Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ozzy123

Gustav Becker z mech. P48 - ustawianie chodu

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej rodzinie znajduje się wiszący Becker z werkiem P48.

Problem polega na tym że, aby zegar pracował musi wisieć przekrzywiony w prawo.

 

W jaki sposób wykonuje się regulację chodu tego zegara tak aby doprowadzić

go do działania w pozycji pionowej?

 

pozdrawiam

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w forumowej wyszukiwarce: regulacja wychwytu. Było już o tym kilka razy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarant - przepraszam ale nie znalazłem - ani wcześniej ani po Twoim poście.

 

Jeśli możesz naprowadź mnie proszę na wątek lub skrobnij poradę zanim coś spieprzę :)

Znalazłem tylko informację w necie że należy to wyregulować za pomocą odpowiedniego

wygięcia pręta wychwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź,

 

Sprawdziłem w mechanizmach które posiadam w domu - oczywiście reguluje się tak jak napisałeś.

 

Rzeczony Becker wisi u teściowej - w poniedziałek zapunktuję regulacją :)

Skoro mam Cię na linii - jeszcze jeden temat.

 

Zegar w ostatnim okresie aby "tykać" musiał już wisieć bardzo krzywo, w dodatku kobieta pokręciła wskazówkami

w tył i rozregulowała bicia i w tym momencie zegar odmówił jakiejkolwiek współpracy - zatrzymał się

 

Z biciem myślę że, sobie poradzę - ale czy "mamusia" kręcąc w szale wskazówkami nie spowodowała

przypadkiem rozregulowania wychwytu do stopnia uniemożliwiającego jakąkolwiek pracę zegara?

 

Wiem że zdalnie to można tylko zamówić pizzę, mimo wszystko jeśli dałoby radę naprowadzić mnie na rozwiązanie problemu i pomóc w uruchomieniu zegara - będę zobowiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mechanizmu bicia typu paryskiego (domyślam się że taki tam jest, P42 to nie jest konkretny typ mechanizmu) nie powinno się cofać wskazówek, można to i owo popsuć. Sprawdź co się dzieje przy ruszaniu wskazówkami do przodu. Wybija godziny ? Jeśli wybija, nawet źle, to dobrze. Jeśli nie wybija, lub co gorsza jest opór (nie przełamuj go na siłę) - to klops i zegarmistrz. Wszelkie manipulacje nie mogły natomiast uszkodzić samego wychwytu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę po weekendzie, tymczasem dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.