zmienił przy okazji zegarmistrz sprawdził czy mechanizm nie jest popsuty. Od tamtego czsu gdy koronka jest wciśnieta do końca( pozycja off) przy kręceniu zmienia się numer dnia i nazwa. nie wiem co z tym zrobić dzieje się tka bo zębatka ( zaznaczona na jednym ze zdjęć kręci się gdy nie powinna. proszę o pomoc nie chcę jej wyciągać, a chciałbym aby zegarek działał w 100% z góry dziękuję za wszelkiie porady i pomysły.

post-49958-0-45247900-1338107060_thumb.jpg

post-49958-0-66586200-1338107072_thumb.jpg

post-49958-0-80084500-1338107174_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna wystarczyć wymiana wałka lub koronki na nieco dłuższe i po sprawie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna wystarczyć wymiana wałka lub koronki na nieco dłuższe i po sprawie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem dać wałek z innego zegarka i nie da się włożyć dalej a i tak przekazuje proszę o podpowiedź jak to powinno działać(na jakiej zasadzie)z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tamten kawałek metalu nie dotyka zębatki (czego nie widać na zdjęciu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wałek z koronką są nieco za krótkie to będą pociągały i zatrzymywały zegarek. To jest takie przypuszczenie. Po rozebraniu mechanizmu, tak jak na foto, można zauważyć przyczyny niesprawności. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co zrobić aby działał poprawnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej znać zasady działania przedstawionego na foto mechanizmu. Może Kol. również zadzwonić do mnie to może łatwiej będzie dość do uszkodzenia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poprostu wystarczy uumieścić ten kawałek czegoś tak jak nz zdjęciu ...93 i dać nową zębatkę (tą w kółku) bo ma trochę zjechane ząbki na brzegach i może to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.