Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bronekol

Identyfikacja zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post chciałbym powitać wszytkich "forumowiczów".

Prosiłbym o pomoc w identyfikacji zegarka. Dostałem go od ciotki. To pamiątka która zostanie u mnie w domu, chciałbym jednak dowiedzieć się co nieco na jego temat. Zegarek nie ma na obudowie ani w środku żadnego napisu wskazującego producenta (czy napis WECKER może sugerować niemieckiego producenta?). Z tyłu napisana została odręcznie data 20.12.30 i jakieś oznaczenie "73/67" i inicjały BH - co ono może oznaczać (oczywiście poza datą :)). Ciotka mówiła że zegarek należał do większego zestawu budzików i był modelem najmniejszym. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć coś więcej na jego temat (producent, rok lub okres z którego pochodzi, czy rzeczywiście stanowi część jakiegoś zestawu a jeśli tak gdzie mogę zobaczyć inne zegarki). Zastanawiam sie rownież nad jednym - byłem ostatnio w Galowicach w Muzeum powozów. Tam w gablocie zwróciłem uwagę na podobny zegarek - budzik podróżny. Był dość podobny do mojego tyle że w skórzanym etui - czy mój zegarek może być takim podróżnym budzikiem?

Pozdrawiam

post-51323-0-08857800-1342350602_thumb.jpg

post-51323-0-89064400-1342350614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik jest na pewno niemiecki i na pewno z lat 30-tych, a producenta może przybliżyłby widok mechanizmu, chociaż myślę że będzie trudno...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.