Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Recommended Posts

ingersoll-hero-title1.png

 

Amerykański Sen 

Ingersoll to jednak nie tylko perfekcyjny, klasyczny design, a również nieprzeciętna historia, licząca sobie już ponad 100 lat. W 1892 bracia Robert i Charles Ingersoll otworzyli pierwszą w USA fabrykę zegarków, rozpoczynając od ręcznej produkcji. Aby jednak udoskonalić ten proces, postanowiono wprowadzić produkcję automatyczną, wzorowaną na pomyśle Henrego Forda. Dzięki temu bracia Ingersoll byli w stanie wprowadzić na rynek zegarek kosztujący zaledwie jednego dolara. Nazywany "Dollar-Watch" lub "Yankee" stał się prawdziwą rewolucją, gdyż do tej pory zegarki osobiste były luksusem dostępnym dla nielicznych. Właśnie ten model nosił Theodore Roosevelt w trakcie swoich podróży po Afryce. W 1919 roku bracia Ingersoll zaprojektowali pierwszy zegarek z fluorescencyjną nocną tarczą. Z kolei w 1933 roku Walt Disney zamówił zegarki z grafiką Myszki Mickey. Oprócz wyjątkowego zegarka opracowano równie niepowtarzalne opakowanie. Dziś cały zestaw jest poszukiwanym unikatem, który podczas aukcji nierzadko osiąga astronomiczne ceny. W swej historii zegarki Ingersoll nosiły takie osobistości jak wymienionych już wcześnie Theodore Roosevelt, James Dean czy Mahatma Gandhi, ale także i Thomas Edison, Mark Twain a także jeden z pionierów awiacji Alan Cobham, któremu towarzyszył m.in. podczas słynnego lotu nad Afryką w 1928 roku).

 

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG

 

Kalendarium Marki

 

p6.JPG

 

 

Robert i Charles Ingersoll, założyciele jednego z najstarszych amerykańskich producentów zegarków, ustanowili wiele kamieni milowych w dziedzinie rozwoju zegarków kieszonkowych i zegarków naręcznych.Realizowali oni ambitny plan, by z jednej strony oferować zegarki, przystępne ogółowi społeczeństwa, a z drugiej strony oferować rozsądne ceny przy jednoczesnym utrzymywaniu najwyższej jakości.

W roku 1892, dzięki Henremu Fordowi, udało im się opracować zautomatyzowaną produkcję pierwszych zegarków kieszonkowych, a później zegarków naręcznych. Równolegle z istniejącą rzemieślniczą produkcją, ustanowiono zautomatyzowaną produkcję zegarków Ingersoll.

Przy zachowaniu wysokiej jakości i precyzji, po bardzo rozsądnej cenie 1 dolara (która wtedy była płacą za dniówkę), narodził się tzw. "zegarek za dolara".

 

"Zegarek za dolara" stał się tak popularny, że wyprodukowano około jednego miliona tych zegarków. Nawet Teodor Roosvelt wspomniał, że w czasie swoich podróży po Afryce został opisany jako "człowiek z kraju, gdzie produkowano Ingersoll".

Sukces "zegarka za dolara" od tego czasu nazywanego również "Yankee" był zdumiewający. Bracia Ingersoll musieli dostosować się do rosnącego popytu przez zwiększenie produkcji oraz rozbudowanie zakładów produkcyjnych. W międzyczasie asortyment produktów został poszerzony dzięki wielu pionierskim udoskonaleniom technicznym. Bracia INGERSOLL rozpoczęli także produkcję najmniejszych dotychczas zegarków kieszonkowych.

 

W roku 1919 bracia Ingersoll opracowali pierwszy zegarek z tzw. "nocną konstrukcją", "RADIOLITE" ze świecącą tarczą.W międzyczasie Charles Ingersoll wyprodukował dla armii wyjątkowo solidny i wytrzymały zegarek mechaniczny z rozszerzającą się bransoletą, tzw "zegarek wojskowy". W późniejszym okresie ten właśnie zegarek stał się rzadkim okazem. Z okazji Targów Światowych w St. Louis, Ingersoll wprowadził na rynek limitowaną serię zegarków kieszonkowych. Wyprodukowano specjalną tarczę z wielokolorowymi flagami a jedna z wersji została opieczętowana "Targi Światowe St. Louis". Później jeden z tych zegarków kieszonkowych, złocony "INGERSOLL TRENTON", został sprzedany na aukcji za 16.000 USD !

W roku 1912 zatonął luksusowy statek pasażerski "TITANIC". Jeden z pasażerów, Oscar Scott Woody, który zginął podczas katastrofy, także był posiadaczem kieszonkowego zegarka "Ingersoll-Midgett". Zegarek z wygrawerowanym napisem został znaleziony w czasie niedawnej ekspedycji nurków.

