Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cashigus

Atlantic Automatic Benmatic DD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym dowiedzieć się czegoś o tym Atlanticu - póki co wiem tyle, że dziadek kupił go w Libii w połowie lat 70. Interesuje mnie czy wszystkie części są oryginalne (zwłaszcza koronka, jak na automat jakoś za bardzo "zjechana" mi się wydaje), a także czegoś o jakości mechanizmu. Pod kołem balansowym udało mi się dojrzeć, że to AS 2066. Tak mi się przynajmniej wydaje, nie mogę znaleźć lupy, żeby dostrzec coś dokładniej. Zegarek niestety niesprawny, nie reaguje na nakręcanie. Datownik sprawny w połowie: jeśli pokręci się wskazówkami, to przeskakuje nazwa dnia, za to 22 zostaje na swoim miejscu. Pewnie niedługo trafi do zegarmistrza. Bransoleta na pewno nie od tego zegarka, ale podobno oryginalna. Piszę podobno, bo jakaś zbyt "blaszana" mi się wydaje, ale sygnowana jest :D

 

sdc12161498112.jpg

sdc12168521207.jpg

sdc12170580912.jpg

sdc12172660996.jpg

sdc12173364859.jpg

sdc12177798126.jpg

sdc12179574433.jpg


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wiele więcej nie potrafię powiedzieć o tym modelu. Poza tym, że występowały w co najmniej 3 wersjach, po weekendzie wrzucę zdjęcia. Nawet nie wiedziałem jaki tam mechanizm pracuje, a tu proszę, na tacy podane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmu, to wygląda, że wszystko się zgadza i jest to AS 2066

Na moje oko to zegarek jest w pełni oryginalny. Koronka rzeczywiscie jakoś ponadnormatywnie zmęczona, ale to właśnie może świadczyć, że nie była wymieniana


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka rzeczywiscie jakoś ponadnormatywnie zmęczona, ale to właśnie może świadczyć, że nie była wymieniana

 

W sumie jak tak na to spojrzeć, to wydaje się całkiem sensowne.

 

Dzięki za informacje. Czekam na zdjęcia, bo samemu niestety nic nie znalazłem.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.