Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piwosz

Prosze o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam temat wiec jesli tak to z góry przepraszam.

Do rzeczy. Dzis dokonałem ciekawego znaleziska w moim domu sa to pozostałości po moim dziadku 1 to atlantic worldmaster original 2 to atlantic worldmaster 17 jewels extra ( z tego co sie dowiedziałem to jest chyba z lat 60 zreszta widac po nim ze jest starszej daty) a 3 to jakis prawdopodobnie ruski 3APR 17 kamher (babcia twierdzi ze złoty)

Nie znam sie na zegarkach wiec ciekaw jestem czy jest to cos wart?? Czy jest sens cos przy tym robic, oddawac do jakiegos zegarmistrza czy cos? Aha wszystkie 3 po nakreceniu chodza. Prosze udzielcie jakis informacji i poradzcie cos.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze zdjęcie. Moze sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwrócić się do wróżbity Macieja.

Tylko on pomoże Ci bez zdjęć.

 

Następnie powinieneś przeczytać to co zaakceptowałeś o godzinie 14:15 czyli regulamin forum.

Nie wyceniamy zegarków na forum.

Z resztą pewnie pomożemy tylko daj foty.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wycene bo to pamiatka po dziadku której nie mama zamiaru sprzedawac. Gdybym miał siedział bym teraz na alegro a nie tu. Poprostu chciałem wiedziec czy to smiecie jakies czy jest to cos wart, ze niby jakies markowe czy cos czy antyki. To miałem na mysli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglądają na względnie oryginalne, musiaalbys dodac lepsze zdjecia, ten z lewej mi mocno wspolczesnoscia pachnie (lata 90-te)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kiepsko widać , ale tego z lewej to bym cofną na przełom lat 70/80. Ten w środku to chyba 50-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy - atlantic Original z lat 70-tych - znany i lubiany model w wersji bez datownika - zdecydowanie warto o niego zadbać, bo wyglada, że jest w niezłym stanie.

Drugi - atlantic Super z lat 50-tych - również popularny i lubiany model. Też warty pochylenia się nad nim. Stan wydaje się niezły, choć fotka kiepska i trudno ocenić.

Trzeci - rosyjska Zaria. Nie znam się na ruskach. Koperta nie wyglada na złotą, choć nie dam się za to zabić. Pokaż zdjęcie dekla - będzie jasność.

 

Co do wartości materialnej - atlantiki łatwo mozesz sprawdzić choćby na Allegro. Zalezy oczywiście od stanu zachowania itd - parę setek za sztukę.

Jeśli Zaria byłaby w złotej kopercie to oczywiście inna wartość, jeśli w pozłacanej - też łatwo sprawdzić po ile się sprzedają, ale tu liczymy bardziej w dziesiątkach niz setkach.

 

Żeby lepiej ocenić stan i stopień zachowania oryginalnosci potrzebne lepsze fotki, w tym fotki dekielków i mechanizmów


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Atlantiki są OK, chociaż nie widać w tym 50te, czy sekundnik ma czerwony grot. I czy na koronce zostały ślady litery"A".

Lata 70te jest całkiem niezły.

Co do Zarii nie wypowiadam się.

 

Nie wiem jakie masz wobec nich plany, ale jeśli mają chodzić u ciebie, to koniecznie wizyta u zegarmistrza na przeglądzie je czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zarii nie wypowiadam się.

 

Ja też nie - mogę jedynie stwierdzić, że na pewno koperta nie jest złota, tylko mosiężna pozłacana, a dekiel stalowy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u zegarmistrza czyli co trzeba z nimi zrobic i jakiego rzędu moga byc tego mniej wiecej koszta?? Czy wogóle jest sens coś przy nich robic i wkładac w to jakie kolwiek pieniadze czy zostawic to w spokoju i niech spoczywaja w pudełku tak jak spoczywały...?

 

Co do 50tki grot jest czerwony ale na koronce nie ma litery a. Prawdopodobnie ten typ tak ma gdyż znalazłem na allegro prawdopodobnie identyczny egzemplarz i na zdjęciach w nim zamieszczonych również na koronce nic sie nie znajduje.

 

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-17-jewels-extra-i2446702590.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 50 tke juz chyba szlak trafił bo nie da sie jej nakrecic (nakreciłem tylko raz) pewnie musiało sie cos zrobic jak ściagałem dekiel:( i teraz w nomalnej pozycji koronki zamiast sie nakręcac to obraca wskazówkami a po wysunieciu koronki nic sie nie dzieje tylko sie kreci w obie strony nie wydajac przy tym zadnego dzwięku (nakręcania sprężyny) ani jakiegokolwiek oporu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u zegarmistrza czyli co trzeba z nimi zrobic i jakiego rzędu moga byc tego mniej wiecej koszta??

Czy wogóle jest sens coś przy nich robic i wkładac w to jakie kolwiek pieniadze czy zostawic to w spokoju i niech spoczywaja w pudełku tak jak spoczywały...?

 

Co do 50tki grot jest czerwony ale na koronce nie ma litery a. Prawdopodobnie ten typ tak ma gdyż znalazłem na allegro prawdopodobnie identyczny egzemplarz i na zdjęciach w nim zamieszczonych również na koronce nic sie nie znajduje.

 

http://allegro.pl/at...2446702590.html

 

Pozdrawiam

 

Mechanizmy trzeba wymyć, nasmarować i wyregulować. Koperty po prostu umyć. szkiełka w razie potrzeby wypolerować.

Oczywiscie, ze jest sens - to fajne zegarki i w dodatku pamiątki. Co do kosztów - to zalezy od zegarmistrza. Za Atlantiki to w granicach 100zł, a ruska pewnie taniej Ci zrobi.

Atlantic z Allegro to zaden dowód - po prostu też ma nieoryginalną koronkę ;)

 

A 50 tke juz chyba szlak trafił bo nie da sie jej nakrecic (nakreciłem tylko raz) pewnie musiało sie cos zrobic jak ściagałem dekiel:( i teraz w nomalnej pozycji koronki zamiast sie nakręcac to obraca wskazówkami a po wysunieciu koronki nic sie nie dzieje tylko sie kreci w obie strony nie wydajac przy tym zadnego dzwięku (nakręcania sprężyny) ani jakiegokolwiek oporu :(

 

Jeśli nie dłubałes dotychczas przy zegarkach, to lepiej nie naprawiaj sam, tylko zanieś do zegarmistrza. To wyglada na drobiazg, ale trzeba wiedziec, jak poprawić, a konserwacja zegarkom i tak się przyda


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro tak radzicie to wybiore sie do jakiegoś zegarmistrza z tymi atlantykami. Ruska narazie zostawie w spokoju.

Dziekuje serdecznie za pomoc i porady.

Odezwe sie jak zegarmistrz juz cos przy nich porobi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.