W roku 1933 "WALT DISNEY" zlecił Ingersoll wyprodukowanie pierwszego na świecie zegarka Myszki Miki. Ingersoll wyprodukował w tym celu również specjalne opakowanie z motywami sławnej Myszki Miki. Dzisiaj jest to bardzo poszukiwany kolekcjonerski, rzadki okaz.

Oprócz dobrze znanych osobistości, takich jak Thomas Drake, żeglarz dookoła świata, Thomas A Edison, T Roosvelt, James Dean oraz wielu innych ważnych ludzi nosiło zegarki Ingersoll. W wielu książkach historycznych można przeczytać na przykład o MAHATMIE GANDHIM i jego zegarku Ingersoll.

Pilot Sir Alan Cobham używał zegarka Ingersoll w roku 1928 w czasie swojego lotu nad czarnym kontynentem Afryki. "Ponieważ nie mogę polegać na jakimkolwiek zegarku na pokładzie, używałem mojego Ingersolla do rejestrowania czasu. Przez siedem miesięcy był to zawsze niezawodny zegarek, w bardzo różnych warunkach klimatycznych i na dystansie ponad 23.000 mil"

Bez wątpienia, jest dużo więcej historii, które można przytoczyć o zegarkach braci Ingersoll oraz marce Ingersoll. Obecnie kolekcja zegarków Ingersoll jest projektowana przez nasz profesjonalny zespół projektantów mieszczący się w Bühl, w Niemczech.

logo1.png

120-lecie Ingersoll'a

 

Przez ponad 100 lat marka Ingersoll pozostała wierna swej zasadzie tworzenia wyjątkowych zegarków, odznaczających się wysoką jakością i przystępną ceną. Dziś najnowsze modele projektowane są w niemieckiej miejscowości Bhull przez utalentowanych europejskich designerów. W 2007 roku odbyła się premiera linii Bison, której nowoczesny design szybko podbił serca klientów na całym świecie. Niezależnie jednak od kolekcji zegarki Ingersoll zawsze wykonane są z najlepszych materiałów, zapewniających trwałość i niezawodność. Perfekcyjny mechanizm daje poczucie komfortu w każdej sytuacji, ponieważ zegarki nakręcaj się dzięki ruchom ręki w trakcie spaceru czy porannego joggingu. Zarazem ich wspaniałe wzornictwo to znak nieprzeciętnej osobności i wyjątkowego gustu ich właścicieli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By blachnio1902
   Witam Wszystkich Miłośników

   Szukam trochę informacji na temat Meccaniche Veneziane Redentore 4.0 Automatic. Chodzi mi dokładnie o mechanizm, jaki jest margines błędu, czy wskazówki trafiają w indeksy - przyznam, że na poważnie zastanawiam się nad jego zakupem, ale potrzebuje opinii. Zastanawia mnie też komfort noszenia, bo koperty wcale nie są duże (40 mm), ale czy np. nie okażą się za małe na męski nadgarstek? Przyzwyczaiłem się do kopert 44-48 mm. 


  • By bocian82
   Witam szanownych forumowiczów
    
   W ostatnim czasie postanowiłem sobie sprawić zegarek, wstępnie spisałem listę kryteriów które musi spełniać:
   1. Automat
   2. Z datownikiem
   3. Na tarczy musi się coś dziać (np. rezerwa chodu, etc.)
   4. Musi być OK do garnituru (moja przykra codzienność)
   5. Porządny, nie padnie po roku
   6. (opcjonalnie ale bardzo chętnie) Widoczny fragment mechanizmu
   7. Cena max 2000 PLN
    
   Oglądałem sporo zegarków na necie i wyjątkowo spodobał mi się Ingersoll Cimarron (link).
    
   Spełnia większość powyższych wymagań (kosztuje 1200-1500 PLN), mam jedynie obawę że może być zbyt wielki jak do garnituru i że Chińska produkcja może się odbić negatywnie na jakości (tu liczę na opinię jakichś posiadaczy).
    
   Co sądzicie?
   Ewentualnie będę wdzięczny za jakieś lepsze alternatywy
    
   Dzięki i pozdrawiam!
  • By Greykk
   Cześć wszystkim .Jestem Marcin woj.opolskie. Dopiero zaczynam Moja przygodę z zegarkami .
  • By zimek0
   Jeżeli ktoś ma info to proszę podać salony w Polsce gdzie można kupić zegarek ingersoll
  • By deeze
   Okej, zakładam nowy temat, gdyż mój poprzedni (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95283-pomocy-kupno-nowego-zegarka-sportowego/) zupełnie już nie pasuje do faktycznego zamiaru kupna zegarka, a chciałem też na swój sposób "ożywić" temat. Pomijając moją historię życia zawartą w powyższym linku skrócę do minimum prośbę o poradę pt. "Co brać?"
    
