Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Franek24

TISSOT Visodate prośba o ocenę .

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

Znalazłem na allegro licytację pięknego visodate :) ,

Pachnie ,, made in china '' ale czy oby na pewno ?

Sam kilka miesięcy temu kupiłem taki zegarek, przy pomocy forumowiczów i za używany ( w stanie 9/10 ) zapłąciłem 1000zł . Tu cena wydaje mi się nie osiągnąć takiego pułapy a zegarek jest nowy.

http://allegro.pl/tissot-t019-430-16-051-00-visodate-jedyny-na-alleg-i2904672242.html

 

Chciałem zadzwonić do sprzedawcy i zapytać o gwarancję / paragon , ale niestety brak kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie bral, sprzedwaca sprzedal juz pare tissotow a malo prawdopodobne ze mial sklep i mu zostaly :) poza tym w komentarzach ktos cos pisal ze byla jakas podrobka itd...

Ogolnie z Tissotami to na allegro jest jakas masakra, niedlugo to ta marka bedzie kojarzona tylko z podrobkami ech szkoda slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , sam swojego kupowałem na allegro ale po kilkumiesięcznych poszukiwaniach i pomocy kilku forumowiczów :)

 

Ale jeżeli miałbyś powiedzieć po zdjęciach , bo sam zegarek wygląda nieźle ( chodź zdjęcia są słabej jakości )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, bo 2 pierwsze fotki to są raczej katalogowe, natomiast porównując zdjęcie mechanizmu z moim Tissotem wydaje się być OK.

Najlepiej byłoby skontaktować się ze sprzedawcą i zobaczyć co ma do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poiuyt rozumiem że jesteś pewien , że ten na zdjęciu to oryginał Jeżeli tak to powiedz mi czym się różni od tego z allegro ?

 

Właśnie przyniosłem swojego visodate i też nie widzę różnic pomiędzy moim a tym z allegro i to zaczyna mnie martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis MADE jest wiekszy niz SWISS iraz samo logo Tissot jest jak by grubsze, wiecej roznic nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera zaciekawił mnie temat ...i właśnie sobie poczytałem link o podróbkach i na moim jest 3bar ale to nie znaczy że fake. Należy pamiętać że były dwie serie tych Tissotów. Pierwsza tzw. "krab" miała po numerze w tym przypadku powyżej T019430 A mój natomiast ma na końcu literkę B i jest w wersji koperty bez "kraba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to kupowanie Tissota na allegro to jak wchodzenie na pole minowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera zaciekawił mnie temat ...i właśnie sobie poczytałem link o podróbkach i na moim jest 3bar ale to nie znaczy że fake. Należy pamiętać że były dwie serie tych Tissotów. Pierwsza tzw. "krab" miała po numerze w tym przypadku powyżej T019430 A mój natomiast ma na końcu literkę B i jest w wersji koperty bez "kraba"

Zegar na zdjęciu z mechanizmem jest raczej w wersji "krab" natomiast zegar na pierwszych dwóch fotkach katalogowych ma kopertę gładką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poiuyt , Szczery SZACU Wyobraź sobie, że mam w ręku swojego i nie potrafiłem tych różnic wychwycić , dopiero jak napisałeś na co patrzeć to serio widać różnicę. Zwłaszcza jak piszesz na M i W w oryginale ( mam nadzieję bo u mnie też tak jest :) ) mają jakby wszystkie ramiona równe , a w tym na allegro nie do końca. Ale te różnice są naprawdę subtelne.

Chyba wrzucę jeszcze zdjęcie swojego do dokładniejszej oceny :) Ale na moim jest 30M jednak a nie bar ( chodź to chyba jak kolega wyżej pisze może się zdarzyć )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że allegro usunęło to aukcję , ciekawe czy miało to związek z interwencją któregoś z forumowiczów. Szkoda , że nie udało mi się dodzwonić do tego Pana , byłbym ciekaw jaką historię by mi opowiedział. :).

 

A tak w gwoli ciekawostki. Wczoraj wraz z moim kolegą Białorusinem , przeglądałem Białoruski portal aukcyjny, coś na kształt naszego allegro z zegarkami. Oczywiście masa Tissotów , praktycznie wszystkie podrabiane . Zastanowił mnie jednak fakt że tam w każdym tytule aukcji było wyraźnie zaznaczone , że to ,, replika'' albo ,, kopia'' . Co prawda tam podróbki były widoczne gołym okiem ale też ich cena oscylowała w granicach 50 -100$ za model Le Locle :) .

Wyglądało na to , że można tam legalnie sprzedawać towary podrabiane , które notabene cieszyły się tam sporym zainteresowaniem

poprawka : Allegro usunęło tamtą aukcję , ale już pojawiła się następna http://allegro.pl/tissot-t019-430-16-051-00-visodate-i2920630835.html :) , tylko opis nieco zmieniony i brakuje zdjęć nad którymi się zastanawialiśmy. :)

Aż żal , że ktoś to kupi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczne prawa rynku, jeśli jest popyt to i podaż wzrasta. I jeśli ktoś ma ochotę kupić świadomie kopię jakiegoś zegara zacnej marki to proszę bardzo. Swoją drogą Białoruś to dopiero "wolny" kraj ;) Zgodzę się z tobą kolego Franek24 że pomimo zalewu podejrzanych aukcji zegarków jednak da się na allegro wyłowić jakiegoś oryginała za pół ceny sklepowej. Trzeba tylko dużo cierpliwości, czujności i przestrzegania kilku zasad zdrowego rozsądku i się uda. Ja podobnie jak ty długo polowałem na swojego Visodate ale udało się i to w naprawdę niezłej cenie. Nie muszę dodawać że to oryginał. :)

A z tą aukcją to faktycznie coś tu mocno zalatuje. Oby się nikt nie nabrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić zdjęcia swojego w dobrej rozdzielczości i też tu wrzucić :).

Jak kupiłem swojego to pierwsze co zrobiłem to zaniosłem do zegarmistrza ( nie bateryjkarza ) żeby powiedział co o nim sądzi. Oczywiście powiedział , że to 100% oryginał. Nie mniej jednak jestem bardzo ciekaw co by powiedział gdyby dostał tego Visodate z powyższej aukcji.

 

Ps. Napisałem do tego Pana z allegro pytanie o przesłanie zdjęć oferowanego produktu oczywiście zapytałem się również gdzie go kupił i czy jest oryginalny. Ciekaw jestem co odpisze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na allegro wskoczył kolejny Visodate , chyba z tej samej chińskiej partii :)http://allegro.pl/ze...2921524946.html

 

Jak wyżej pisał ptaku , kupno Tissota na allegro to jak wchodzenie na pole minowe :).

Jeżeli ktoś jest ciekaw to wklejam co odpisał mi sprzedający odnośnie gwarancji zegarka i jego pochodzenia ( oryginalności )

 

witam!

Zegarek jest od sprawdzonego dostawcy. Gwarancja rozruchowa 12 mies. na podstawie potwierdzenia z Allegro.

W razie wątpliwości istnieje możliwość zwrotu na zasadach Allegro w ciągu 7 dni od otrzymania.

Koszty zwrotu pokrywa kupujący.,

Towar musi być dobrej klasy, skoro Chińczyk daje aż 12 miesięcy gwarancji.

Podsumowując temat można śmiało stwierdzić , że przynajmniej w przypadku tego modelu kupienie oryginału na allegro jest prawdziwą sztuką :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.