Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czerwonybaron

Zakup zegarka 2wś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuje sie 2 wojna swiatowa i chcialbym zakupic zegarek z owego okresu .

Posiadam ksiazke deutsche soldaten (o wyposazeniu niemieckich zolnierzy) wyczytalem ze firmy Szwajcarskie otrzymaly zamowienia na produckje zegarkow dla niemieckiego wojska jedna z tych firm nazywa sie "Mulco" znalazlem na allegro taki zegrek

 

http://allegro.pl/zegarek-mulco-wojskowy-i2605246458.html

 

czy on uzywany byl przeze niemieckie wojska ? i czy oplaca sie w niego inwestowac

 

mam jeszcze pytanie czy nie lepiej kupic tego zegarka

 

http://allegro.pl/zegarek-z-niemieckimi-insygniami-totenkopf-okazja-i2615095620.html

 

ale z tego co wiem nie bylo oznaczen jednostek na zegarkach

 

wiec jak mi radzicie ?

 

dzieki za pomoc pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzimy najpierw zglebić ten temat, który Ciebie interesuje pod kontem zegarków.

Z tego co wiem, to nie było Mulko chronografów w hitlerowskim wojsku, a te co były to miały mechanizm typowy dla wermachtu AS 1130.

A Delbana to tzw zegarek dla jeleni, wyprodukowany najprawdopodobniej w latach 50-tych, a na tarczy kalkomania.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwonybaronie na forum masz sporo informacji o zegarkach lotniczych z okresu II wojny światowej, na początek wpisz sobie w wyszukiwarce np. Dywizjon 303, to Ci już powinno dać solidne podstawy do poszukiwań interesującego Cię pilota.

pzdr


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwonybaronie na forum masz sporo informacji o zegarkach lotniczych z okresu II wojny światowej, na początek wpisz sobie w wyszukiwarce np. Dywizjon 303, to Ci już powinno dać solidne podstawy do poszukiwań interesującego Cię pilota.

pzdr

Taa... Że niby on poszukuje pilota i dlatego Dywizjon 303? :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.