   Poszukuję zegarka w stylu pilotów (czarna tarcza, preferowany pasek skórzany lub nylonowy, duże białe cyfry i w miarę możliwości widoczne w ciemności - luminescencja, indiglo, tritium itd.). Wzorem, który sprawił, że od razu zainteresowałem się tego typu zegarkami był IWC Pilot Chrono Top Gun 3880 noszony przez Jeremiego Clarksona - jak się okazało idealnie wpasowuje się on w moje gusta. A zatem przejdźmy do ciężkiego wyboru - proszę o opinie zarówno nt. mechaniki, jak i wyglądu:
    
   1. Citizen Eco-Drive CA0255-01E http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-CITIZEN-ECO-DRIVE-CHRONOGRAPH-CA0255-01E/2047
   Piękny, a oprócz tego łączy wygodę kwarcowego zegarka z "teoretyczną samowystarczalnością" automatów, do tego mieści się w budżecie. I think we may have a winner.
    
   2. Seiko Solar SSC081P1 http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-23956-Zegarek-Seiko-Solar-SSC081P1.html
   Troszkę w mniejszym stopniu mi się podoba (jasna stalowa koperta (?)), ale wciąż trafiający w gusta.
    
   3. Citizen PROMASTER PILOT AS2025-09E  http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-CITIZEN-PROMASTER-PILOT-Radio-Controlled-AS2025-09E/1959
   Chyba jednak zbyt mocno "nawrzucane" na tarczy, no i ta wysoka cena...
    
   4. Certina DS Podium Big Size http://www.swiss.com.pl/pl/produkt/3841/zegarek_meski_certina_c0016172605700.html
   Powyższy (który się mieści w budżecie) i reszta z kolekcji (która budżet nagina), w szczególności ta wersja: http://www.maxtime.pl/certina-c001-639-16-057-02.html lub ta http://www.maxtime.pl/zegarek-certina-ds-podium-c0016391605701.html bardzo mi się podobają, jednak pytanie do was właśnie co jest lepszym rozwiązaniem i będzie służyło przez długie lata (no i będzie miało, jak to ktoś określił w innym temacie, delikatny "efekt wow" ).
    
   5. Ingersoll Atlanta IN1608BBK http://www.minuta.pl/p,zegarek-meski-ingersoll-atlanta-in1608bbk,7945703.html
   Wiem, pewnie mnie zjedziecie, ale tylko na niego spójrzcie... W sumie nawet ładniejsza kopia IWC, do tego na automacie, z dodatkowymi tarczami co mi się podoba. Jednak pytanie czy ten chiński mechanizm wart jest w ogóle uwagi, czy sobie odpuścić dążenie do mechanicznego automata z tarczami "na siłę" - bo to nie chrono - i brać tego Citizena nr 1? I tak pewnie sprawia zamknięta, bo jeszcze go nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym na stanie...
    
   6. Orient Sporty Automatic ER2A001B (wersja czarna) http://www.orient-watch.com/products/category/item/?category_id=159
   Bardzo ciekawy sprzęt w staroszkolnym stylu, podobny do http://www.uhrcenter.de/watches/ingersoll/herrenuhren/ingersoll-monticello-automatik-herrenuhr-in1824bbk/, jednak z tej dwójki pewnie wybrałbym tak jak wy byście sugerowali Orienta - chcę sprzętu jednak na lata...
    
   7. Vostok *kilka różnych modeli* - GAZ-14, Expedition, Ekranoplan:
   http://allegro.pl/e-zegarek-vostok-europe-expedition-2432-5954194-i3529413587.html
   http://allegro.pl/vostok-europe-gaz-14-limousine-6s30-5654176-promo-i3592689185.html
   http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-22692-Zegarek-Vostok-Ekranoplan-OS2B-5464136.html
   http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-22644-Zegarek-Vostok-Ekranoplan-2432-5454108.html
   http://www.minuta.pl/p,zegarek-meski-vostok-europe-gaz-14-limouzine-nh25a-5654140,411610.html
   http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-22689-Zegarek-Vostok-GAZ-14-Limousine-OS22-5611131.html
   Niektóre tańsze, niektóre droższe, jedne na automacie, inne na kwarcu... Sam już nie wiem, jest to raczej alternatywa dla Citizena w pkt 1.
    
   Jeszcze w ramach ciekawostek:
   LumiNox: http://sklep.milicon.eu/zegarek-luminox-seria-atacama-day-date-1920-1921-p2241.html
   TW Steel: http://webstore.twsteel.com/en_pl/collections/pilot/tw677r.html
   TW Steel: http://webstore.twsteel.com/en_pl/collections/pilot/tw422.html
    
   Tak jak mówię - proszę o wskazanie najlepszego zegarka pod względem jakość/trwałość/cena plus jak ktoś ma ochotę wypowiedzenie się w kwestiach estetyki powyższych modeli
    
   EDIT: Jak mi dobrze doradzicie to z pewnością podzielę się szczęściem zamieszczając jakieś zdjęcia
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.