Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

anonymous

Naprawa koperty, reanimacja koperty, problem z zerwanym gwintem w G-shock

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgledu na ilosc posiadaczy G chcialem zapytac czy ma ktos moze skuteczny sposob na uratowanie koperty w G-shock z powodu pourywanych gwintow w kopertach?

 

Widzialem jakis watek na zagranicznych forach ale moze ktos ma jakies swoje patenty?

Wpadly mi ostatnio w rece dwa zniszczone G z wlasnie taka przypadloscia (dostalem je za darmo jako totalnie nienaprawialne ;) )

 

Moze ten temat sie rozwinie i zostanie uratowanych jeszcze pare zegarkow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze, ze nikt nie ma problemow z kopertami w G i poukrecanymi gwintami.

Moze za duzo grzebie w zegarkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem tobie wyzej

otworz link i przeczytaj uwaznie post nr25

o tym nie mowi sie glosno ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zrozumielismy.

Wiem, ze mowi sie o tym a ja pytam jak to naprawic.

Sa sposoby zalewania, zaklejania itp otworow i wkrecania ponownie srubek.

Stad moje pytanie na forum: jak? Jakimi sposobami, narzedziami itp.

Sprawa rozbija sie o metode lub czyjes doswiadczenia naprawy juz uszkodzonej koperty.

Ja probowalem ale marnie to wyszlo wiec moze komus juz sie udalo?

A to ze lipnym rozwiazaniem jest wkrecanie srub tak jak jest to robione to chyba zadna tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez w linku napisalem jak wól, zeby wkręcic grubsze śruby. Pozostale metod sa średnie bo albo juz nigdy tego nie odkręcisz/odkleisz, albo odpadnie z calym klajstrem, którego tam napchaleś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jest zegarmistrz ktory nie chce zdradzic w jaki sposob to robi ale... ratuje takie zegarki nie wkrecajac wiekszych srub. Ciekawilo mnie wlasnie w jaki sposob?

Ogladalem jego robote po ratowaniu G z tej opresji. Sruby te same ktore byly, jednak wewnatrz jest wypelnienie, bardzo twarde i pozwolilo mi je tam spowrotem wkrecic bez utratu szczelnosci (sprawadzone cisnieniowo). Troche sobie za to liczy i robi wielka lache, ze sie tego podejmuje ale jednak dziala.

Taka ciekawostka.

W linku moze i napisales (przeczytalem) jednak wspomniane darowane dwie sztuki G maja tak wielkie otwory, ze trzeba by chyba dekiel rozwiercac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkręcenie większych śrubek to dosyć skuteczna opcja, nawet przy nawiercaniu otworów w deklu - na pewno jedna z tańszych (10zł)

ale fakt - widziałem kiedyś w zegarkach ojca jakieś takie różowe wkłady czy niebieskie włożone w dziurkę a w nie wkręcone śruby

rozpierało się to i trzymało, ale nie tak, żeby nie dało się tego odłupać

co to było - nie wiem

albo trzeba zapytać w kąciku zegarmistrzowskim, albo samemu poszukać w Castoramie

 

jest jeszcze opcja z klejem epoksydowym dwuskładnikowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to o czym myślisz Ty i ja, opiera się na czymś takim:

http://www.gewa.com....php?d=lozyska36

i domyślam się, że wkłady albo można wkręcać, po nagwintowaniu, albo wklejać (i to pewnie miało miejsce w przypadku, który opisuję wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, nareszcie sie dogadalismy ;)

Co do kleju dwuskladnikowego, niestety nie dziala, sprawdzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że "distal" da radę ze wszystkim (fakt, że ta gumowata struktura koperty, jest dość dziwna - z tego powodu nie ryzykowałem z klejem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wyszedl z obudowy jak czopek:

Koperta byla odtluszczona itd. Po wkreceniu srubek jednak jedna puscila i jak podwazylem delikatnie dekielek poszly nastepne, tak wiec nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.