Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

medieval

Luzy koronki czy to normalny obiaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupilem 40-letni zegarek marki Rotary, zlota koperta na werku AS 1900. Zegarek zostal odddany na kompleksowy serwis do irlandzkiego zegarmistrza specjalizujacego sie w renowacjach oraz serwisowaniu zegarkow mechanicznych.

 

Jestem zadowolony z efektu jego pracy bo zegarek w zasadzie wyglada jak by opuscil fabryke, jednakze po 2 dniach uzytkowania przypadkiem zauwazylem ze koronka posiada delikatne luzy, co po delikatnym nacisnieciu na czubek koronki przypomina ruch sprezynowy w osi poziomej. Ruch koronki jest niewielki cos w okolicy pol milimetra.

 

Dodam ze wymiana koronki byla jedna z czynnosci, ktora przeprowadzil zegarmistrz.

 

Troche to przypomina zachowanie koronki zakrecanej, ale ten model zegarka takowej nie posiada.

 

Moje pytanie czy to normalny objaw czy raczej niedorobka osoby serwisujacej zegarek?

 

Warsztat zegarmistrza miesci sie 100km od mojego miejsca zamieszkania wiec zanim sie tam wybiore chcialbym zasiegnac informacji tutaj na forum.

 

Bede wdzieczny za informacje.

 

Pozdrawiam


Przemyslaw Kilanowski

Kilka mechanicznych szwajcarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być żadnych luzów. Koronka się nie odkręciła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem by koronka sie odkrecila. Pracuje prawidlowo. Ten luz troche przypomina jakby dzialaniem sprezyne.

 

Pozdrawiam,


Przemyslaw Kilanowski

Kilka mechanicznych szwajcarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... dziwne

pierwszy raz spotykam się z takim objawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w zasadzie tez.


Przemyslaw Kilanowski

Kilka mechanicznych szwajcarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonalem telefon do zegarmistrza i wyjasnil mi on ze to normalne zachowanie w tym przypadku, gdyz koronka jest podwojnie uszczelniona z racji na typ koperty zegarka.


Przemyslaw Kilanowski

Kilka mechanicznych szwajcarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.